Aracın Kuvvetli Vericilerden Etkilenip Çalışmaması...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mohawk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,724

mohawk

Kamp II
Yer
istanbul
Son 2 gün üst üste aracımı baz istasyonu yakınına veya Küçükyalı telekom gibi kuvvetli vericilerin olduğu yere parkettim ve sonrasında aracı çalıştıramadım. Gerçi daha öncesinde aracı biraz menzil dışına çıkarınca (iterek) hemen çalıştırmıştım. Kayalar Oto'nun Yedpa'daki dükkanına gittiyseniz, bilirsiniz. Ama bugün kızımın okulu önündeki kalabalıkta arabayı kıpırdatacak yer kalmayınca mecburiyetten servisi arayıp, kapı kodu ile aracı bu durumdan kurtarmayı öğrendim. Karizma gitti tabiki bu arada:smiley:

Bunun başka bir çaresi yok mudur acaba ve neden diğer araçlar etkilenmiyor? buna ne neden oluyor? kumandanın pili mi zayıf? aracın anteni mi çekmiyor? var mı bilgisi olan.
Saygılar,

Etiketler

Ynt: Aracın Kuvvetli Vericilerden Etkilenip Çalışmaması...

selamlar konuyu tesadüfen gördüm ...
bizim istasyonda pompa iletişimi wiarless ağı ile sağlanmakta...
olay böyle olunca bazı araçlar pompaya gelip stop ettiğinde tekrar çalışmıyor....
itekleyip istasyon dışına çektiğimizde araç tek marşta çalışıyor....
aklımıza geln şey şu araçlara sonradan takılan merkezi kilit ve alarm sisteminden kaynaklanıyor...
alarm sistemi bu bölgede bloke oluyor ve kontağa bassanızda araca ilk startı verdirmiyor...
denemeniz gereken şey alarm sistemini iptal edip o yüksek vericili olan yerde kendinizi sağlama alıp bir deneme yapmanız eğer yukarda söylediğim şeyin sağlamasını yaptığınızda sonuç dediğim gibi ise alarm sisteminizi gözden geçirmeniz gerekebilir...

Abi platine ne gerek var. Aynısını mermerden ve ağaçtan yontalım, çalışır nasılsa ;D

Sentinel' Alıntı:
Platin pahalı bir maden, seri3 te ne işi var, zirkonyumdur en fazla

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Araç Discovery 2, sonradan takılan alarm ve merkezi kilit yok tabiki. Dediğim gibi sonrasında aracı yeniden kodlayarak motoru çalıştırabiliyorsun ama bütün bunlar neden oluyor? niye bunlara gerek var onu öğrenmek istiyorum. Sadece benim araçta olan bir problem değil bu, bütün Discovery 2'lerde oluyor.

murat067' Alıntı:
selamlar konuyu tesadüfen gördüm ...
bizim istasyonda pompa iletişimi wiarless ağı ile sağlanmakta...
olay böyle olunca bazı araçlar pompaya gelip stop ettiğinde tekrar çalışmıyor....
itekleyip istasyon dışına çektiğimizde araç tek marşta çalışıyor....
aklımıza geln şey şu araçlara sonradan takılan merkezi kilit ve alarm sisteminden kaynaklanıyor...
alarm sistemi bu bölgede bloke oluyor ve kontağa bassanızda araca ilk startı verdirmiyor...
denemeniz gereken şey alarm sistemini iptal edip o yüksek vericili olan yerde kendinizi sağlama alıp bir deneme yapmanız eğer yukarda söylediğim şeyin sağlamasını yaptığınızda sonuç dediğim gibi ise alarm sisteminizi gözden geçirmeniz gerekebilir...

Benim eski Discovery Mpi de aynı sorun vardı.tahminimce immobilizer nedeniyle oluyor.arabayı kitleyince kumanda açamazsınız ve araba çalışmazdı.

Evet ama neden oluyor? Ve bu sorunun önüne geçemezmiyiz?

Probleminiz devam ediyormu bu durumda yada başka zamanlar Aracınızın alarmı zamansız kafasına göre ötüyormu .

Problem devam ediyor tabiki ama bu sadece benim araca has bir sorun veya bir çözülmesi gereken bir arıza değil. Araçlarımızın immobilizer sistemi her nasılsa kuvvetli elektro manyetik alanlardan etkileniyor ve motor çalışmıyor. Bunun dışında alarmın gereksiz yere çalışmasıyla ilgili bir sorunum yok. Siz siz olun baz istasyonlarının ve kuvvetli vericilerin olduğu mekanların yanına parketmeyin :smiley:
Saygılar,

Benim aracimda hic boyle birsey olmadi.
Neden genellediniiz ?
Baskalrininda basina geliyormuymus ?

Benim araç 2003 TD5, eğer sizin aracınız profil resminizdeki araç ise ikisinin elektronik donanımı çok farklı. Benim bildiğim aynı jenerasyon araçların bu problemi yaşadıkları.

mohawk' Alıntı:
Benim araç 2003 TD5, eğer sizin aracınız profil resminizdeki araç ise ikisinin elektronik donanımı çok farklı. Benim bildiğim aynı jenerasyon araçların bu problemi yaşadıkları.

Sayin mohawk,

discovery series II ikiden bahsettiginizi, series I ile arasinda dis gorunusleri haricinde bir benzerlik olmadigi biliyorum. Zira dediginz gibi resimde gordugunuz ilk aracim '96 300 TDI idi. Hatta hala bende. Ancak hali hazirda 2003 Td5 kullaniyorum. :smiley:
Soruma donecek olursam boyle bir sikinti ilk defa sizden duyuyorum. Neden genellediniz demistim ?
Zira hic rastlamadim ? Bi ustaya sordunuzmu ?
Saygilar
burak.

Burak Bey, keşke dediğiniz gibi olsada bende bir çözüm bulmuş olurdum. Eğer istanbuldaysanız ve Yedpa'da Landrover parçaları satan Kayalarotoya gitme şansınız varsa aracınızı denemenizi öneririm. Zira girişlerinin hemen yanında bir baz istasyonu var ve gelen her Td5 alışveriş sonrasında çalışmıyor. Her seferinde iterek baz istasyonunun menzilinden çıkarmak gerekiyor. İşe gelip gittikleri kendilerine ait bir Td5 var ve hergün aynı işlemi yapıyorlar :smiley:
Aynı şey bir kerede aracımı Küçükyalı Telekomun
önüne park ettiğimde oldu. İterek binadan biraz uzaklaştırdık ve çalıştı.
Aracımı Anıl Otoya götürüyorum. Onlarda problemin bu araçlarda yaşandığını söylediler. Hatta bir keresinde aracı itecek bir yer bulunmayınca servisi arayıp kapı kilidi üzerinden bir çeşit şifreyi girip (her aracınki farklı) arabayı çalıştırmıştım. Çözümü bu yani:smiley: diğer yandan bu kadar önemli bir konu forumda hiç tartışılmamış, kimbilir belkide sizin dediğiniz gibidir. Bunu ancak Td5 kullanıcıları tecrübelerini paylaşırlarsa anlayabiliriz.
Kolay gelsin
Haydar

mohawk' Alıntı:
Burak Bey, keşke dediğiniz gibi olsada bende bir çözüm bulmuş olurdum. Eğer istanbuldaysanız ve Yedpa'da Landrover parçaları satan Kayalarotoya gitme şansınız varsa aracınızı denemenizi öneririm. Zira girişlerinin hemen yanında bir baz istasyonu var ve gelen her Td5 alışveriş sonrasında çalışmıyor. Her seferinde iterek baz istasyonunun menzilinden çıkarmak gerekiyor. İşe gelip gittikleri kendilerine ait bir Td5 var ve hergün aynı işlemi yapıyorlar :smiley:
Aynı şey bir kerede aracımı Küçükyalı Telekomun
önüne park ettiğimde oldu. İterek binadan biraz uzaklaştırdık ve çalıştı.
Aracımı Anıl Otoya götürüyorum. Onlarda problemin bu araçlarda yaşandığını söylediler. Hatta bir keresinde aracı itecek bir yer bulunmayınca servisi arayıp kapı kilidi üzerinden bir çeşit şifreyi girip (her aracınki farklı) arabayı çalıştırmıştım. Çözümü bu yani:smiley: diğer yandan bu kadar önemli bir konu forumda hiç tartışılmamış, kimbilir belkide sizin dediğiniz gibidir. Bunu ancak Td5 kullanıcıları tecrübelerini paylaşırlarsa anlayabiliriz.
Kolay gelsin
Haydar

Aynen Haydar Bey,
Zira cok sacma bir o kadarda onemli bur sorun gibi gozukuyor.
Bende deneyecegim bundan sonra. Hain bir baz istasyonu bulup :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR