Assos Doğa Yürüyüşleri - Trekkin - Hiking

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan JOSHUA9 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,055

JOSHUA9

Kamp I
Arkadaslar Merhaba,

Nisan Yada Mayis ayi baslatacagişm Assos Doga yuruyusleri sizleri bekler.
Bolge : Assos / Behramkale Trek Bolgesi : Nehir boyu
Parkur Uzunlugu : 20 x 2 : 40 km %80 nehir boyu ve yamac.
Bolge Ozellikleri: Daha cok Granit kaya yapisi icinde yer almaktadir. Fotograf calismasi yapila bilecek bir bolge ve etrafta bolgeye ait hayvanlari gorme imkani. Bazilari; Tilki, su ve kara kaplunbasi, sansar,tavsan,agackakan,beyaz balikcil,atmaca, Sahin,baykus,domuz ve benzeri hayvanlar. Bolge tamamiyle dogal yapisini korudugu gibi Roma donemine ait su tasima granit yataklari bulunmaktadir. Kazdaglarindan gelen damarin nehre aktarimiyla Assos a tasinmis.
Bolge de eski ve terk edilmis koy icinde Kamp yapma imkani.
Deniz ve Nehre girme imkani...
Land Rover -Defenderla Kazdagi (IDA) zirve tirmanisi ve gezisi yine fotograf calismasi icin essiz firsat.
Gelismelerden bu konu baslig altinda sizleri haberdar edecegim ;)

Bilgi Almak icin;
Onur
532-513-9742
joshuatree9@gmail.com
SEE YOU ;)

Assos sunset

Etiketler

yukardaki nehir boyundan bir kare, bu foto ise bolgedeki yamac kisminda bulunan granit kayalardan ornekleme...

COLORss 011

Yine bir gun batimi sizlere. Assos un mesur gun batimi durumlarindan.
Daha fazla bilgi icin temasa gecin :smiley: Elimden geldigince sizlere Assos ve cevresi icin yardimci olamaya calisirim. Konaklama,restaurant ve cevre icin...
Dogayi Cok Sevelim ve Koruyalim ;)

IMG 4291

Bahara dogru Trek rotalari bellirlenecek ve keyifli bir rota olusur. Kisa parkur ve tam parkur seklinde doga sevdalilariyla umarim paylasiriz.
Sizlerle, rotalar belirlendikce fotoraflarla paylasacagim.
Bol camurlar :smiley:

berkcantp' Alıntı:
Bir sorum olacaktı, 40 km. bir günde mi yürünecek, acemiler katılıyor mu?
Baslangic ve parkur sonu arasi 20x2 km dir, fakat hava sartlarina gore ve olusan grup seviyesine gore tabiki rota degerlendirilecek. Yuruyusu 10 /15 /20 km ve ustu seklinde bolmeyi dusunuyorum. Burda en onemli kism kiyafet; Havaya uygun kiyafetlerin oldukca- Trekking botun ve 30-40lt sirt cantan varsa, kisa parkuru yada uzun parkuru keyifle tamamlarsin.
Amac; katilimcilara eziyet cektirmeden rahat bir yuruyus yaptirip, guzel bolgelerde fotograf cekme imkani verip ve doga icinde keyifli zaman gecirmelerii saglamak.
Bu bolumde, yeni baslayanlar icin teknik bilgileri sizlerle paylasacagim.
Dogayi paylasmak uzere :smiley:

TREKKIN ICIN GEREKLİ OLAN MALZEMELER '' 1 DEN 11 E KADAR ''
KAMP ICIN GEREKLİ OLAN MALZEMELER '' 1 DEN 15 E KADAR ''
TARAFİMİZDAN TEMİN EDİLECEK MALZEMELER '' 15 DEN 21 E KADAR ''

1 Trekkking Ayakkabısı
2 Su Matarası
3 Doğa şartlarına dayanıklı bir pantolon
4 Yedek t-shirt - Corap -İc Camasirı
5 İsviçre çakısı
6 El yada kafa Feneri
7 Düdük
8 Şapka
9 Sırt Çantası
10 Yağmurluk
11 Fotograf Makinasi ( istege baglı )

12 Cadir / 3 yada 4 Mevsimlik
13 Hafif Uyku Tulumu
14 Mat

15 İlkyardım çantası
16 Pusula
17 Gıda (Soguk Sandvic )
18 Talke Walke / Telsiz
19 Dürbün
20 Harita
21 Ateş / Cakmak-Kibrit

Merhaba!

Nisan ortasi gibi Kazdaglarinda bir trekking yapmak istiyoruz yurt disindan gelecek arkadasimla. Tarihleri uyarsa eger, kampa katilamayiz ama 20 km.lik cikis guzergahinin 10 km'sinde sizlere katilip geri donebiliriz. Ben bolgeyi ve guzergahlari bilmiyorum, o nedenle size veya baska bir yuruyus grubuna katilmak isteriz.

esracaney' Alıntı:
Merhaba!

Nisan ortasi gibi Kazdaglarinda bir trekking yapmak istiyoruz yurt disindan gelecek arkadasimla. Tarihleri uyarsa eger, kampa katilamayiz ama 20 km.lik cikis guzergahinin 10 km'sinde sizlere katilip geri donebiliriz. Ben bolgeyi ve guzergahlari bilmiyorum, o nedenle size veya baska bir yuruyus grubuna katilmak isteriz.
Merhaba, Kaz daglarina off road zirve turu yapmaktayim o aylarda,umarim turumuza katilirsiniz ( Zirve bolumunde 2 saatlik trek imkani sunmaktayiz )

bu basligi takip eden arkadaslar icin yeni bir duyurumuz var... hepinizi bekliyoruz... sosyal sorumlulugumuzdur...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=86147.new#new

Ynt: Assos Doğa Yürüyüşleri - Trekkin - Hiking

merhabalar. Üniversite nedeniyle Çanakkale / Ezine 'ye geldim. Çanakkale deki yürüyüşler için bilgilendirirseniz sevinirim.saygı ve selamla. m.z.v@windowslive.com

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR