Araç Üstü Çadır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mycamper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,463

Etiketler
Ynt: Araç Üstü Çadır

Özdal hocam,

Ben mi yanlış görüyorum yoksa ayaklar dışarıda mı kalmış...

Eğer öyleyse benim belden aşağısı çadır dışında kalabilir... ::smiley:

Haldun dostum resme hiç o derece dikkatli bakmamıştım.
Ancak sanırım içerinin naylonları filan duruyorsa, ayakkabıyla girmek istemediği ve ayakkabıyı da çıkarmaya üşendiği için bu şekildedir her halde ;-)

taiga' Alıntı:
Özdal hocam,

Ben mi yanlış görüyorum yoksa ayaklar dışarıda mı kalmış...

Eğer öyleyse benim belden aşağısı çadır dışında kalabilir... ::smiley:
tam da aklımdan geçen bir şey bu tür bir çadır... ayakların çıkması normal çünkü enine duruyor :smiley:

siteye baktımda..Bu işin sonu yok be..Benimde çok heves ettigim birşeydi ..Arazi aracının üzerinde çadır..Gerçi kendim uydurdum bir şey :smiley: Ama bir fiyat listesi görmek isteriz.

9agustos100

E çok misafir geliyor,içerde yer kalmıyor :D...Şaka bir yana yazın keyifli oluyor üst çadır..Şimdi yaz için çadırdan ziyade cibinlik projesi var kafamda..Gökyüzünüde seyredilmek için yattıgın yerden..

Sohbet güzel ama kısa tutmuşsunuz.Benden başkası Araç Üstü Çadırlarıyla ilgilenmiyor diye üzülmüştüm ama nihayet aynı hobiyi paylaşanları gördüm ve sevindim.Bu kategoride uzmanlığım var diyebilirim.Defenderden yarı yarıya küçük olan aracımın üzerinde ailece tatil yapıyoruz.Tek kelimeyle harika...
Selam ve sevgiler...
www.carrooftoptent.com

Mehmet bey hoşgeldiniz şimdi sitenizi inceliyorumda vallahi bravo..hakkaten defenderin üzerine 2 oda olurmuş bu durumda..Siz kendinizmi imal ediyorsunuz?Bir fiyat listeniz varmı?

Selam,
İki yıldır bu proje üzerinde çalıştım.Teknik açıdan diğer ürünlerden üstün bir sistemi geliştirdim.Bu modelin sahibi benim ve kendim üretiyorum.İki yıldır keyifle kamp ve tatil yapıyorum.Yabancısı, yerlisi çok beğeniyor.

Mehmet bey Hoşgeldiniz.

Ben bu tip çadırların sadece 4x4lere yakıştığını sanıyordum ama normal binek araca dahi yakıştığını gördüm. Demek ki benim albea'ya da olur bu iş. Demek ki yazın olur bu iş ;)

İstanbul'da yaptırabileceğimiz yer var mı? yoksa sadece Ankara'da mı yapılabiliyor.? Maliyet ne olur? Bilgi verirseniz sevinirim.

Saygılarımla.

Merhaba Ufuk bey,
Albea değil Unoya bile olur.Yeterki kaliteli bir bagaj taşıma sistemi olsun.Marea ve Albealara tavan direklerine oturan bagaj sistemleri var.Bir ailenin (iki eş ve 8 yaşındaki bir çocuk) için arcın üzerine iki çadırı kurdum.Evdeki karyoladan daha rahat.Yazın serin,soğuk günlerde de sıcak.İkinci kattan manzara seyrediyorsunuz.Yılan, akrep derdi yok ve çadırınız ter temiz kalıyor.Daha doğrusu aracımın üzerinde gezen evim var diyebilirsiniz.Aracın tavanına hiç bir zarar vermediğini, iki yıldır tecrübeyle sabit oldu.Seyahat esnasında 90 km/saati fazla geçmemek lazım.120km/saat yaptığım oldu ama tedbir ve temkin şart.
Proje üzerinde iki yıl çalıştığımı söylemiştim.Açılış tekniği,sağlamlık ve dizayn itibariyle dünyadaki diğer modellerden üstün bir ürünü yapmayı başardım.Türk Patent Enstitüsünce projem korumaya alındı.Daha satmadım ama ilk tanıtım olması açısından verebilirim. Şasesi 30 kg. civarında alüminyum,paslanmaz çelik,izolasyon için İzocam ve çok kaliteli branda vs. nitelikli elemanlar kullanılmıştır.Brandası kesici bir aletle yırtılmadığı müddetçe evladiyelik olarak kullanılabilir.Brandası en azından 10-15 sene gider.
Sekiz santimetre kalınlığında sünger yatak ve iki yastığı var.
Malzeme maliyeti zaten 900 ytl civarında,bir çadır için en az üç-dört gün uğraşı ister.Daha doğrusu bir emek ve sabır işi.Tabiiki siteyi bir ticaret alanı olarak kullanmak istemiyorum.Daha detaylı bilgi için sitemdeki mailden haberleşebiliriz.
Selam ve saygılar.
www.carrooftoptent.com

Bagaj taşıma sistemi dediğiniz, nedir? Ford Connect marka aracımın üzerinde bagaj taşıyacak birşey görünmüyor. Uzun zamandır araç üstü çadır olayını düşünüyorum. Yardımcı olursanız, sevinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri