Artvin'den Çık Yola Gürcistan-Kuzey Osetya-Çeçenistan - Dağıstan Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uyku_hapi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,557

uyku_hapi

Kamp I
Yer
Artvin
19-23 Nisan 2012 5 günlük Gürcistan-Kuzey Osetya-Çeçenistan - Dağıstan gezisi

Rota; Artvin Batum Kazbegi Vladikavkaz Grozni Mahackale

Konaklama; Çadır ve Couchsurfing (yani beleş)

Ulaşım; Otostop (yine beleş)

Yollarda Karşılaşmak Ümidiyle

Saygılarımla
uyku_hapı

Etiketler
Ynt: Artvin'den Çık Yola Gürcistan-Kuzey Osetya-Çeçenistan - Dağıstan Gezisi

slm
ben de tiflise gitmek istıyorum tarih konusu belli degil ama nisan içinde ayarlayabilirsem tarihi güzergah konusunda anlaşabilirmiyiz

ben de o tarafa gitmek istediğimi beyan etmiştim.
yolda yaşadığın tecrübeleri bizimle fotolarla paylaşabilirsen sevinirim.

Merhaba.. herşeyi ayarlamama rağmen kendi işlerim ile ilgili aksaklıklar izin problemi çıktı tarihi bir hafta erteledim. Bütün geziyi tüm detayları ile yazacağım

Saygılarımla

uyku_hapı

peki konu hakkında bilgi verebilir misiniz acaba?
kime sorsam osetya balkarya vladikavkaz ve dağıstan konusunda kötü bilgi veriyor?orada sizi kesinlikle öldürürler diyorlar herkesi öldürüyorlarmış giden gelen herkesi ne kadar doğru?

Bu gün tüm gezi planı netleşti,

23 nisan Pazartesi Gürcüstan kara yolu ile Lars (Larsi) sınır kapısından geçmeyi planlıyorum..

Gürcü ve Rus konsolosluk görevlilerinden kapının açık Türk vatandaşlarının geçişinin sorunsuz olduğu ile ilgili bilgiyi teyit ettim fakat Rusya Trabzon Başkonsolosluğundaki Rus bayan (Türkçe) bilgi verirken benim "Turistik" bir gezi yapıyor olabilceğime inanmadığını bu bölgenin sorunlu ve güvensiz olduğunu söyledi bende baktım telefonda kadın beni anlamıyor tiye alayım dedim. Hazar denizine ayaklarımı sokup geri geleceğim dedim. Ama neyi kastettiğini de anlamadım. Biz gezi Turistik değil ise ne amaçla olabilirki. beni Ajan mı sandı acep :smiley: Aramakla iyi etmedim galiba :smiley: Sınırda beni gözaltına almasalar bari :smiley:) ..

Şaka bir yana durumu şuna benzetiyorum. Avrupaya giden bir Türk'ün Avrupalı herhangi kişinin Haklkari'yi ziyaret etmek istiyorum demesine karşılık Türk ün bu bölge güvensiz demesine benzetiyorum. Ben keyifli bir gezi olacağı kanısındayım ve çok heyecanlıyım. Çadırıma ve kendime güvenerek Pazartesi yollardayım

Sağlıcakla kalın.

Gezi notlarımı 29 Nisan'dan sonra 3 gün içerisinde yazmazsam endişelene bilirsiniz.. :smiley:)

Saygılarımla

uyku_hapı

kardeş ay sonu gitseydin bende katılacaktım
sana kolay gelsin

fotoları ve yaşadığın acı tatlı tecrübeleri mutlaka bekliyorum. konunun takipçisiyim.

bence buzlar çoktan erimiş durumda.gürcistan tbilisi de ve gürcistan'ın diğer illerinde bir sürü RUS plakalı araçları gördüm.
artık bence artık sorunlar aşılmış gibi duruyor.yorumu olan var mı?

Merhabalar..
Sağ salim döndüm. Yanımda getirdiklerimi bir an önce derleyip sizler ile paylaşacağım. Gerçekten çok keyifli bir gezi oldu. Planladığım şekilde gezdim tozdum döndüm.

Gezi notları bölümünde görüşmek üzere.

uyku_hapı

resimler nerede yaaa?
1-kazbegi sınır kapısından mı çıktın?
2-gerçekten suriye ırak kadar kötü bir durumda mı güvenlik sorunu yoksa bizim hakkari van'daki gibi mi?3-Dağıstan ve vladikavkas balkarya'da rüşvet olduğunu söylüyorlar rüşvet var mı? güvenlik güçlerinin tavrı nasıl?
4-geri gürcistan a dönerken sorun çıktı mı?gürciler geçebiliyor mu rus tarafına?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR