Araç Motoruyla İlgili Yaşadığım Sorun?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan badii5 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,245

badii5

Yeni Üye
Selam Benim adım Bahri , aranıza yeni katıldım ve sizlerden bir konuda bilgi ve fikir vermenizi istiyorum şimdiden teşekkür ederim.
2006 model ikinci el dizel X marka arabayı 77,000 tl aldım, bu araç piston erimesi sebebinden serviste motor bloğu ve yanında'da birçok parçası değişmiş.Araç sahibi'de bu aracı toyotaya takas olarak vererek yeni land cruiser almış,bende bu aracı aldım ve bana hiçbir sorunu yoktur motor ufak bir arızadan dolayı tamamen yenilendi bu sizin avantajınıza diyerek beni ikna ettiler. Bende haliyle yeni motor diyerek'ten uzun süre sorun çıkartmadan binerim umuduna kapılarak aracı aldım.
Aracı aldıktan 300 km sonra araç tekrar arıza yaptı piston tekrar erimiş servisi aradım ve aracı çekiciye yükleyip servise götürdüler. Araç serviste iki ay kaldı japonya'dan motor parçalarını istediler motor bloğu,piston,subaplar,turbo vs birçok parçası tekrar değişti neredeyse hepsi ve iki ay sonra aracı tekrar aldım servisten çıktım, yaklaşık 250km sonra araç aynı arızayı yine tekrarladı bu sefer bana dediler'ki aracı sizden tekrar alalım parasını 77.000 bin tl olarak iade edelim dediler ama ben bankadan faizi ve masraflar 95,000tl ödemem gerekiyor, yada size aynı aracın sıfırını maliyetine verelim ama aradaki farkı istiyorlar aracın değeri 106.000 euro aradaki fark anormal derecede fazla son olarak'da tamamen yeni motor isteyelim dediler ama ben bu araçtan fena halde soğudum benim bu durumda yasal olarak nasıl bir yol izliyebilirim yada ne yapmam lazım şaşırdım kaldım yaklaşık 1 yıl boyunca tüm markaları inceledim sonunda X markaya karar vermiştim bu talihsiz olay başımıza geldi.Bana bu kanuda biraz akıl vermenizi istiyorum saygılar.

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR