Araç Tavsiyesi Rica Ediyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SinanGen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,284

SinanGen

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;

Konuya nasıl başlasam bilemiyorum. Bana öyle bir araç lazım ki içerisinde ihtiyaç halinde yatıp uyayabileceğim bir araç.
Ancak ruhsatında otomobil geçmeli. Arka koltukları yatırdığım zaman içerisinde bir şişme yatak ile konaklayabileceğim bir araç.

Eşimin rahatsızlığı var belli dönemlerimiz hastane köşelerinde geçiyor. Ayrıca eşimin türkiye turu hayali var onu gerçekleştirmem lazım ancak çok uzun süreler araç kullanamıyorum yorulduğum anlarda benzinliğe aracı çekip aracın içinde arka koltukları yatırıp şişme yatak koyarak eşimle uyayabilmem lazım. Bu iş için 30-40 bin lira aralığında bir bütçe ayırdım. Gündelik hayatta da kullanabileceğim otomobil gibi sw gibi bir araç lazım. Bu arada boyum biraz uzun 1,90Cm :D

Nasıl bir araç alabilirim tavsiyeleriniz varmı ? Teşekkürler.

Etiketler
Dacia Lodgy aracında şu resimdeki gibi koltuklar katlanıyor ancak bu mesafe ölçü olarak kaç cm? bu aracı kullanan arkadaş varmı ?
Dacia lodgy 7 kisi259

Yaklaşık olarak 180 cm.

Fakat arka koltuklar katlandığı için mesafeyi daraltıyor.

Kısaca arka koltukları sökmeniz gerekli.

Eğer arka kolduklar sökülürsa ön koltuk arkalarıda öne yatırılıp m180 cm daha da uzatılabilinir.

Yaklaşık olarak 180 cm.

Fakat arka koltuklar katlandığı için mesafeyi daraltıyor.

Kısaca arka koltukları sökmeniz gerekli.

Eğer arka kolduklar sökülürsa ön koltuk arkalarıda öne yatırılıp m180 cm daha da uzatılabilinir.
Teşekkürler. Bu tarz 2 metre düz yükleme alanı olan başka araç varmı ? sw tarzı.

Dacia Lodgy aracında şu resimdeki gibi koltuklar katlanıyor ancak bu mesafe ölçü olarak kaç cm? bu aracı kullanan arkadaş varmı ?
Ekli dosyayı görüntüle 59283
Sinan bey benim aracım da içinde yatak koyup yatmak için ideal ölçülerde fakat aracın içinde yatmak kışın soğuktan dolayı yazında sıcaktan dolayı çok sıkıntılı aracın metal olması kışın soğuğu yazında sıcağı iki katı hissetmenize sebep oluyor ayrıca uzun yolda aracın içi malzemeleriniz le bavul çanta eşyalarla dolu olucak her yatmak dinlenmek istediğinizde bunları çıkartmak zorunda kalicak ve sonra tekrar yerlestiriceksiniz bu kadar uğraşmaktan sa bence gönlünüzde ki aracı alın üstüne de bir cadir monte ettirin yatağınız yorganınız uyku tulumu uz içinde olsun ayrıca ufak tefek malzemeleriniz içinde port bagaj vazifesi görür
Bu arada benim elimde satılık bir tane var 6 ay önce almıştım daha büyük modelini almak için satıyorum ama bunca satırı pazarlama yapmak için yazmadım inanın sadece fikriniz olsun istedim
E2dba47f058d1934485b61a1cfaf83c0
70e8cc222a91cd8f2d6f65c600aea95a

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar;

Konuya nasıl başlasam bilemiyorum. Bana öyle bir araç lazım ki içerisinde ihtiyaç halinde yatıp uyayabileceğim bir araç.
Ancak ruhsatında otomobil geçmeli. Arka koltukları yatırdığım zaman içerisinde bir şişme yatak ile konaklayabileceğim bir araç.

Eşimin rahatsızlığı var belli dönemlerimiz hastane köşelerinde geçiyor. Ayrıca eşimin türkiye turu hayali var onu gerçekleştirmem lazım ancak çok uzun süreler araç kullanamıyorum yorulduğum anlarda benzinliğe aracı çekip aracın içinde arka koltukları yatırıp şişme yatak koyarak eşimle uyayabilmem lazım. Bu iş için 30-40 bin lira aralığında bir bütçe ayırdım. Gündelik hayatta da kullanabileceğim otomobil gibi sw gibi bir araç lazım. Bu arada boyum biraz uzun 1,90Cm :D

Nasıl bir araç alabilirim tavsiyeleriniz varmı ? Teşekkürler.

Butce limitiniz yoksa landrover discovery 3 ve 4 de koltuklar yatınca inanilmaz uzun yüksek ve dümdüz bir zemin ortaya çıkıyor. Son kasa grandcherokee de ben (183) rahatlıkla kıvrılmadan yatabiliyorum

Bende duster vardı -16 derecede araç içinde uyudum uyku tulumu ile bir sıkıntı olmadı, şimdi ss kyron var geçen gezenbilir kampına gittim yine aynı uyku tulumu ile kaldım bir sıkıntım olmadı. Çok mu üşüdünüz aracı çalıştırın bence.

Kyron'u tavsiye edebilirim boyunuz için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sinan bey benim aracım da içinde yatak koyup yatmak için ideal ölçülerde fakat aracın içinde yatmak kışın soğuktan dolayı yazında sıcaktan dolayı çok sıkıntılı aracın metal olması kışın soğuğu yazında sıcağı iki katı hissetmenize sebep oluyor ayrıca uzun yolda aracın içi malzemeleriniz le bavul çanta eşyalarla dolu olucak her yatmak dinlenmek istediğinizde bunları çıkartmak zorunda kalicak ve sonra tekrar yerlestiriceksiniz bu kadar uğraşmaktan sa bence gönlünüzde ki aracı alın üstüne de bir cadir monte ettirin yatağınız yorganınız uyku tulumu uz içinde olsun ayrıca ufak tefek malzemeleriniz içinde port bagaj vazifesi görür
Bu arada benim elimde satılık bir tane var 6 ay önce almıştım daha büyük modelini almak için satıyorum ama bunca satırı pazarlama yapmak için yazmadım inanın sadece fikriniz olsun istedim Ekli dosyayı görüntüle 59313Ekli dosyayı görüntüle 59314

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ahmet bey proje çok güzel ama bana uygun değil :D

Doblo maksi panelvan kasanın iç uzunluğu 200 cm. Doblo geniş aile koltuklu uzun sase olanı otomobil geçiyorsa isinize yarayabilir.
Dobloların uzun şase olup otomobil geçen versiyonları yok. Kısa şaselerde var sadece otomobil.

Butce limitiniz yoksa landrover discovery 3 ve 4 de koltuklar yatınca inanilmaz uzun yüksek ve dümdüz bir zemin ortaya çıkıyor. Son kasa grandcherokee de ben (183) rahatlıkla kıvrılmadan yatabiliyorum
O kadar bütçem yok malesef.

Bende duster vardı -16 derecede araç içinde uyudum uyku tulumu ile bir sıkıntı olmadı, şimdi ss kyron var geçen gezenbilir kampına gittim yine aynı uyku tulumu ile kaldım bir sıkıntım olmadı. Çok mu üşüdünüz aracı çalıştırın bence.

Kyron'u tavsiye edebilirim boyunuz için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kyron lara baktım gerçekten çok güzel ama bütçemi bayağı zorlamam gerekiyor. Duster de arka koltuklar yatınca düz zemin oluşuyormu ??

subaru forester ı da bir inceleyin derim, eski kasa yeni kasa.
fiyatlar bütçenize uygun, 4*4 ve otm olması da avantaj.

dezavantajları da yüksek tüketim (10-12 lt şehir içi) LPG eklenmesi gerek, yedek parça bir miktar pahalı, servis büyük şehirlerde mevcut.

Şu anda link veremiyorum ama youtube'da Amdro Boot Jump diye aratip izlemenizi tavsiye ederim. 186 boyum ile aynı sistemle kısa sase dobloya cok rahat sigiyorum. Sadece ön koltukları en öne çekip sirtliklari düzeltmek lazım. Bu sekilde sadece yatmakla kalmayıp içerde oturup masasında çay kahve keyfi bile yaparsınız. Yattiginiz zaman da bagajdaki çantaları kaldirmaniza gerek kalmıyor. Isi bilen bir marangoz birebir aynisini kontraplaktan yapar. Ben kendim yaptım, çok kullanışlı oldu.

subaru forester ı da bir inceleyin derim, eski kasa yeni kasa.
fiyatlar bütçenize uygun, 4*4 ve otm olması da avantaj.

dezavantajları da yüksek tüketim (10-12 lt şehir içi) LPG eklenmesi gerek, yedek parça bir miktar pahalı, servis büyük şehirlerde mevcut.
öneriniz için teşekkürler ama o araç beni aşar.

Şu anda link veremiyorum ama youtube'da Amdro Boot Jump diye aratip izlemenizi tavsiye ederim. 186 boyum ile aynı sistemle kısa sase dobloya cok rahat sigiyorum. Sadece ön koltukları en öne çekip sirtliklari düzeltmek lazım. Bu sekilde sadece yatmakla kalmayıp içerde oturup masasında çay kahve keyfi bile yaparsınız. Yattiginiz zaman da bagajdaki çantaları kaldirmaniza gerek kalmıyor. Isi bilen bir marangoz birebir aynisini kontraplaktan yapar. Ben kendim yaptım, çok kullanışlı oldu.
bahsettiğiniz olay alttaki resimdekimi ?
Gamy6a5a

Geriye bir tek ssangyong musso kaldi

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri