Avrupa Karavan Almak Istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cevizkabugu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,162
Bu tarz ithal ler 750 kg üstü oluyor ancak 2.5 veya 3 mt geçmeyen wc olmayan modeller 640kg civarı geliyor ki eşyalarımı ile birlikte 1 tona yaklaşıyorlar benim çadır remork 640kg eşyalar ile 820 kg geliyor

Etiketler
Bu tarz ithal ler 750 kg üstü oluyor ancak 2.5 veya 3 mt geçmeyen wc olmayan modeller 640kg civarı geliyor ki eşyalarımı ile birlikte 1 tona yaklaşıyorlar benim çadır remork 640kg eşyalar ile 820 kg geliyor

Merhaba. Çadır römork nasıl kullanışlı oluyormu. Fotoğrafı varmı.

1rfaHA.jpg
Resmim.NET

Üsteki link açılmamış hali ve alttaki resim açılmış hali resim atmayı pek beceremiyorum

Merhaba;
Bilen arkadaşlar çevaplarsa sevinirim..
takip ettiğim kadarı ile yüzlerce avrupa menşeli belgesiz karavan var ülkemizde.

Anladığım kadarı ile pek sıcak bakmıyorsunuz bu karavanlara. Peki bu kadar avrupa karavan ülkemize nasıl girmiş.?? eğer gümrüklerden yasal olarak geçtiyse neden ruhsat veya belgeleri yok anlamıyorum. sınırı uçarak geçmiş olamazlar diye düşünüyorum..

karavanların belgesiz olarak ülkeye giriş yapmasına izin veren devlet olduğuna göre, yolda karavanı durdurup neden belge istesin..?? bu çelişki değil mi.?

Merhaba;
Bilen arkadaşlar çevaplarsa sevinirim..
takip ettiğim kadarı ile yüzlerce avrupa menşeli belgesiz karavan var ülkemizde.

Anladığım kadarı ile pek sıcak bakmıyorsunuz bu karavanlara. Peki bu kadar avrupa karavan ülkemize nasıl girmiş.?? eğer gümrüklerden yasal olarak geçtiyse neden ruhsat veya belgeleri yok anlamıyorum. sınırı uçarak geçmiş olamazlar diye düşünüyorum..

karavanların belgesiz olarak ülkeye giriş yapmasına izin veren devlet olduğuna göre, yolda karavanı durdurup neden belge istesin..?? bu çelişki değil mi.?
Hocam kimsenin bir şey istediği yok zaten:smiley:Bütün bu karavan ruhsatları ile ilgili konular hep ya isterlerse den çıkıyor.Devlet uygulamalarında nizami olsa zaten bu konuları konuşmaya bile gerek kalmaz.

bence çok pahalı . sahibinde sitesinde alternatifleri var. lütfen zaman ayırıp daha ayrıntılı araştırınız

Çok basit 750kg altını çeken aracın plakasını takarak kullanıldığı için sahipleri gümrük belgelerini saklamamışlar bende Birtane aldım 1997 model 640kg evrak yok aracımın plakasını taktım kullanıyorum tip onay 2007 öncesine sormazlar çünkü o yıl çıktı ancak sonrasından isteyebilirler

HOBBY 370TM Temiz Sorunsuz İthal Alman Malı *VİDEOLU* Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 781729097

Bu arkadaş 62.750 TL fiyat biçmiş karavanına.
750kg. altı diye işaretlemiş. 750kg olsa bile fiyatı çok yukarda. benim bütçem max. 50.000 TL.
--------------------------------------------------------------------

Avrupa Çekme karavan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 781733940

Bu arkadaş ise 52.000 TL yazmış fiyata.
750kg. altı diye yazıyor. sanırım bu 750kg. üstü 1000kg. altı.:p

HOBBY 370TM Temiz Sorunsuz İthal Alman Malı *VİDEOLU* Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 781729097

Bu arkadaş 62.750 TL fiyat biçmiş karavanına.
750kg. altı diye işaretlemiş. 750kg olsa bile fiyatı çok yukarda. benim bütçem max. 50.000 TL.
--------------------------------------------------------------------

Avrupa Çekme karavan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 781733940

Bu arkadaş ise 52.000 TL yazmış fiyata.
750kg. altı diye yazıyor. sanırım bu 750kg. üstü 1000kg. altı.:p
Kafayı sıyırmışlar deli bunlar evraksız 50-60 bin vericeğime 80 bine sıfır var ithal

Avrupa karavanlardan 2.el temiz sorunsuz bir karavan 50-55 bin arasında evet alınabilir.(2 yıl kullandım)
Burada tercih tamamen size kalmış.Hiç biri gerçek 750 kg olmuyor illa yaşam eşyalarınızla beraber 800-900 kg lara çıkıyor.
zira avrupa karavanlar donanım olarak full oluyor ne kadar mobilya hafif olsa da içeride ki boiler,truma ,dolap,fırın vs derken min 700-800 kg oluyor.
Evraksız ve sürekli diken üstünde kullanmak mı.Bu yüzden evraklı yeni bir avrupa karavan a geçtim.
90-100 bin civarında güzel avrupa karavanlar var .750 kg üstü olduğu için ruhsatlı .
bu tip bir karavan alma imkanınız var ise hiç 2.el avrupa karavan bakmayın derim.( bütçenize uyuyorsa )
ama yok bu kadar bütçe ayıramam diyorsanız internetten resimlere aldanmadan yerinden canlı görerek mutlaka içinize sinen( tüm donanımların çalıştığından emin olduğunuz özellikle dolap) bir 2.el arvupa karavan alın

ne olursa olsun karavan hayalinize bir an önce kavuşmanız dileğiyle...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri