Araç Testi: Nissan X-trail'i Toroslar'da Test Ettik

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,184
Sayın ÖZEN Merhabalar, TOROS Dağlarında X-TRAIL çalışmanız için teşekkürler. Otoyol ve ""Arazide"" Test Ettik derken bunlara ait fotoğrafları göremedim. Bunları görebileceğim bir WEB sayfası varsa ve yazarsanız sevinirim. Selamlar, Ömer.

Otomatik 4x4 neden olmaz ya.... :smiley:
Olmaz mı? Ben hem otomatik hemde 4L şanzımanı olan Nissan Terrano II kullanıyorum, hem sudan ucuz (25,000 TL civarı) hemde 4x4 ve otomatik şanzıman... Arabayı aldıktan sonra 5-10 bin de iç-dış temizlik, bakım ve aksesuarlara harcarsanız sıfır araçtan daha büyük keyif verir.

nissan kalitesi şaşırtmaz. ama gel gör ki o kadar parayı ver 4 çeker ve düz vites araban olsun! şaka gibi. yıl 2017.
Aslında otomatik-dizel 4x4 çok eskiden beri var Nissan da ama çoğunlukla ülkemizin vergi sistemi sıfır araçlarda rakamları inanılmaz yüksek rakamlara yükseltiyor...

Subaru varken Nissan'a para bayılmak israf olur. Nissan Japon değil de İngiliz-Fransız karışımı oldu artık.

Sayın EATR'ye katılıyorum, sanıyorum aşağıdaki fotoğraflar bunu kanıtlıyor.

Outback9

Outback7

Moderatör tarafında düzenlendi:

Olmaz mı? Ben hem otomatik hemde 4L şanzımanı olan Nissan Terrano II kullanıyorum, hem sudan ucuz (25,000 TL civarı) hemde 4x4 ve otomatik şanzıman... Arabayı aldıktan sonra 5-10 bin de iç-dış temizlik, bakım ve aksesuarlara harcarsanız sıfır araçtan daha büyük keyif verir.
Nissan torranoları biliyorum, Kazasız belasız kullanın bende de 4x4 otomatik mitsubishi outlander var. Demek istediğim şuydu, Büyük markalar yeni model araçlarda iyice tırtlaşıyor... İyi olanıda ulaşılmaz hale getiriyor... Yeni suvlardaki bu 4x2 saçmalık bence suv dediğin 4x4 , awd yada lock sistem olacak arkadaş... Haksızmıyım üstadım ? :smiley:

bahsettiğiniz yakıt tüketim değerleri, fabrika değerleri mi? yoksa sizin testler süresince tecrübe ettiğiniz değerler mi?
Şehir içi 5.8 lt yakıt tüketimi böyle bir araç için oldukça düşük. Bende citroen c4 var 2012 model, dizel otomatik. Ben 6.5 lt'nin altına inemiyorum şehir içi kullanımda. 5.8 lt fabrika verisi ise, o zaten gerçek kullanımda 7 lt civarı demektir.

Subaru varken Nissan'a para bayılmak israf olur. Nissan Japon değil de İngiliz-Fransız karışımı oldu artık.

Şimdi elma ile armutu karıştırmamak lazım, Subaru kendi kategorisinde rakipsiz ve benimde gerçeten çok sevdiğim bir araçtır ama ondaki awd sistemi ile terrano nun çekiş sistemi arasında ciddi farklar var, subaru asfalt kullanımına daha yakın bir araçtır terrano ya göre...

Nissan torranoları biliyorum, Kazasız belasız kullanın bende de 4x4 otomatik mitsubishi outlander var. Demek istediğim şuydu, Büyük markalar yeni model araçlarda iyice tırtlaşıyor... İyi olanıda ulaşılmaz hale getiriyor... Yeni suvlardaki bu 4x2 saçmalık bence suv dediğin 4x4 , awd yada lock sistem olacak arkadaş... Haksızmıyım üstadım ? :smiley:
Her kelimenize katılıyorum. SUV da 2 çeker bana da sama gelmiştir hep...

Şimdi elma ile armutu karıştırmamak lazım, Subaru kendi kategorisinde rakipsiz ve benimde gerçeten çok sevdiğim bir araçtır ama ondaki awd sistemi ile terrano nun çekiş sistemi arasında ciddi farklar var, subaru asfalt kullanımına daha yakın bir araçtır terrano ya göre...

Merhabalar. Yeni kasa Terrano araçlar zaten Türkiye'de yoklar. Benim kastettiğim İngiliz-Fransız karışımı olan ve parasını etmeyecek araçlar Qashaqai-Xtrail ikilisidir. Ancak şunu da belirtmek isterim ki, her ne kadar asfaltta çok başarılı bir araç olsa da arazide de bir Forester her türlü hafif off-road aracına eşlik edebilecek kapasitededir. Yeter ki üzerinde kaliteli offroad A/T lastik bulunsun. Bunu kanıtlayan bir çok video mevcut internette. Ben aracımı hafif arazi dışında kullamadım tabii ama her türlü kar-kış şartında da deneyimim oldu. Şu da bir gerçek tabii yaklaşma uzaklaşma açısı bir pick-up gibi olamaz. Ama diferansiyel kilidi olmasa da AWD sistemi Subaru'nun en güçlü olduğu yönüdür.

Sayın EATR yazdıklarınıza bütünüyle katılıyorum, izin verirseniz küçük bir ilave yapmak istiyorum Fuji Heavy Industries'in ürettiği Subaru Otomobillerin 500 cc.den başlayarak 88, 1000, 1200, 1600, 1800, 2000, 2200, 2500 ve 3600
cc hepsi 4WD'dır. 1990'lı yılların başında o günkü Türkiye Distribütörünün (daha ucuz araç talebiyle) 2WD Subarular ithal edilmiştir. Bugünkü Otomatik Şanzıman teknolojisinin ilk basamağı yine Subaru'larda kullanılan ECVT (Electro Contious Variable Transmission)'dir ve Mitsubishi Electric tarafından Subaru ve Nissan için üretilmiştir. Subaru'nun 4x4 deneyimine basit bir örnek vermek adına (Modifiye Olmayan) bir Outback'in Doğa'da Gezi fotoğrafına lütfen bakın. Selamlar, Ömer.
Outback2

Güzel bir reklam olmuş ellerinize sağlık, fakat yakıt değerleri çok yanıltıcı,

aynı motora sahip ancak biraz daha hafif olan 2017 qashqai kullanıyorum,

bende aynı şekilde teknik verilerine bakarak almıştım, ne kadar yanıltıcı olduğunu kullanmaya başlayınca anladım,

Şehir içinde 8 - 8,5 LT nin altına kesinlike düşmüyor ortalamam, şehirler arası yolda ise sakin kullanımla (hız limitlerine tamamen uyarak) otoyolda 130 bölünmüş yolda 110 olmak kaydıyla, 920 km lik yolda ortalama yakıt tüketimim 5,8 LT oluyor.

Bilgilerinize.

Herkeze iyi akşamlar arkadaşlar 2010 model xtrail almayı düşünüyorum en çok takıldığım kısım motoru, bu arada benzili almayı düşünüyorum lakin nissanın kendi motoru mu yoksa renault motorumu bunu öğrenemedim bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Bu aracın yakıt test değerleri sanırım , boşlukta kullanılarak yapılmış, sıfır sürtünme ve rüzgar değerinde, araç arkadaşımda var , bende Honda crv, arkdaşım la bu yazıyı okumadan 4 ay önce konuştumuzda araç şehir içi Sansun 8 Lt den , şehirler arası 7lt den aşağı düşmedi, ortalama 7,6 Lt . Ve aracı da gayet sakin kullanır . Burdaki tüketimler çok imkansız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri