Aşiri Derece Ti̇treme Grand Cherokee

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan merglul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,586

merglul

GRAND THINGS
Yer
Bursa
Arkadaşlar maalesef geçen gün 2008 model 125bin kmdeki grand cherokee aracımda sıkıntıyla karşılaştım geçen hafta güncellemeleri mengerlerde yapmıştık boya korumayı da üstüne bu hafta ailem aracı kullanırken aşırı derece titreme olmuş arabada eve zor getirmişler yarın mengerlere götürücem endişeliyim sadece hata bulmak için bile 300+kdv ödemesi yapıcam devamında umarım çok büyük bir şey çıkmaz fikri olan böyle bir sıkıntıyla karşılaşan duyan var mı?

Etiketler

death wobble olabilir, şaftta boşluk olabilir. onlarca sebebi olabilir. burdan nokta atışı teşhis koyamayız.

ama bir teşhis koymak için de 300+kdv çok be kardeşim. niye yetkili servise gidiyorsun ki? yok mu sanayide bir ustan?

death wobble olabilir, şaftta boşluk olabilir. onlarca sebebi olabilir. burdan nokta atışı teşhis koyamayız.

ama bir teşhis koymak için de 300+kdv çok be kardeşim. niye yetkili servise gidiyorsun ki? yok mu sanayide bir ustan?
Sanayide ustam yok bu aracı da sanayide çöp etmek istemiyorum arkadaşlar fiyatta yardımcı oldu bir sıkıntı bulamadılar yakıttan dolayı olabilir dediler umarım öyledir

WK grand cherokee nin ön ask, solid axle değil, deathwobble olamaz. Enjektör kaynaklı bir problem olabilir. Hatta silindirlerde bir tür kompresyon kaçağı oluştuysa ancak çılgın gibi titreyecektir. Şaft ta olsa sürekli olması gerekir.

Arıza kaydı vardır mutlaka servise yada iyi bir özel serviste starscan terminali ile bakmaları lazım.

Arkadaşlar maalesef geçen gün 2008 model 125bin kmdeki grand cherokee aracımda sıkıntıyla karşılaştım geçen hafta güncellemeleri mengerlerde yapmıştık boya korumayı da üstüne bu hafta ailem aracı kullanırken aşırı derece titreme olmuş arabada eve zor getirmişler yarın mengerlere götürücem endişeliyim sadece hata bulmak için bile 300+kdv ödemesi yapıcam devamında umarım çok büyük bir şey çıkmaz fikri olan böyle bir sıkıntıyla karşılaşan duyan var mı?

Mngerler chrysler servisinin dolaylı olarak kazığını yemiş biri olarak işinin ehli olmadıklarını söyleyebilirim.

WK grand cherokee nin ön ask, solid axle değil, deathwobble olamaz. Enjektör kaynaklı bir problem olabilir. Hatta silindirlerde bir tür kompresyon kaçağı oluştuysa ancak çılgın gibi titreyecektir. Şaft ta olsa sürekli olması gerekir.

Arıza kaydı vardır mutlaka servise yada iyi bir özel serviste starscan terminali ile bakmaları lazım.
Çok teşekkürler hocam ilkinde çılgın gibi titremiş koltuklar dahil arabada ben yoktum 1 kere daha olmuş onda hafif titremiş başka olmadı daha ben de kullandım ama servis her yerine baktık bir şey bulamadık yakıttan dolayı olabilir dedi yakıt aldığımız yer de ucuz bir yer açıkcası belediyenin dediğiniz problemlerden biriyse ne kadar tutar acaba hangisi olabilir tehlikeli bir şey mi?

Elektronik bir ariza yoksa ve enjektorlerden kaynakliysa, eger enjektorlerde tamir olamiyorsa, tanesi 250 euro civari revize edilmis yeninayarindaki enjektorlerin. Sifiri 600 euro euro filandir. Sanziman kaynakli ise belki sadece bir selenoid bozuluyirdur 1500 2000 tl tutar yeni yag ile. Once teshis sart.

Elektronik bir ariza yoksa ve enjektorlerden kaynakliysa, eger enjektorlerde tamir olamiyorsa, tanesi 250 euro civari revize edilmis yeninayarindaki enjektorlerin. Sifiri 600 euro euro filandir. Sanziman kaynakli ise belki sadece bir selenoid bozuluyirdur 1500 2000 tl tutar yeni yag ile. Once teshis sart.
Elektronikten de şüphelenmeye başladık her zaman olmayınca da bakalım tekrar ederse bu durum özel servise götürücez mecbur uzun yolda sıkıntı olur diye de korkuyoruz.

Merhabalar, benzer bir problem ben yasamistim, bi anda 8 siddetinde deprem olmus gibi arabanin heryeri sallanmaya basladi. Saga cektim bisey gorunmuyordu. Arkamdan gelen arkadas on iki lastigin o anda zigzag çizdiğini soyledi. sonra yavas yavas on duzenciye gittim.yolda ayni problemle karşılamadim. On duzenci aracin rotillerini kontrol etti. Degismesi gerektigini soyledi. Onlari degistirdim. Ayni sorunla karsilasmadim bidaha.

Merhabalar, benzer bir problem ben yasamistim, bi anda 8 siddetinde deprem olmus gibi arabanin heryeri sallanmaya basladi. Saga cektim bisey gorunmuyordu. Arkamdan gelen arkadas on iki lastigin o anda zigzag çizdiğini soyledi. sonra yavas yavas on duzenciye gittim.yolda ayni problemle karşılamadim. On duzenci aracin rotillerini kontrol etti. Degismesi gerektigini soyledi. Onlari degistirdim. Ayni sorunla karsilasmadim bidaha.
kesinlikle death wobble. yakın zamanda nüksedebilir..

kesinlikle death wobble. yakın zamanda nüksedebilir..

Bahsettiğiniz seyi biraz araştırdım, ismi bile ürkütücü geliyor. Rotilleri degistirmden once aracin eski sahibi rotilleri yuvasina kaynaklamisti. Biz alt ust 4 unu degistirdikten sonra kaynak yapmadık. Normal bir sekilde takti usta, sizce neden rotillere kaynak yapmis olabilirler ?

Bahsettiğiniz seyi biraz araştırdım, ismi bile ürkütücü geliyor. Rotilleri degistirmden once aracin arac sahibi rotilleri yuvasina kaynaklamisti. Biz alt ust 4 unu degistirdikten sonra kaynak yapmadık. Normal bir sekilde takti usta, sizce neden rotillere kaynak yapmis olabilirler ?
benimkiler de kaynaklı. eskisi yerine tam oturmadığı zaman kaynak yapılıyor. yalnız sert bir çukura girersen kaynaklar kopabilir. her yağ değişiminde kontrol ettir derim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR