Araç Üstü Çadır Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan simurg007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,555

simurg007

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba...Bir araç üstü çadır alma arefesindeyim. Yurtdışındaki forumları incelediğimde Avrupalılar genellikle fiber kaplı modeli tercih ediyor.Ülkemizde ise genellikle klasik çadır görünümlü ve kapandığında brandayla korumalı model(kitap tipi) tercih ediliyor. Fiyat olarak Gipsy'de iki model arasında çok büyük bir fark yok.Kullanım amacıma kitap tipi çadır daha çok uymasına rağmen kapalı şekli açıkçası içime pek sinmiyor. Pickup tarzı aracımı günlük yaşantımda da kullanıyorum;dolayısıyla beyaz renkli arabamın üzerinde siyah brandalı bir çadırla dolaşmak mantıksız geliyor.Diğer taraftan bakıyorum fiber kaplı model neredeyse ülkemizde hiç tercih edilmiyor.Adam Mercedes XClass'ı bayiden çıkarıp siyah brandalı kitap tipi modeli koymuş üzerine arabasının :smiley: 2 yetişkin 2 çocuk yılda ailece 3-5 kez ancak kamp yapabiliriz.Onun harici genellikle kızımla tek kamp yapıyoruz.Aracım 4x2 pickup tarzı ve hard off-road yapan biri değilim. Bu konudaki değerli fikirlerinizi merak ediyorum.

Etiketler
Fiber de çok tercih ediliyor, muhtemelen siz denk gelmediniz. Bursa'da yerli imalat yapan bir abimiz var. Free camping Bursa diye aratırsanız sitesini bulursunuz.

Öte yandan 4 kişi konaklama ve pickup üstüne takılacağı için ben katlanır modelin size daha uygun olacağını düşünüyorum. Fiber çadır 2 kişiliktir, zorlasanız 3 kişi kalamaz. Ayrıca boyu 2 metre olduğu için kabin üstüne taksanız önden arkadan taşar, kasa üstüne koysanız sığmaz.

Yerinizde olsam kasa genişiliğinde bir çadır siparişi verirdim Gipsy'e, ve kasaya da bunu monte etmek üzere bir roll bar tarzı bir platfom yaptırırdım. Hatta bunu yükselip alçalan bir mekanizma ile yapabilirseniz (youtube'da örnekleri çok) kamp alanında yükseltip, yolda alçak konumda kullanarak çadırın paraşüt etkisinden kurtulurdum. Kasa üstünde iken çirkin duracağını da düşünmüyorum.

M1

FREECAMPİNG kullanıyorum gayet mennunum 120-130-140 ve 160 cm genişlik olmak üzere 4 seçeneği var benim kullandığım 140 cm en 210 cm boy

IMG 5199

IMG 5204

IMG 5207

Acaba Freecamping, ruzgar ve agir yagmur altinda ne kadar stabil, kullanan arkadaslar yorumda bulunabilirler mi?

Bozcaada sahil çok Rüzgârlı idi buna rağmen hiç sıkıntı yaşamadım.Yağmur deneyimim henüz olmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar merhaba...Bir araç üstü çadır alma arefesindeyim. Yurtdışındaki forumları incelediğimde Avrupalılar genellikle fiber kaplı modeli tercih ediyor.Ülkemizde ise genellikle klasik çadır görünümlü ve kapandığında brandayla korumalı model(kitap tipi) tercih ediliyor. Fiyat olarak Gipsy'de iki model arasında çok büyük bir fark yok.Kullanım amacıma kitap tipi çadır daha çok uymasına rağmen kapalı şekli açıkçası içime pek sinmiyor. Pickup tarzı aracımı günlük yaşantımda da kullanıyorum;dolayısıyla beyaz renkli arabamın üzerinde siyah brandalı bir çadırla dolaşmak mantıksız geliyor.Diğer taraftan bakıyorum fiber kaplı model neredeyse ülkemizde hiç tercih edilmiyor.Adam Mercedes XClass'ı bayiden çıkarıp siyah brandalı kitap tipi modeli koymuş üzerine arabasının :smiley: 2 yetişkin 2 çocuk yılda ailece 3-5 kez ancak kamp yapabiliriz.Onun harici genellikle kızımla tek kamp yapıyoruz.Aracım 4x2 pickup tarzı ve hard off-road yapan biri değilim. Bu konudaki değerli fikirlerinizi merak ediyorum.

Ben de şu an araç üstü çadır alma düşüncesindeyim. Kamp için gereken diğer malzemeler için de bagajda bir düzenek kurma düşüncesindeyim. Gipsy family tip bir çadır bagaja 12v araç tipi buzdolabı, ocak ve mümkün olursa evyeli bir mutfak tezgahı. Sanırım bunu becerebilirsem çocuklarım büyüyene kadar karavan hayalimi erteleme imkanım olur. Aracım yeni kasa Dacia Duster. Sizce bagaja böyle bir mutfak düzeneği kurabilir miyim? Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Aslında kampcilik ve doğa ile alakalı birçok konuda bilgiye ihtiyacım var. Siteyi yeni keşfettim ve sürekli birşeyler okumaya çalışıyorum. Vereceğiniz her bilgiye ihtiyacım var .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR