Asansörlü Yatak Mekanizması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan morgoth Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,399

morgoth

Yeni Üye
Kendi karavanımı kendim yapmak için yola çıktım. Asansörlü yatak mekanizması için nasıl bir mekanizma ,motor kullanmam konusunda bilgiye ihtiyacım var..Teknik olarak, en azından arama motorunda nasıl aratmam gerekli..Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Etiketler

Arama motoruna veya youtube bed lift in your campervan yazarsan çıkar yada lineer aktütatör motor diye aratırsan bir çok kaynağa ulaşırsın. Genelde asansörlü yatak mekanizmasında bu tür motorlar kullanılır, 12 ve 24 volt seçenekleri var. Motoru satın alırken yatağı kaldırabilecek güçte güçlü bir motor seç.

Arama motoruna veya youtube bed lift in your campervan yazarsan çıkar yada lineer aktütatör motor diye aratırsan bir çok kaynağa ulaşırsın. Genelde asansörlü yatak mekanizmasında bu tür motorlar kullanılır, 12 ve 24 volt seçenekleri var. Motoru satın alırken yatağı kaldırabilecek güçte güçlü bir motor seç.

Motorla bitmiyor iş sanırım..Mekanizma da gerekli.Nereden temin edeceğimi bulamadım bir türlü malesef

Motorla bitmiyor iş sanırım..Mekanizma da gerekli.Nereden temin edeceğimi bulamadım bir türlü malesef
Hazır satılan bir mekanizma yok onu siz yatak ölçülerine göre yapacaksınız veya yaptıracaksınız.. Teleskopik ray sistemleri diye aratırsanız yatağınıza uygun bir model bulursunuz. sonra ray sistemlerini duvarlara monte edip yatağın iskeletini de teleskopik raylara sabitleyecek siniz. en son işlem motorları bağlayacaksınız.. kabaca bir tarif.. biraz teknik ve el becerisi ister.

Kendi karavanımı kendim yapmak için yola çıktım. Asansörlü yatak mekanizması için nasıl bir mekanizma ,motor kullanmam konusunda bilgiye ihtiyacım var..Teknik olarak, en azından arama motorunda nasıl aratmam gerekli..Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Aşağıdaki fotolar size fikir verebilir.

1615063262799

1615063290298

1615063311901

1615063334015

Bu olayı Manuel olarak yapamazmıyız yalıtım öncesi saç içini belirli yerlerine kaynak yaparak 3 4 kademe olacak şekilde skorva orta kiriş alınarak örnek veriyorum 3 adet Manuel olarak indir kaldır yapılamaz mı

Bu olayı Manuel olarak yapamazmıyız yalıtım öncesi saç içini belirli yerlerine kaynak yaparak 3 4 kademe olacak şekilde skorva orta kiriş alınarak örnek veriyorum 3 adet Manuel olarak indir kaldır yapılamaz mı
Bu motorların uzun pistonluları var 4 köşeye birer tane sanırım problemi çözer düzeneğe gerek yok

Kendim yaptığım karavana düşündüm fakat. Yaptıracak usta bulmak zor. Varsa ücretini verip yaptırmak istiyorum.Yardımcı olana teşekürler şimdiden

Yukarıdaki 9 nolu iletide videosunu verdiğim kişiye koksal80@gmail.com a mail atıp iletişime geçebilirsiniz.Kendisi yapmıyorsa,en azından nasıl ve kime yaptıracağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Kendisi Adanada yaşıyor galiba.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR