Arsamıza Engin Başoğlu'dan 2 Başoğlu Çekme Karavan Geliyor :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tugrul_Caravan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,114

Tugrul_Caravan

Yeni Üye
Merhaba Sevgili Gezen Bilir Okuyucuları !!!

Uzun arayışlar sonunda Çanakkale'deki arsamız için sevgili Engin Başoğlu abimiz sağolsun bize biri 7.5 metre diğeri 5.25 metre olmak üzere iki adet çok temiz kullanılmış karavan sattı.

Engin abi sağolsun şu anda karavanların içerisini büyük titizlikle revize ediyor. Büyük karavana çok güzel bir mutfak yapacak. Büyük karavanda bolca yer olduğu için içerisine ev tipi paslanmaz çelik büyük boy lavabo ve evye koyacak, bolca mutfak dolabımız, 4 lü ev tipi masa üstü gaz ocağımız ve olabildiğince büyük ev tipi A++ 2 kapılı donduruculu buzdolabımız olacak (altında çamurluk olduğu için çok büyük olamıyormuş maalesef).

Engin Başoğlu bu karavanı kendisi için özel yaptırmış, sağolsun bizim abimiz oldu ve çok ilgileniyor. Karavanlar bitince resmlerini ve tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Oradaki yaşantımızı ve karavan kullanımını da sürekli yaz boyunca sizinle paylaşıp anlatmak istiyoruz. Hedefimiz bizim gibi SİT alanında arsası olup rahat karavan almayı düşünenler için bir yardımcı kılavuz oluşturmak.

İleride hayalimiz gezmek için de bir Caretta Off Road satın almak.

Sevgiyle kalın, hayallerinizi ertelemeyin !

Tuğrul

Merhaba Sevgili Gezen Bilir Okuyucuları !!!

Uzun arayışlar sonunda Çanakkale'deki arsamız için sevgili Engin Başoğlu abimiz sağolsun bize biri 7.5 metre diğeri 5.25 metre olmak üzere iki adet çok temiz kullanılmış karavan sattı.

Engin abi sağolsun şu anda karavanların içerisini büyük titizlikle revize ediyor. Büyük karavana çok güzel bir mutfak yapacak. Büyük karavanda bolca yer olduğu için içerisine ev tipi paslanmaz çelik büyük boy lavabo ve evye koyacak, bolca mutfak dolabımız, 4 lü ev tipi masa üstü gaz ocağımız ve olabildiğince büyük ev tipi A++ 2 kapılı donduruculu buzdolabımız olacak (altında çamurluk olduğu için çok büyük olamıyormuş maalesef).

Engin Başoğlu bu karavanı kendisi için özel yaptırmış, sağolsun bizim abimiz oldu ve çok ilgileniyor. Karavanlar bitince resmlerini ve tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Oradaki yaşantımızı ve karavan kullanımını da sürekli yaz boyunca sizinle paylaşıp anlatmak istiyoruz. Hedefimiz bizim gibi SİT alanında arsası olup rahat karavan almayı düşünenler için bir yardımcı kılavuz oluşturmak.

İleride hayalimiz gezmek için de bir Caretta Off Road satın almak.

Sevgiyle kalın, hayallerinizi ertelemeyin !

Tuğrul

Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde sağlıklı, huzurlu, mutlu kullanımlar dilerim. Fotoğrafları bekliyoruz..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Engin Bey Türkiyedeki en tecrübeli ve dürüst karavan üreticisidir.
Ama ne yazık ki onu kaybettik...
Artık caretta dışında karavan üretmiyor.
Siz şanslı imişsiniz, kullanılmış da olsa (revize edilmiş) bir Başoğlu karavanınız olacak.
Güle güle kullanın.
Resimlerini paylaşırsanız memnun olurum.

Merhaba arkadaşlar,

Maalesef Engin Başoğlu bize maliyetlerini danışmadan kendine göre revize işlemleri yapmış ( 8000 TL mobilya - 5000 TL sineklik Vs). Toplamda 16.660 TL ek masraf çıktı dedi. Biz de bunu ödeyemeyiz deyince sorun yok kaporanızı iade ederim dedi. Sonra bizde Engin Başoğlu nun şahsi hesabına EFT yaptığımız 15.000 TL kaporamızın iadesini isteyince vazgeçtim ödemeyeceğim diyor. Bizde haliyle çok zor duruma düştük. Annem o kadar üzüldü ki artık Engin Başoğlu ile çalışmam diyor. Gerçekten şimdilik karavan hayallerimize büyük darbe vurdu Engin Başoğlu. Madem bu masraflar bu kadar aşırı yüksek tutacaktı bunu bize onaylatması gerekirdi. Detaylıca yazıp, yazılı onay aldığı değişiklikleri ve masrafları yapması gerekirdi, öyle değil mi? Sevgiler, Tuğrul Çavuşoğlu

Geçmiş olsun,Baştan sözleşme yapmışmıydınız?
Neye dayanarak bu kadar güvendiniz
Birçok karavan firması kazıklayacak adam peşinde koşuyor(dürüst çalışanlar da var)
Ben sizin yerinizde olsam hemen dava açardım

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar,

Maalesef Engin Başoğlu bize maliyetlerini danışmadan kendine göre revize işlemleri yapmış ( 8000 TL mobilya - 5000 TL sineklik Vs). Toplamda 16.660 TL ek masraf çıktı dedi. Biz de bunu ödeyemeyiz deyince sorun yok kaporanızı iade ederim dedi. Sonra bizde Engin Başoğlu nun şahsi hesabına EFT yaptığımız 15.000 TL kaporamızın iadesini isteyince vazgeçtim ödemeyeceğim diyor. Bizde haliyle çok zor duruma düştük. Annem o kadar üzüldü ki artık Engin Başoğlu ile çalışmam diyor. Gerçekten şimdilik karavan hayallerimize büyük darbe vurdu Engin Başoğlu. Madem bu masraflar bu kadar aşırı yüksek tutacaktı bunu bize onaylatması gerekirdi. Detaylıca yazıp, yazılı onay aldığı değişiklikleri ve masrafları yapması gerekirdi, öyle değil mi? Sevgiler, Tuğrul Çavuşoğlu

„Engin abi sağolsun şu anda karavanların içerisini büyük titizlikle revize ediyor. Büyük karavana çok güzel bir mutfak yapacak. Büyük karavanda bolca yer olduğu için içerisine ev tipi paslanmaz çelik büyük boy lavabo ve evye koyacak, bolca mutfak dolabımız, 4 lü ev tipi masa üstü gaz ocağımız ve olabildiğince büyük ev tipi A++ 2 kapılı donduruculu buzdolabımız olacak..“

16.660 lira ek masraf derken, yukarda saydığınız revizyon işlemlerini mi kastediyorsunuz? Yoksa ilaveten mi?

Engin Bey Türkiyedeki en tecrübeli ve dürüst karavan üreticisidir.
Ama ne yazık ki onu kaybettik...
Artık caretta dışında karavan üretmiyor.
Siz şanslı imişsiniz, kullanılmış da olsa (revize edilmiş) bir Başoğlu karavanınız olacak.
Güle güle kullanın.
Resimlerini paylaşırsanız memnun olurum.
„Engin abi sağolsun şu anda karavanların içerisini büyük titizlikle revize ediyor. Büyük karavana çok güzel bir mutfak yapacak. Büyük karavanda bolca yer olduğu için içerisine ev tipi paslanmaz çelik büyük boy lavabo ve evye koyacak, bolca mutfak dolabımız, 4 lü ev tipi masa üstü gaz ocağımız ve olabildiğince büyük ev tipi A++ 2 kapılı donduruculu buzdolabımız olacak..“

16.660 lira ek masraf derken, yukarda saydığınız revizyon işlemlerini mi kastediyorsunuz? Yoksa ilaveten mi?

Yok mutfağı zaten Karavanın 65 bin TL lik satış fiyatına dahil etmişti. Gerçi koyduğu levyenin hortumu bile geri girmeyen cins bir hortum çıktı. Benim dediğim 16.600 TL ek masraf buyuk buzdolabı koymak için eski guzelim mobilyaları çıkarmaya karar vermesi (ki bu çıkan mobilyaların fiyatını düşebilirdi mesela) ve kendi kendine yeni mobilya koymasıydı (eski mobilyalı hali de gayet güzeldi sadece buyuk buzdolabı için bütün bunlara gerek yoktu yani bunları bize danışıp masraflarıyla anlatması gerekirdi. Sineklik için 5000 TL nasıl bir masraftır mesela onu da anlayamadım. Sonuçta kaporayı iade etmediğini söylemesi de bizi çok üzdü çünkü yapacağı masrafları bize söylemeden yaptı.

Geçmiş olsun,Baştan sözleşme yapmışmıydınız?
Neye dayanarak bu kadar güvendiniz
Birçok karavan firması kazıklayacak adam peşinde koşuyor(dürüst çalışanlar da var)
Ben sizin yerinizde olsam hemen dava açardım

Sağolun ama sözleşme yapmadık çünkü biz aslında 65 bin TL ye anlaştık iki karavanı almak için. Ama karavanda sineklik olmaması, bir karavandaki ufak buzdolabının çürük olması, karavanda mutfak olmaması (ki onu fiyata dahil etti zaten Engin bey) karavanda revizyonlar gerektirdi. Fakat biz karşılıklı birbirimize güvendik. Engin Başoğlu nun sonuçta piyasada bir ismi var diye güvendik. Ek birkaç kontraplak ve sineklik için böyle absurd ve uçuk bir maliyet çıkması bizi şok etti gerçekten. Dediğiniz gibi dava açmak da son çare olabilecek belki de. Daha önce kaporayı iade ederim dedi ama şimdi vazgeçti. Şimdi karavanları satınca 15 bin TL kaporanızı iade ederim diyor. En azından 10 bin TL sini şimdi göndersen dedim ama 'Ben ona tenezzül etmem, Ben Engin Başoğlu'yum dedi'. Bakalım artık hayırlısı olsun ne diyim...

öncelikle geçmiş olsun.

diğer masrafları bilmem ama sineklik denen olay evde camlarımıza taktığımız bildiğimiz o dandik sinekliklerden ise ve 5000 isteniyorsa ya ortada bir yanlış anlaşılma / anlatım var ya da tipik yurdumun geçirgen satıcısı..

konu hakkında yazılabilecek çok şey var ama benim sorun şu, sit alanı arazinize 2 adet karavan koymak yerine prefabrik ya da konteyner ev koymak daha ucuz ve kolay değil mi?

öncelikle geçmiş olsun.

diğer masrafları bilmem ama sineklik denen olay evde camlarımıza taktığımız bildiğimiz o dandik sinekliklerden ise ve 5000 isteniyorsa ya ortada bir yanlış anlaşılma / anlatım var ya da tipik yurdumun geçirgen satıcısı..

konu hakkında yazılabilecek çok şey var ama benim sorun şu, sit alanı arazinize 2 adet karavan koymak yerine prefabrik ya da konteyner ev koymak daha ucuz ve kolay değil mi?

Merhaba çok haklısınız karavanlar zaten 10 senelik ve ruhsatsız karavanlar. Sadece sabit alanda kullanmak için uygun diye biz onları tercih ettik. Konteyner ev koyunca bizim burada Jandarma sorun yaratabiliyor dedi komşular o yüzden karavan tercih ettik. Bizim orası özel bir sit alanı olduğu için milli parktan daha sıkı kurallara maruz maalesef.

Sineklik bildiğimiz katlanan akordeon sineklik. Bir tarafı plastik gölgelik oluyor, diğer tarafı sineklik oluyor. Bence karavancılara yapanlarda yüksek fiyat veriyorlar nasıl olsa karavancı satar diye. Ama bizi en çok üzen Engin beyin nasıl olsa ben bu ürünleri beğendirip satarım diye düşünmesi oldu. Halbuki ben Caretta markası ile ilgili ne hayaller kurmuştum ve açıkcası son davranışına kadar sevmiştim de Engin beyi (Engin abi diyordum :smiley: Ama beni ve annemi o kadar çok üzdü ki gerçekten perişan olduk.

En azından 15.000 TL kaporanın 10.000 TL sini bile iade etse yine ok diyeceğiz. Ama maalesef ikna edemedik şimdilik.

Siz siz olun en ufak sineklik, mobilya değişimi gibi şeyleri bile güzel olacak fiyatı hallederiz gibi konuşmalara inanmayın (Ben annemle fiyat konuşmasını söylediğimde Engin bey merak etme çok beğenecek ben onu ikna ederim demişti ama böyle çalışma sistemi olmaz işte). Bizim de hatamız karşılıklı güvenip nasıl olsa 3-4 bin TL yi geçecek masraf çıkamaz diyip illa bize masrafı söyleyin ve biz baştan onaylamadan hiçbirşey yapmayın dememek oldu. Ama bu hatamızın bedeli 15.000 TL lik kaporamızın tamamının iade edilmemesi olmamalı :(

Yazık..yazık..yazık...

"Bizim de hatamız karşılıklı güvenip nasıl olsa 3-4 bin TL yi geçecek masraf çıkamaz diyip illa bize masrafı söyleyin ve biz baştan onaylamadan hiçbirşey yapmayın dememek oldu."

Karşılıklı (gereksiz) aşırı güven, bu işlerdeki en büyük hatamız.
Bir taraf " Bize fazla masraf çıkarmaz" düşüncesinde,
diğer taraf " Zannederim bunlar, ilaveten yapacağımız yeni mobilyalara isteyeceğimiz
farkı çok bulmazlar." zannında.
Zanlar gerçekleşmeyince, her iki taraf da üzülüyor.
Ben de bu gereksiz güvenin getirdiği sorunları yaşadım zaman zaman.

Bence biraz bekleyin, mesele aksın durulsun.
Ani kızgınlıklar, meseleyi daha zora sokuyor.

Son düzenleme:

bu gibi yerlere konteyner evler yapılabiliyor. komşulara çok aldırmayın, koyun bir tane konteyner bir bakın, sorun çıkarsa zaten satarsınız. zaten ne olduğu belirsiz, eski, ruhsatsız şeylerle uğraşıp bu gibi dertler ile uğraşacağınıza bunları gözden geçirin. hatta hali hazırda plakalı ruhsatlı, altı tekerlekli konteyner ev üreticileri de var.
hatta bungalov tipi evler de olabilir, önemli olan çevreyi bozmamak ve arıtmanın olması.
bu konuyu okuyan ve sadece arsa üzeri ev olsun diye uğraşacak olanlara bir alternatif olabilsin 2. defa yazdım, piyasada alternatif çok..

mesela sahibinden de bir çok alternatif var, burada da vagoonhouse

Tuğrul Bey merhaba.
"vagoonhouse" sitesindeki resimler süper, ama ne var ki
resimlerin çoğu başka yerlerden alınmış gibi geldi bana.
Resimdeki karavanlardan kaç tanesi firma tarafından yapılmış,
incelemek lazım.
Siteye konan video da, gerçek değil animasyon.

Büyük bir sıkıntı geçirdiniz,aman dikkat 2. bir darbe olmasın!
Sadece Isuzu D-Max ile çekilen mal gerçekten imal edilmiş:
VAGOON l HOUSE on Instagram: “Hafta sonu şehrin kalabalığından sıkıldıysan tüm konforu ile VAGOON l HOUSE [HASHTAG]#neredeistersenorada[/HASHTAG] ”
İmalatın ne kadarı gerçek bilmiyorum ama,
Uruguay eski Devlet Başkanının sözleri müthiş gerçek.

Usta hayatı özetlemiş ne güzel, Can Yücel havası buldum sözlerinde..

VAGOON l HOUSE (@vagoonhouse) • Instagram photos and videos

“Gereksiz ihtiyaçlardan oluşan koca bir dağ yarattık.
Bir şeyler satın alıyoruz sonra çöpe atıyoruz .
Aslında boşa harcadığımız şey hayatlarımız.
Bir şey satın aldığım da veya siz aldığınız da,
ödemeyi para ile yapmıyoruz.
Ödemeyi yaşamımızdan, para kazanmak için,
harcadığımız zamanla yapıyoruz.
Aslında fark ise şu: Hayatı satın alamazsınız.
Hayat geçip gider.
Ve hayatınızı boşa harcayıp özgürlüğünüzü kaybetmek korkunç birşeydir.”
José MUJICA

Kararınız hayırlı olsun.

Son düzenleme:

Tuğrul Bey merhaba.
incelemek lazım.

VAGOON l HOUSE on Instagram: “Hafta sonu şehrin kalabalığından sıkıldıysan tüm konforu ile VAGOON l HOUSE [HASHTAG]#neredeistersenorada[/HASHTAG] ”

Hayat geçip gider.
José MUJICA

Kararınız hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim AkMühendis.

Ahşap ev bizim oralardaki sit kanunu ve Anıtlar kurulu yasası olduğu için bizim için maalesef olamıyor zaten.

Artık Engin Başoğlu 15.000 TL kaporamızı iade etmese bile 2 yeni karavan arayışına girmek durumundayız. Bu sefer sözleşmesiz ilerlemeyeceğiz inşallah. Sizleri de haberdar edeceğim gelişmelerden. Umarım bu sefer doğru insanları seçebiliriz.

Çok teşekkürler

Tuğrul

Tuğrul Bey merhaba.
incelemek lazım.

Hayat geçip gider.
José MUJICA

Kararınız hayırlı olsun.
...

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR