Araç için Döner Koltuk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilkerabi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,479

ilkerabi

Ana Kamp
Yer
ANTALYA
Sayın site sakinleri arac döner koltuğu ile
bilgisi olan arkadaslardan nereden bulunacagı ve fiatları
ile ilgili bu konuda bilgilendirilmeyi istiyorum tesekkürler.

Etiketler

Ynt: Araç için Döner Koltuk

Anlamaya gerek yok. İletisim bilgileri icin gondermistim. Telefon etmeniz icin.

İlker bey bir yerde yapılışını gösterir resimler vardı görmüştüm çok kolay herhangi bir demir metal ustası rahatlıkla yapabilir bende kendi karavanımı yapmaya başladığımda yapacağım fakat nerede gördüğümü bulamıyorum bulursam göndereceğim size kafamda projesi hazır yanlız size nasıl anlatabilirim bilmiyorum şöyle düşünün koltuk iki parça iki tane tepsi düşünün tam orta merkezden bir birine tek vida ile tam sıkmadan birleştirilmiş göbekten bağlı olduğu için tepsiler birbirinden ayrılmadan kendi etraflarında zıt yöne dönebiliyor koltuğun üst kısmını üstteki tepsiye oturtup montaj yapılıyor sonra alttaki tepside koltuğun alt kısmına montajı yapılıyor göbekten birbirine bağlı olduğu için tepsiler birbirine yatak görevi yapıyor koltuk kendi etrafında istendiği yöne dönebiliyor sadece koltuk sürüş pozisyonuna döndüğünde alttan sabitleyici bir mekanizmayla sabitleniyor kabaca anlattım ama güzel bir işcilikle orjinal gibi oluyor bizim büyük karavan üretici firmaların karavanlarından birini inceledim aynı mantıkla yapılmıştı fabrikasyon değildi el yapımı idi yabancı sitelerde var bir ara görmüşdüm orjinali çok pahalı idi umarım anlatabilmişimdir araştırıyorum fotoğraflarıda bulursam ekleyeceğim kalın sağlıcakla

İlker bey buldum bu adreste kendi karavanını yapmış şahıs paylaşıyor sayfa açılınca aşağıda SEATS yazan başlığa tılarsanız benzer orjinal ürünü görürsünüz ben yaklaşık aynısını yapabilirim diye düşünüyorum şimdiden kolay gelsin http://www.greyreef.co.uk/Alcyone/index.htm

LouiseSeatBase

Geçtiğimiz gün öylesine gezinirken rastlamıştım.
Marintekte yatçılık için üretilmiş bir aparat aslında ama neden olmasın. :p
http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/?catId=10&gId=1484&pId=3350

Fakat döner koltukların öne arkaya yakınlaştırıp uzaklaştırmanın nasıl ayarlanacağı ile ilgili pek bir fikrim yok, yada nasıl sabitleneceği konusu...
Sanıyorum bu döner parçanın hareketli bir kızağa sabitlenmesi yoluyla ileri geri kaydırılabilir. Kısacası denemeye değer
Ayrıca ne çok pahalı ne de çok ucuz, belki piyasada daha ucuza da bulunabilir bu parça.
Aslında gelişmeleri zevkle takip edicem, çünkü benim aracın da öndeki çiftli koltuğu zamanı gelince tekli koltuğa çevirme isteğim var
Kolay gelsin

Sayın ilkerabi,
profilinizde takma adınız dışında hiç bir bilgi yok. Dolayısıyla hangi şehirdesiniz bilmiyoruz.
Eğer İstanbul'daysanız, aşağıda krokisi ve iletişim bilgileri bulunan yerde bahsettiğiniz konuyla ilgili her sorununuza çözüm bulunur.

EMİN OTO DİZAYN
Cengiz Helvacı
0216 575 20 34

[attachment=1]

Volkan beyin verdiyi adresteki iş görür gibi fiyatıda uygun ama fakat Özdal bey son noktayı koymuş sadece ürünü ve fiyatınıda görebilirsek gerektiğinde değerlendirmek adına.teşekkürler Özdal bey,Volkan bey.

İlgilenen arkadaslara cok tesekkür ederim
Volkan beyin verdiği adres ufkumu actı bu bilgileri su an toparlıyorum
daha cok seyler ögrenecegim sizlerden hepinize tesekkürler
sayın Özdal bey profillerimi güncelledim bilgiler için sagolun :smiley:

yaybek' Alıntı:
İlkerabi yakaladığınız o balığın cinsi ve nereden yakaladığını merak ettim balık tutmaya çok meraklı biriyim tutamasakda o ortam çok huzur verici olur.

Yaybek,balığın cinsi akya olup gökova buncuk koyda bu yaz yakalndı
bimem bilirmisin sırtı yöntemi ile yani yarıma yakın hızda 40-70 metre geriye
sahte balık salmak sureti yakalanmıştır
ilgilenirsen üyesi olduğum siteye beklerim www.balikçiadasi.com

İlkerabi teşekkürler bilgi için teorik olarak balığı ve yakalama yöntemini biliyorum diğer bir adı kuzu ama yakından görüp uygulama şansım olmadı bizde çokca terkos gölünde çektirme yöntemiyle turna avına çıkarız.

Merhaba Ozdal Dostumun soyledigi yere gittim. Bu isin ehli oldugu belli bir usta. Iki koltugu cevirmeye 350 istiyor. Koltuk 5 cm yukselecek diyor. Sevgiler

Arkadaşlar Marintekteki ürüne baktım. 16 cm x 16 cm x 2 cm. Bence iş görmez. Mekanizma olarak zayıf kalır. İki koltugu döndürme ise 350 bana cok geldi.
Bu arada aşağıdaki koltuk elimde sağ sol iki adet mevcut. İkiside kolcaklı ve sorunsuz. Altlarında çekmeceleri bile mevcut.

ARKIN 0405

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.