Artvin-erivan Tek Başına Otostop

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uyku_hapi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,913

uyku_hapi

Kamp I
Yer
Artvin
Merhabalar Sevgili Gezenbilir Üyeleri;

Nisan geldi geziler başladı... 17-21 Nisan 2013 günlerini kapsayan, Artvin'den başlayıp Ardahan, Posof sınır kapısı, Ahıska, Ninotsiminda-Bavra sınır kapısı ve Gümrü'den geçerek Erivan'a ulaştığım 5 günlük gezi notlarını sizler ile paylaşmak isterim.

Aslında pasaportumda Azerbaycan vizesi olduğu için içimde bir şüphe ve kapıdan geri dönme korkusu mevcut idi. Zaten Giderken B planını da yapmıştım (hafta sonu Tiflis ve çevresini gezmek gibi). Ancak Kapıda 7-8 dolar karşılığı 3000 dram a aldığım 21 günlük tek seferlik vize ile kendimi Ermenistan topraklarında buldum.

Gezi baştan sona keyifli eğlenceli ve öğretici oldu benim için. Erivan'ı baştan aşığı 3 gün gezdim. Gece hayatı bir kaç bar-cafe tecrübe etme şansım oldu. Tanıştığım insanlar hep dost canlısı ve misafir perver idi. En yardım sever polis memurları Erivan'daymış ))

Şehir oldukça keyifli ve şık. Sonuç itibari ile bir başkent, ancak Ermenistan Erivan'dan ibaret denebilir. Nüfusun yarısından fazlası Erivan'da yaşıyor ve geri kalan bölgeler hemen hemen boş, in cin top oynuyor. ) Ben Yerevan'ı çok beğendim ancak diğer sovyet başkentleri gibi birbirinin kopyası gibi, kendimi Riga'da veya Lviv'de gibi hissettim. Modern kafeler restorantlar şehir merkezini süslüyor, devasa meydanlar oldukça etkileyici.

Bu ülkede bir Ararat fenomeni var. Ağrı dağını "biz kaybettik artık yok" filan desek, ülkeyi kapatır giderler... o derece. )))
Ararat meyva suyu, restoran, bira, hotel vb. daha neler neşer Ararat marka herşey mevcut. )) Erivan'dan Ağrı ve Küçük Ağrı dağları oldukça güzel görünüyor sanırsam bana görmek kısmet olmadı. hep bulutlar vardı.

Geziyi size fotoğraflar ile aktarmaya devam edeceğim.

Saygılarımla

uyku_hapı

Etiketler
Ynt: Artvin-erivan Tek Başına Otostop

Erivan Kent Merkezi Public Square

DSC 0054

DSC 0065

DSC 0077

Ekli dosyalar

• DSC_0049.JPG
    DSC_0049.JPG
    59.1 KB · Görüntüleme: 224

Hem beklemece hemde ayak üstü iskambil oynamaca

DSC 0099

DSC 0109

DSC 0131

Ekli dosyalar

• DSC_0096.JPG
    DSC_0096.JPG
    100.4 KB · Görüntüleme: 216

şehiri ve Ağrı dağı'nı gören heryere hakim bir tepe. aşıkların takıldığı hoş bir köşe. malesef Ağrı'yı görmek mümkün olmadı.

DSC 0225

DSC 0234

DSC 0149

Ekli dosyalar

• DSC_0192.JPG
    DSC_0192.JPG
    85.2 KB · Görüntüleme: 219

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.