Araç Teknik Belgesini Nasıl Bulabilirim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan firat_ok Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,521

firat_ok

Ana Kamp
Yer
istanbul
Merhaba,
Motokaravan ruhsatı çıkarma konusunda 1,5 senedir problem yaşıyorum ve inatla tek başıma çözmeye çalışıyorum. Son durumda aracıma ait teknik belgeye ihtiyacım var ancak bulamıyorum. Aracım 1990 model Mercedes T1 210 Minibüs.

Aracıma ait teknik belgeyi bulabileceğim bir yer varsa bilgi vermenizi rica ederim. Görüştüğüm ve yanıt alamadığım kurumlar aşağıdadır.

Mengerler Mercedes (1995 model Mercedes 208CDI araca ait teknik doküman yolladılar)
Daimler Mercedes
Hastalya Mercedes(Almanya Mercedes'e mail atmam sonrasında Hastalya Mercedes'e yönlendirdiler ancak sonuç yok)
Almanya Mercedes (En az 10 tane mail atmışımdır.)
Ankara MMO odası + Araç Teknik Belgeleri Kitabı
Sakarya TSE
Ankara TSE Araç Proje Müdürlüğü

Tek ihtiyacım olan araca ait teknik belge! Özellikle Mercedes 210, 310 ve benzeri model tanıdığınız motokaravan ruhsatlı kimse varsa yönlendirmenizi rica ederim.

Muadil araç bilgileride aşağıdadır.

Mercedes

Etiketler
Ynt: Araç Teknik Belgesini Nasıl Bulabilirim?

firat_ok' Alıntı:
Merhaba,
Motokaravan ruhsatı çıkarma konusunda 1,5 senedir problem yaşıyorum ve inatla tek başıma çözmeye çalışıyorum. Son durumda aracıma ait teknik belgeye ihtiyacım var ancak bulamıyorum. Aracım 1990 model Mercedes T1 210 Minibüs.

Aracıma ait teknik belgeyi bulabileceğim bir yer varsa bilgi vermenizi rica ederim. Görüştüğüm ve yanıt alamadığım kurumlar aşağıdadır.

Mengerler Mercedes (1995 model Mercedes 208CDI araca ait teknik doküman yolladılar)
Daimler Mercedes
Hastalya Mercedes(Almanya Mercedes'e mail atmam sonrasında Hastalya Mercedes'e yönlendirdiler ancak sonuç yok)
Almanya Mercedes (En az 10 tane mail atmışımdır.)
Ankara MMO odası + Araç Teknik Belgeleri Kitabı
Sakarya TSE
Ankara TSE Araç Proje Müdürlüğü

Tek ihtiyacım olan araca ait teknik belge! Özellikle Mercedes 210, 310 ve benzeri model tanıdığınız motokaravan ruhsatlı kimse varsa yönlendirmenizi rica ederim.

Muadil araç bilgileride aşağıdadır.

Fırat bey meraba bukadar kendinizi üzmeyin gönderin evrakları yaptırıp göndereyim . Şuan elimizde 1981 model 310 var onunki uyar sanırım.
DOLLY KARAVAN
BÜLENT SOYDAŞ
TEL: 0532 616 25 91

Merhabalar,
Arkadaşım kolay gelsin. Bende aynı dertten muzdarip im. Benim aracım Hyundai Galloper arkasında orijinal olan nato kancası var fakat ruhsatta işli değil sordum işlenmediğini söylediler (belli ki baştan savdı beni birileri) bende son çare olarak Hyundai merkezini aradım benden aracıma ait ruhsat fotokopisini fakslamamı istediler gönderdim ve beklemeye başladım iki günde bir telefonla bilgi almaya çalışıyorum sonra bir hanım efendi bilgileri benden tekrar istediler ve faksı özellikle kendisinin dikkatine çekmemi istedi ve dediğini yaptım. Bir kaç gün sonra beni aradı ve şu bilgiyi verdi "bey efendi bizlerde sadece son beş yıla ait kayıtlar tutuluyor, siz eğer aracınıza çeki demiri takıp ruhsatınıza işletecekseniz bu işi yapan firmalara müracaat ediniz". Bana çok güzel bir açıklama yaptı helal olsun o hanım efendiye diyorum.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Arkadaşım kolay gelsin. Bende aynı dertten muzdarip im. Benim aracım Hyundai Galloper arkasında orijinal olan nato kancası var fakat ruhsatta işli değil sordum işlenmediğini söylediler (belli ki baştan savdı beni birileri) bende son çare olarak Hyundai merkezini aradım benden aracıma ait ruhsat fotokopisini fakslamamı istediler gönderdim ve beklemeye başladım iki günde bir telefonla bilgi almaya çalışıyorum sonra bir hanım efendi bilgileri benden tekrar istediler ve faksı özellikle kendisinin dikkatine çekmemi istedi ve dediğini yaptım. Bir kaç gün sonra beni aradı ve şu bilgiyi verdi "bey efendi bizlerde sadece son beş yıla ait kayıtlar tutuluyor, siz eğer aracınıza çeki demiri takıp ruhsatınıza işletecekseniz bu işi yapan firmalara müracaat ediniz". Bana çok güzel bir açıklama yaptı helal olsun o hanım efendiye diyorum.
niyazi bey hayırlı akşamlar.belki hatırlarsınız bendede aynı araçtan var.kancayı ruhsata işletmeye ihtiyacınız yok çünkü kanca sonradan romork çekmek için takılanlardan değil.fabrikanın taktığı aracın orjınal ekipmanı olduğu için trafikte ve muaynede kesinlikle sorun yok.

Merhabalar,
Ahmet kardeş hatırlamam mı. İstanbul'a ilk gelişimde ziyaretine geleceğim.
Evet kanca öyleymiş fakat bana dedikleri sen bununla römork çekemezsin. Doğruluk derecesi nedir bilmiyorum.
Niyetim römork almaktı. Yolun düşerse bir bak Kartal Praktiker de bahçe bölümünde vardı. Aynı ürünün malum sitede daha yüksek fiyata satılık ilanlarını görmüştüm.
Çekemezsin dedikleri için almadım.

abi öncelikle römörke bakamam çünkü praktiker kapandı :(. römörk çekmeyle ilgili verdikleri bilgi doğru.römörk çekebilmek için elekrık kablo bağlantısı ve fren limitör ayarlarının değişmesi lazım.bunlarda orjınal ekipman olmadığı için projelendirip makıne müh. odasından araç yeterlilk belgesine uygun olduğuna dair onaylanması lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR