DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Araç Testi: Nissan X-trail'i Toroslar'da Test Ettik

'HABERLER VE DUYURULAR' forumunda YOL tarafından 17 Eylül 2017 tarihinde açılan konu 6140 kişi tarafından okunmuş, 29 cevap yazılmıştır

Bu Sayfayı Paylaş

1. NKNTR

NKNTR Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    11

2. NKNTR

NKNTR Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    11
    Sayın ÖZEN Merhabalar, TOROS Dağlarında X-TRAIL çalışmanız için teşekkürler. Otoyol ve ""Arazide"" Test Ettik derken bunlara ait fotoğrafları göremedim. Bunları görebileceğim bir WEB sayfası varsa ve yazarsanız sevinirim. Selamlar, Ömer.

3. orhancengizk

orhancengizk TA3AOR

Alınan Beğeni:
    24
    Çağrı İşareti:
    TA3AOR
    ...

4. orhancengizk

orhancengizk TA3AOR

Alınan Beğeni:
    24
    Çağrı İşareti:
    TA3AOR
    Olmaz mı? Ben hem otomatik hemde 4L şanzımanı olan Nissan Terrano II kullanıyorum, hem sudan ucuz (25,000 TL civarı) hemde 4x4 ve otomatik şanzıman... Arabayı aldıktan sonra 5-10 bin de iç-dış temizlik, bakım ve aksesuarlara harcarsanız sıfır araçtan daha büyük keyif verir.

5. orhancengizk

orhancengizk TA3AOR

Alınan Beğeni:
    24
    Çağrı İşareti:
    TA3AOR
    Aslında otomatik-dizel 4x4 çok eskiden beri var Nissan da ama çoğunlukla ülkemizin vergi sistemi sıfır araçlarda rakamları inanılmaz yüksek rakamlara yükseltiyor...

6. eatr

eatr Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    2
    Subaru varken Nissan'a para bayılmak israf olur. Nissan Japon değil de İngiliz-Fransız karışımı oldu artık.

7. NKNTR

NKNTR Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    11
    Sayın EATR'ye katılıyorum, sanıyorum aşağıdaki fotoğraflar bunu kanıtlıyor.

Outback.9.jpg

Outback.7.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Eylül 2017
    eatr bunu beğendi.

8. tilkikral

tilkikral Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    6
    Nissan torranoları biliyorum, Kazasız belasız kullanın bende de 4x4 otomatik mitsubishi outlander var. Demek istediğim şuydu, Büyük markalar yeni model araçlarda iyice tırtlaşıyor... İyi olanıda ulaşılmaz hale getiriyor... Yeni suvlardaki bu 4x2 saçmalık bence suv dediğin 4x4 , awd yada lock sistem olacak arkadaş... Haksızmıyım üstadım ? :smiley:

ahmetkoksal1640 bunu beğendi.

9. rahip

rahip Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    bahsettiğiniz yakıt tüketim değerleri, fabrika değerleri mi? yoksa sizin testler süresince tecrübe ettiğiniz değerler mi?
    Şehir içi 5.8 lt yakıt tüketimi böyle bir araç için oldukça düşük. Bende citroen c4 var 2012 model, dizel otomatik. Ben 6.5 lt'nin altına inemiyorum şehir içi kullanımda. 5.8 lt fabrika verisi ise, o zaten gerçek kullanımda 7 lt civarı demektir.

10. orhancengizk

orhancengizk TA3AOR

Alınan Beğeni:
    24
    Çağrı İşareti:
    TA3AOR
    Şimdi elma ile armutu karıştırmamak lazım, Subaru kendi kategorisinde rakipsiz ve benimde gerçeten çok sevdiğim bir araçtır ama ondaki awd sistemi ile terrano nun çekiş sistemi arasında ciddi farklar var, subaru asfalt kullanımına daha yakın bir araçtır terrano ya göre...

11. orhancengizk

orhancengizk TA3AOR

Alınan Beğeni:
    24
    Çağrı İşareti:
    TA3AOR
    Her kelimenize katılıyorum. SUV da 2 çeker bana da sama gelmiştir hep...

tilkikral bunu beğendi.

12. eatr

eatr Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    2

Merhabalar. Yeni kasa Terrano araçlar zaten Türkiye'de yoklar. Benim kastettiğim İngiliz-Fransız karışımı olan ve parasını etmeyecek araçlar Qashaqai-Xtrail ikilisidir. Ancak şunu da belirtmek isterim ki, her ne kadar asfaltta çok başarılı bir araç olsa da arazide de bir Forester her türlü hafif off-road aracına eşlik edebilecek kapasitededir. Yeter ki üzerinde kaliteli offroad A/T lastik bulunsun. Bunu kanıtlayan bir çok video mevcut internette. Ben aracımı hafif arazi dışında kullamadım tabii ama her türlü kar-kış şartında da deneyimim oldu. Şu da bir gerçek tabii yaklaşma uzaklaşma açısı bir pick-up gibi olamaz. Ama diferansiyel kilidi olmasa da AWD sistemi Subaru'nun en güçlü olduğu yönüdür.

NKNTR bunu beğendi.

13. NKNTR

NKNTR Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    11
    Sayın EATR yazdıklarınıza bütünüyle katılıyorum, izin verirseniz küçük bir ilave yapmak istiyorum Fuji Heavy Industries'in ürettiği Subaru Otomobillerin 500 cc.den başlayarak 88, 1000, 1200, 1600, 1800, 2000, 2200, 2500 ve 3600
    cc hepsi 4WD'dır. 1990'lı yılların başında o günkü Türkiye Distribütörünün (daha ucuz araç talebiyle) 2WD Subarular ithal edilmiştir. Bugünkü Otomatik Şanzıman teknolojisinin ilk basamağı yine Subaru'larda kullanılan ECVT (Electro Contious Variable Transmission)'dir ve Mitsubishi Electric tarafından Subaru ve Nissan için üretilmiştir. Subaru'nun 4x4 deneyimine basit bir örnek vermek adına (Modifiye Olmayan) bir Outback'in Doğa'da Gezi fotoğrafına lütfen bakın. Selamlar, Ömer. Outback.2.jpg

14. mstf998

mstf998 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Ellerinize sağlık harika olmuş

15. korhansengor

korhansengor Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Güzel bir reklam olmuş ellerinize sağlık, fakat yakıt değerleri çok yanıltıcı,

aynı motora sahip ancak biraz daha hafif olan 2017 qashqai kullanıyorum,

bende aynı şekilde teknik verilerine bakarak almıştım, ne kadar yanıltıcı olduğunu kullanmaya başlayınca anladım,

Şehir içinde 8 - 8,5 LT nin altına kesinlike düşmüyor ortalamam, şehirler arası yolda ise sakin kullanımla (hız limitlerine tamamen uyarak) otoyolda 130 bölünmüş yolda 110 olmak kaydıyla, 920 km lik yolda ortalama yakıt tüketimim 5,8 LT oluyor.

Bilgilerinize.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...