Avrupa Gezilerinde Internet Iҫin Iyi Bir Olanak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,576

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Bu sim kartında Türkiye’de var. Kartı Türkiye‘ ye de gönderiyorlar. Eksik tarafı Avrupa Birliğinde olmayan Balkan devletleri kartta yok.

Koronanın bir an önce yok olması dileğiyle.

Son düzenleme:

Etiketler
Biz de yurtdışı gezilerde THREE hatlarını kullanıyoruz. Fakat İngiltere sim kartlarında veya özelde THREE sim kartlar da bir problem yaşıyoruz. Bu sim kartlara yükleme yapabilmek için abonelik oluştururken gösterilen İngiltere de ki adrese kayıtlı bir kredi kartı gerekiyor. Başka bir yol ile karta yeni yükleme yapamıyoruz. İngiltere de farklı bir adreste kayıtlı farklı bir kişiye de yükleme yaptırma imkanı olmuyor. Umarım bu kart için böyle bir uygulama yoktur.
www.three.co.uk

Bu arada yukarıdaki link de satın alım sayfasında listede Türkiye görünmüyor...

Son düzenleme:

Biz de yurtdışı gezilerde THREE hatlarını kullanıyoruz. Fakat İngiltere sim kartlarında veya özelde THREE sim kartlar da bir problem yaşıyoruz. Bu sim kartlara yükleme yapabilmek için abonelik oluştururken gösterilen İngiltere de ki adrese kayıtlı bir kredi kartı gerekiyor. Başka bir yol ile karta yeni yükleme yapamıyoruz. İngiltere de farklı bir adreste kayıtlı farklı bir kişiye de yükleme yaptırma imkanı olmuyor. Umarım bu kart için böyle bir uygulama yoktur.
www.three.co.uk

Bu arada yukarıdaki link de satın alım sayfasında listede Türkiye görünmüyor...

Aҫılan sayfadaki kırmızı yerin sağ ve solunda oklar var. Onlara tıklayınca aҫılan bir sayfada Ülkeler listesi var.

Bu sim kart Ingiltere’den Vodaphon‘ dan geliyor. Ben de 2018 ve 2019 yıllarında Ingiliz Three firmasının sim kartını kullandım. Benim kullandığım sim kartı iҫin Ingiltere’de bir kredi kartına ihtiyaҫ sadece kart bitince yeniden yüklemek iҫin gerekiyordu. Bu nedenle de kartı yüklemek yerine yenisini alıyordum ve hiҫ sorun yașamadım. Sanıyorum farklı sim kartlarını satın aldık.

Bu kartı henüz kullanmadım. Alman Karavan Forumundan Türkiye’ yi sık gezen bir karavancı arkadaș kartı tavsiye etti. Türkiye’ye gitmek iҫin sınırların aҫılmasını bekliyor.

Bu sim kart Ingiltere’den Vodaphon‘ dan geliyor. Ben de 2018 ve 2019 yıllarında Ingiliz Three firmasının sim kartını kullandım. Benim kullandığım sim kartı iҫin Ingiltere’de bir kredi kartına ihtiyaҫ sadece kart bitince yeniden yüklemek iҫin gerekiyordu. Bu nedenle de kartı yüklemek yerine yenisini alıyordum ve hiҫ sorun yașamadım. Sanıyorum farklı sim kartlarını satın aldık.

Bu kartı henüz kullanmadım. Alman Karavan Forumundan Türkiye’ yi sık gezen bir karavancı arkadaș kartı tavsiye etti. Türkiye’ye gitmek iҫin sınırların aҫılmasını bekliyor.
Almanya listede olduğu için register kısmında adres bölümü doldurulabiliyor. Bu da yeniden yükleme imkanı veriyor. Biz Three hattmızda kouşma-sms-ve data kulanıyoruz iki hattımız olduğu için kendi aramızda görüşme imkanı da var. Ama yüklemeyi hep Londra dan yaptırmak zorundayız . Three hatları Balkan ülkelerinin çoğunda kullanılıyor. En son Dünya üzerinde 72 ülke de kullanıma imkan veriyordu. Fakat Türkiye bir çok anlaşmayı onaylamadığı için biz faydalanamıyoruz. Yurt dışından burada olmayan bir çok online ürünü, uluslararası assist hizmetlerini, gsm de birçok ülkenin faydalandığı ücretsiz roaming hizmetlerine ulaşımımız kısıtlı.

Sevgili Dostlar ben ve eşim 06 Aralık 2019 günü Kendi özel aracımla Paris seyahati için çıkış yapmadan önce Kapıkule Frigo TIR'ların konaklama yaptıkları yerde bir kaç çeşit telefon SİM kartı satılan dükkanlar mevcut. Bende birkaç TIR şoföru ile konuşup en uygun olan Almanya menşeli Ayyıldız (aystar) 15 GB sim kartını 25 Euro'ya aldım. Bir ay boyunca kullandım Fransa'da sorunsuz çalıştı. Giderken ve gelirken Bulgaristan'ın 20 -25 km.lik bir alanda, Avusturya girişinde 10 km.lik bir alanda ve Almanya girişinde bir 5 dakikalık internet kesintisi dışında sorunsuz çalıştı. Fransa'da 24 gün kaldım hiç bir problem yaşamadım. İlgilenen arkadaşlara önerilir. Detaylı bilgi için w.w.w.ayyildiz.de sayfasında

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.