Atölye Olarak da Kullandığımız Garajlar !..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wanted Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,678

wanted

gezki kendini bulup kendin olasın
Yer
ist/trabzon
bu konuyu çok merak ettiğim için ve ilerde haylini kurduğum evimdeki garaj ve atölyemin detaylarını oluşturabilmek için
bu başlığı açıyorum moderatör arkadaşım yanlış yere açtıysam kusura bakma
hep filimlerde yada yabancı sitelerdeki forumları gezdiğimde görüyorumki adamlar kendileri yapabildikleri kadar yapıyolar araçlarını
bizde biraz kolya kaçma var galiba ondan soruyorum evinde tamir ve diğer işleri yapan varmı
benim gezerken gördüğüm birkaç resmi koymak istiyorum

P1000675

P1000809

043

012 3

DSCF2807

Etiketler
Ynt: Atölye Olarak da Kullandığımız Garajlar !..

Bende yeni aldığım depoda böyle bir garaj oluşturma çabasındayım. Bu başlık gerçekten çok faydalı olacak. Arkadaşların öneri ve fotolarını bekliyoruz.

Yabancılar bize göre avantajlı tabii oralarda alet edavat ucuz. Bu resimdekileri Türkiyede almaya kalakarsan bir ev fiyatı eder.
Buna rağmen mütavazi bir garaj oluşturmak mümkün tabii. Kolay gelsin

Lift şart...
Bide kasayla bira, sağlam bi hi-fi, classic rock albümler, modülatörlü ışık sistemi, disco topu... :smiley:
Benim ilk aklıma gelenler bunlar....

İlave olarak ufak bir torna tezgahı, kaynak makinesi, oksijen kaynak takımı, parça için raflar, yıkama makinası, çaymatik ve sertleştrilmiş beton yüzey..

ben sanslıyım yeni aldığım iş yerinde rahatça her işi yapabiliyorum yakında lift ve lastik makinasıda geliyor cj yi parçalamayı düşünüyorum :D

işte aradığım şey buydu resimler varsa paylaşırsak daha güzel olur
bende inşaat üzerine çalışmama rağmen motorumu son raddeye kadar tamirciye götürmem hep kendim yaparım
ben yarı açık yarı kapalı bir garaj düşünüyorum içinde vinç olan(konsol vinçler oluyor onlardan yer kaplamaz)
takım tezgahı , kaynak, oksijen , matkap, takımları, güzel bir çalışma ortamı
şimdiden hayallerim canlanıyor

Listenin en başına irice bir kompresör, ve hava ile çalışan cırcır, cıvata tabancasını ekleyin, bunlar işleri 5-6 kat kısaltıyor. Arazi aracı için lift gerekli değil sadece sehpa ve tekerlekli kriko yeter.

lift hem pahalı hemde kapladığı alan çok fazla, üstelikte zaten çok yüksek olan bir aracı en fazla yerden 15-20 cm kaldırabilirsiniz 3 metrelik tavan yüksekliği olduğunu varsayıyorum. Kaldırıp altında dolaşayım derseniz en az 5 metre tavan lazım. bu yüzden ev garajında genelde kanal tercih edilir.

Selamlar

edaghan' Alıntı:
bir de arabayı tamir etmeyi öğretecek CD! :smiley:

Engin discoda tamir edecek ne varki CD lazım olsun ;D Biraraya getirilmiş bir çuval cıvata, somun, dişli, iyi alet takımı ve eli alet tutan bir yardımcı (bu şart) herşey yapılır.

bende böyle atölye var ama bu kadar derli toplu değil takımlar bir orda bir burda 6 ayda bir düzeltiyorum :D kaynak oksijen hepsi mevcut en son ladayı komple söküp kaportayı yapacaktık öylede aracı sattık... resim en yakın zamanda eklerim...

discovery-V8' Alıntı:
Engin discoda tamir edecek ne varki CD lazım olsun ;D Biraraya getirilmiş bir çuval cıvata, somun, dişli, iyi alet takımı ve eli alet tutan bir yardımcı (bu şart) herşey yapılır.

ben biraz güvensizim abi... hakikaten zorda kalmazsam, elim sadece işi yüzeysel yapar. ciddi anlamda bir işle uğraşabilmem için yanımda gaza getiricisi bir unsur lazım...

discovery-V8' Alıntı:
lift hem pahalı hemde kapladığı alan çok fazla, üstelikte zaten çok yüksek olan bir aracı en fazla yerden 15-20 cm kaldırabilirsiniz 3 metrelik tavan yüksekliği olduğunu varsayıyorum. Kaldırıp altında dolaşayım derseniz en az 5 metre tavan lazım. bu yüzden ev garajında genelde kanal tercih edilir.

Yavuz abiye katılıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR