Araç Uygunluğu Ve Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Caganozsoy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,078

Etiketler
---------------------------------------------------------------------------------------------
Göksel Bey merhaba.
Yazdıklarıma değer verdiğinizi, ifade etmişsiniz.
Nazik iltifatınıza teşekkür ederim.
Hem 47 senelik üretici mühendis olmanın, hem de 5 ayrı karavan kullanmanın
verdiği tecrübeyi, faydalanılır umudu ile buraya aktarıyorum.

Yalnız gerek, uzun yıllar imalatçılığın verdiği stres yorgunluğu ve gerekse titiz bir insan olmamdan
dolayı, bazen sert-ters cevaplar yazıyorum.
Bilmeden ahkam kesilmesine tahammülüm hiç yok, bir şey biliyorsa saygım çok!
Doğru bilgiye hepimiz muhtacız.

Bir de saygıya çok dikkat ederim.
Hitapdaki nezakete ve duruşdaki düzgünlüğe önem veririm,
aksi tutumda olanları kaale almam.
Esas konuya gelince;
yapacağınız işe hem evet-olur diyebilirim, hem de hayır!
Karavan imalatı mobilyacı işi değil...

Karavan imalatını bilen/üreten/01 belgesi olan kişi,
istediği bazayı, mutfağı, mobilyayı,
kendi bilgisi, zevki, parası, satış politikası çerçevesinde
mobilyacıya,marangoza, mufak dolapcısına imal ettirir,
imalatı kontrol eder ve en önemli nokta;
karavana kendisi/ustası monte eder.
Önemli mi ???
Zannedildiğinden çoook önemli !

Sizin mobilyacı ustalarınız,büyük ihtimal ile,
değil karavan imalatında bulunmak,
hayatlarında karavan görmemiş,binmemiş, içinde yaşamamış ustalardır.

Kendi işlerinde yetenekli olabilirler,
ama karavanda.. Sıfır!!!

Bu konuda daha önce de ayrıntılı yazılar yazmıştım..

Mobilya merakının ve beğenmenin sonu yok..
Bu iş, İtalyaya milyonluk mobilya takımı yaptırmaya kadar uzayabilir.. :rolleyes:

Kararınız hayırlı olsun.
Yardımcı olabildiysem sevinirim.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Aslında evet karavanın içini yaptırmak istediğim kişi daha önce hiç karavan imalatı yapmadı,fakat Antalya serbes bölgede lüks yat imalatı yapan arkadaşım.
Hani benzerlik olduğu için sonuçta ondada alan kısıtlı ister istemez imalatı alıştırarak yapmak zorunda.hani ben bu işi beceririm diyor.birde tekne imalatında hafif malzeme kullanılıyor.benim esas boş istememdeki sebep oydu.bilemedim.en iyisi güney karavanı gidip bir ziyaret etmekte fayda var gibi ne dersiniz.birde 2 ci sorum vardı size 4 kişilik bir aile için yeterli mi diye Sn.akmühendis sağlık ve muhabbet dileğiyle

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

May Karvan seçenek olabilir mi..?? mak. yüklü ağırlık 740kg..

OLAMAAZZZ..
Sevgili Cevizkıran kardeşimiz..
01 belgesi olmayan hiç bir karavan, markası, süsü, yerleşimi
ne olursa olsun OLMAZZ.

Bu 01 BELGESİ olayını,
" 01 BELGESİ VAR MI? " şeklinde bilgisayarda iri puntolarla yazalım,
kırmızı renkli çıktısını alalım,
karavan alcakken araştırma yaptığımız bilgisayardan
rahat görebileceğimiz bir yere YÜKSEĞE ASALIM...:eek:

Lütfenn ..
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Aslında evet karavanın içini yaptırmak istediğim kişi daha önce hiç karavan imalatı yapmadı,fakat Antalya serbes bölgede lüks yat imalatı yapan arkadaşım.
Hani benzerlik olduğu için sonuçta ondada alan kısıtlı ister istemez imalatı alıştırarak yapmak zorunda.hani ben bu işi beceririm diyor.birde tekne imalatında hafif malzeme kullanılıyor.benim esas boş istememdeki sebep oydu.bilemedim.en iyisi güney karavanı gidip bir ziyaret etmekte fayda var gibi ne dersiniz.birde 2 ci sorum vardı size 4 kişilik bir aile için yeterli mi diye Sn.akmühendis sağlık ve muhabbet dileğiyle

Göksel Bey merhaba.

Sizin Ender Beyi ziyaret etmenizde yarar var.
Lütfen selamımı söyleyin ve;
"Akın Bey diyor ki: Artık sunta inadını bıraksın,
kaplamaya gerek duymadan, kavak kontrayı zımparalasın- cilalasın, çok güzel netice veriyor.
Böyle yaparsa, karavan en az 50-60 Kg. daha hafifler,
görüntü güzelleşir, işi 4-5 misli artar." deyiniz.
Güney maksinin A veya B tipi işinizi görür.
Hangisi hoşunuza giderse.

Yatçı arkadaşınıza gelince;
1- Hizmet verdiği sektör itibarı ile çook pahalı iş yaparlar.
2- Yat başka , karavan başka..

Selamlar.

..
Göksel Bey merhaba.

Sizin Ender Beyi ziyaret etmenizde yarar var.
Lütfen selamımı söyleyin ve;
"Akın Bey diyor ki: Artık sunta inadını bıraksın,
kaplamaya gerek duymadan, kavak kontrayı zımparalasın- cilalasın, çok güzel netice veriyor.
Böyle yaparsa, karavan en az 50-60 Kg. daha hafifler,
görüntü güzelleşir, işi 4-5 misli artar." deyiniz.
Güney maksinin A veya B tipi işinizi görür.
Hangisi hoşunuza giderse.

Yatçı arkadaşınıza gelince;
1- Hizmet verdiği sektör itibarı ile çook pahalı iş yaparlar.
2- Yat başka , karavan başka..

Selamlar.[/QUOTE]

Haftaya proğrama aldım gidip bakacağım
Kararımı orda vereceğim.teşekkürler sn.Akmühendis

Tekrar görüşmek üzere

6- Mobilya düşkünü değilseniz, boş laflara aldırmadan GÜNEY MAKSİ alın.
Ömründe karavana binmemiş insanların negatif yorumlarını kaale almayın.

Alttaki linki inceleyin, Ben bugüne kadar 4 çekme, bir motokaravan kullandım.
İlk karavanım da GÜNEY Maksi idi, binlerce km. yaptım hiç sıkıntım olmadı.
İhtiyaçları karşılayan, çekişte aracı zorlamayan F/P oranı yüksek bir karavandır.

Sn.akmühendis yaklaşık 1 yıldır yazılarınızı okuyorum tabi 2 senedirde bir çekme karavan araştırıyorum.
ikinci el karavanlara baktım kiminde wc yok kiminde banyo veya mobilyaları bitmiş oluyor.kimisi 3 kişilik oluyor.kısaca bir türlü bütçeme uygun karavan alamadım. en sonunda güney maxi de karar verecek gibiyim tabi sizin fikirleriniz benim için çok önemli olacak.benim size 2 sorum olacak .birincisi teknik bir konu sn ender beyle görüşmemden sonra yapılan mobilya imalatını hoşuma gitmediği için banyo yeri izole edilmiş tamamen boş karavan almayı düşünüyorum.içini mobilyacı arkadaşlarımla yapmayı düşünüyorum.
böyle bir imalat teknik açıdan doğru olurmu yoksa karavanın izalasyonunda sorun olurmu 2 sorum biz dört kişilik bir aileyiz oğlan 14 yaşında kız 12 yaşında bizim için yeterli bir karavan olurmu.şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim (Göksel keçeli)

Merhaba, ilk karavanımı 2015 Aralık ayında Ender Bey ile görüşerek ve mutfağın yerini kapı tarafına aldırarak yaptırdım. 2 yetişkin, 2 üniversite öğrencisi çocuk ve 1 beagle köpek ile çok keyif aldığım geziler yaptım. 2016 Eylül ayında 22 günümüzü karavanda geçirdik. Sağlam, yol tutuşu çok iyi ve gerçekten hafif bir karavan. Aracım Fiat Fiorino 1.3 multijet 75 bg idi. Tavsiye ederim.
Sevgilerimle,

Merhaba, ilk karavanımı 2015 Aralık ayında Ender Bey ile görüşerek ve mutfağın yerini kapı tarafına aldırarak yaptırdım. 2 yetişkin, 2 üniversite öğrencisi çocuk ve 1 beagle köpek ile çok keyif aldığım geziler yaptım. 2016 Eylül ayında 22 günümüzü karavanda geçirdik. Sağlam, yol tutuşu çok iyi ve gerçekten hafif bir karavan. Aracım Fiat Fiorino 1.3 multijet 75 bg idi. Tavsiye ederim.
Sevgilerimle,

Karavan hayatına başlamak için İDEAL KARAVAN Güney'dir.
Ucuz, hafif, fonksiyonel..

Karavan hayatına başlamak için İDEAL KARAVAN Güney'dir.
Ucuz, hafif, fonksiyonel..
Sn Akmühendis sonunda Ender beyle görüşüp karavanı boş olarak teslim aldım. Şimdi ise mobilya aksamını kavak kontra ile yaptırıyorum.yardımlarınız için size ve forumdaki arkadaşlara teşekkür ederim.

İmalattan kareler
61b800ae32deb3a044144491a20159b5
Eb0a9e058638bf7392b6ee310f204172
2b39ae5b9214e385d1ec3168b9b97f73
95aa0b3d57319c199d8f05e00ccc4e7f
A9ad2d8b7ab8233e034de3569af8ef27

Sevgilerimle,
Tabiki sn.udisa sizede teşekkür ederim tecrübeleriniz benim karar vermemde faydalı oldu

Sn Akmühendis sonunda Ender beyle görüşüp karavanı boş olarak teslim aldım. Şimdi ise mobilya aksamını kavak kontra ile yaptırıyorum.yardımlarınız için size ve forumdaki arkadaşlara teşekkür ederim.

Kafamdaki fikirlerden birisi de bu o nedenle merakla takip edeceğim. Özellikle kantar fişini ve iç görüntüyü ben de çok merak ediyorum kavak kontra ile yapılan mobilyalardan sonra.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR