DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Araç Üstü Çadır Seçimi

'KAMPÇILIK' forumunda simurg007 tarafından 24 Mart 2018 tarihinde açılan konu 2419 kişi tarafından okunmuş, 14 cevap yazılmıştır

1. simurg007

simurg007 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    3
    Arkadaşlar merhaba...Bir araç üstü çadır alma arefesindeyim. Yurtdışındaki forumları incelediğimde Avrupalılar genellikle fiber kaplı modeli tercih ediyor.Ülkemizde ise genellikle klasik çadır görünümlü ve kapandığında brandayla korumalı model(kitap tipi) tercih ediliyor. Fiyat olarak Gipsy'de iki model arasında çok büyük bir fark yok.Kullanım amacıma kitap tipi çadır daha çok uymasına rağmen kapalı şekli açıkçası içime pek sinmiyor. Pickup tarzı aracımı günlük yaşantımda da kullanıyorum;dolayısıyla beyaz renkli arabamın üzerinde siyah brandalı bir çadırla dolaşmak mantıksız geliyor.Diğer taraftan bakıyorum fiber kaplı model neredeyse ülkemizde hiç tercih edilmiyor.Adam Mercedes XClass'ı bayiden çıkarıp siyah brandalı kitap tipi modeli koymuş üzerine arabasının :smiley: 2 yetişkin 2 çocuk yılda ailece 3-5 kez ancak kamp yapabiliriz.Onun harici genellikle kızımla tek kamp yapıyoruz.Aracım 4x2 pickup tarzı ve hard off-road yapan biri değilim. Bu konudaki değerli fikirlerinizi merak ediyorum.

Etiketler:

2. Boyraz

Boyraz Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    64
    Fiber de çok tercih ediliyor, muhtemelen siz denk gelmediniz. Bursa'da yerli imalat yapan bir abimiz var. Free camping Bursa diye aratırsanız sitesini bulursunuz.

Öte yandan 4 kişi konaklama ve pickup üstüne takılacağı için ben katlanır modelin size daha uygun olacağını düşünüyorum. Fiber çadır 2 kişiliktir, zorlasanız 3 kişi kalamaz. Ayrıca boyu 2 metre olduğu için kabin üstüne taksanız önden arkadan taşar, kasa üstüne koysanız sığmaz.

Yerinizde olsam kasa genişiliğinde bir çadır siparişi verirdim Gipsy'e, ve kasaya da bunu monte etmek üzere bir roll bar tarzı bir platfom yaptırırdım. Hatta bunu yükselip alçalan bir mekanizma ile yapabilirseniz (youtube'da örnekleri çok) kamp alanında yükseltip, yolda alçak konumda kullanarak çadırın paraşüt etkisinden kurtulurdum. Kasa üstünde iken çirkin duracağını da düşünmüyorum.

3. serkanguranc

serkanguranc GIPSY ADVENTURE HOME

Alınan Beğeni:
    1

4. serkanguranc

Alınan Beğeni:
    1

5. serkanguranc

Alınan Beğeni:
    1

6. serkanguranc

Alınan Beğeni:
    1

7. Sülotay

Sülotay Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    9
    FREECAMPİNG kullanıyorum gayet mennunum 120-130-140 ve 160 cm genişlik olmak üzere 4 seçeneği var benim kullandığım 140 cm en 210 cm boy

IMG_5199.JPG

IMG_5204.JPG

IMG_5207.JPG

8. Sagnak

Sagnak Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Acaba Freecamping, ruzgar ve agir yagmur altinda ne kadar stabil, kullanan arkadaslar yorumda bulunabilirler mi?

9. Sülotay

Sülotay Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    9
    Bozcaada sahil çok Rüzgârlı idi buna rağmen hiç sıkıntı yaşamadım.Yağmur deneyimim henüz olmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sagnak bunu beğendi.

10. uğurpolat

uğurpolat Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    7
    yağmur deneyimim benimde olmadı

Sagnak bunu beğendi.

11. Sagnak

Sagnak Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Cok tesekkur ederim. Bir de yagmur'a cevap alabilirsem, cok sahane olacak.

12. Sülotay

Sülotay Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    9
    Yağmurda sıkıntı olacağını sanmıyorum üst fiber olduğu için ve yan izalasyon gayet iyi görünüyor

13. KemalHazır

KemalHazır Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    IMG_7171.JPG Yağmurda testi yapıldı.herhangi bir sorun yok..
    IMG_6982.JPG IMG_7171.JPG

Sami Demirpaz bunu beğendi.

14. orhun99

orhun99 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    1
    Takip

15. Sinan3455

Sinan3455 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0

Forumdaki Benzer Konular