Arazi Görmemiş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,391
tipik galerici yalanları. galeriden araç alınmaz. borcu olan batak adamdan araba alınmaz. "bayan" şoförden istisnalar haricinden araç alınmaz. kadın şöför değil dikkat.

Söylediklerinize harfiyen katılıyorum, ayrıca arazi yüzü görmemiş araçta niye spacer uygulanmış ve, A/T veya M/T lastik takılmış acaba? :smiley:

Etiketler
Benim eski kare kasayı satılık ilanında gördüm , açıklamalarda arazi görmemiş günlük kullanıldı yazılmış :smiley: :smiley: :smiley:

2006 da bendeyken 198.000 milde olan araç şimdi 220.000 km olmuş ? ?

1992 Jeep Cherokee 4.0 43.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 624526789

ben ilanımda kamp ve arazi gezilerinde kullanıldı yazmışım doğruyu yazmak kerizlik olarak kabul ediliyor galiba :( bide fotoları arazidekileri koymuşum :smiley:

Satilik Jeep Xj 4.0l Highoutput Orijinal Karekasa

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizde ona delikanlılık diyorlar.

zaten artık arazi aracı olsun diye yapılan pek az araç kaldı. anca kuzey Amerika kıtasında nesilleri sürüyor.

Babamda, ağabeyimde ve bende olmak üzere ailemizde üç tane Jeep Grand Cherokee var ancak hiçbirini off road kullanımı için almadık, yıpratmamak adına kıyıp da kullanmayız. Yüksek olması, ayrıca altının da yüksek olması, 4x4 olması, bagajının geniş olması, konforlu olması vb. özelliklerinden ve de markasından dolayı Jeep Grand Cherokee tercih ediyoruz. Kaldırıma yanaşırken tampon çarpacak mı endişesi yaşamıyoruz, kış lastiği mutlaka kullanıyoruz ve herhangi bir yokuşta acaba kalır mıyım endişesi de yaşamıyoruz, trafikte diğer otomobiller sıkıştırmıyor, araç bozuk zeminlerden otomobile göre çok daha konforlu ve rahat geçiyor, ayrıca 3 litrelik crd motor basınca da gayet hızlı gidiyor. Sonuç olarak Jeep kullanıcılarının illa araziye çıkması gerekmiyor.

Babamda, ağabeyimde ve bende olmak üzere ailemizde üç tane Jeep Grand Cherokee var ancak hiçbirini off road kullanımı için almadık, yıpratmamak adına kıyıp da kullanmayız. Yüksek olması, ayrıca altının da yüksek olması, 4x4 olması, bagajının geniş olması, konforlu olması vb. özelliklerinden ve de markasından dolayı Jeep Grand Cherokee tercih ediyoruz. Kaldırıma yanaşırken tampon çarpacak mı endişesi yaşamıyoruz, kış lastiği mutlaka kullanıyoruz ve herhangi bir yokuşta acaba kalır mıyım endişesi de yaşamıyoruz, trafikte diğer otomobiller sıkıştırmıyor, araç bozuk zeminlerden otomobile göre çok daha konforlu ve rahat geçiyor, ayrıca 3 litrelik crd motor basınca da gayet hızlı gidiyor. Sonuç olarak Jeep kullanıcılarının illa araziye çıkması gerekmiyor.

sayın @eren1977

sizin araçlarınızda sonradan geliştirmeler için yapılan yükseltme kiti , ön arka diff kilidi , demir tampon , kaya kaydırıcı bar , vinç , tavan sepeti , şnorkel , telsiz , 31 / 32 inch MT yada extrem lastik varmı ? yoksa araçlarınız stock halde mi ?

burda arazi aracında kasıt, donanımlı araç. üstteki arkadaşın yazdığı donanımlar varsa ve o araç araziye girmiyorsa fuzuli masraf. sonuçta az para değil. eski kasa grand cherokeelerde; aracın üzerinde donanım araçtan pahalı. örneğin zj için 7 inç yükseltme kiti 35 bin lira. bu sadece yükseltme kiti. yukardaki arkadaşın yazdıklarını topla en az 60-70 bin. 100 bine kadar yolu var. e şimdi sormazlar mı adama, be birader madem araziye girmicen, ne diye bu kadar masraf yaparsın?

yoksa stock araçlara kimsenin bişey dediği yok zaten. benim aracım da stock. ben de araziye girmiyorum. görüntü için en fazla demir tampon yaptırırım. fazlası fuzuli masraf.

Araçlarımız stock halde. Yukarıda arkadaş araziye girmeyenler için avm güzelleri ifadesini kullanmış, onun için açıklama ihtiyacı hissettim. Ama off road ayrı bir keyiftir mutlaka, o hazzı yaşamadım. Ama yukarıda yazdığım gibi kullandığımız araçlara kıyıp da off road yapamayız. Diğer taraftan hızı da severim; bmw e60 m5 ve e92 m3 aracımız da var ancak bir kez dahi yan çizme, drift, launch control vb. yapmışlığım yoktur. Kıyamam bunları yapmaya, araca zarar verdiğimi düşünürüm. Ama normal şekilde basar, yüksek hızlara çıkarım.

Araçlarımız stock halde. Yukarıda arkadaş araziye girmeyenler için avm güzelleri ifadesini kullanmış, onun için açıklama ihtiyacı hissettim. Ama off road ayrı bir keyiftir mutlaka, o hazzı yaşamadım. Ama yukarıda yazdığım gibi kullandığımız araçlara kıyıp da off road yapamayız. Diğer taraftan hızı da severim; bmw e60 m5 ve e92 m3 aracımız da var ancak bir kez dahi yan çizme, drift, launch control vb. yapmışlığım yoktur. Kıyamam bunları yapmaya, araca zarar verdiğimi düşünürüm. Ama normal şekilde basar, yüksek hızlara çıkarım.

sayın @eren1977
bahsedilen ''avm güzeli'' aşağıdaki fotodaki gibi bu tarz yapılandırılıp , satışa çıkınca ''arazi görmemiş'' diyerek açıklama yapılan ilanlar , yukarıda arkadaşın anlattığı gibi 50/100 bin arası masraf yapılarak arazi şartlarına göre hazırlanan araç , neden araziye çıkmaz ? çıkmayacaksa ne gerek var ? ( örnek foto aşağıda)

Jeep

Konuyu sonundan okuyunca yanlış anlamışsınız. Konu araziye göre yapılmış, ekstra güçlendirilmiş araçlar. Ayrıca AVM güzeli ifadesinden alınacak birşey yok. Donanım takıp Araziye çıkanlar Arazi güzeli, çıkmayanlar AVM.

Eren bey tabi ki günlük kullanım dada güvenli araç tercih etmek her kesin en doğal hakkıdır. Zaten yeni nesil SUV larla off road yapmak hiç akıl işi değil. Her off road çıkışı servise binlerce lira gider.(Her yeri sensör vs dolu).
Bir arkadaşta garantisi devam eden JEEP vardı. Off road falan değil tesadüfen denk gelen bir yerde hem merak hemde geçebilir miyim diye aracı biraz zorlamış. Bir sürü arıza vermiş ti ,servis abi ne yaptın sen aracın altında her yer çamur dolu bunu garantiye sokamayız falan demişler. Arkadaşta bu 4x4 değil mi ? Diye tartışmalardan sonra,(hukuk sureci başlatma noktasında) servis üst mercilere soralım demiş, Amerika dan gelen onayla yapılmasına karar verilmiş. Garantiye girmeseydi neredeyse bir yerli araç masrafı çıkmıştı. Bizim esprisini yaptığımız daha çok arazi aracı daha donanımlı 4x4 ler için.

zj mi senin araç hocam? bucada görüyorum sürekli donanımlı bi zj hasanğaya giderken. bu otobana çıkan yolda. mat kaplama vardı sanırım. senin mi o araç?
yok benim değil :smiley: örnek olarak gösterdim arkadaşa ( fena olmuş ama ) , jeep i bırakalı bir kaç sene oldu , 2/3 sanayi ustalari biktirdi amerikana tovbe ettim , bende forester var , onunla uğrasiyorum , genelde egeoffroad gezilerine katilirim.

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri