Avrupada Euro 4 Yasağı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mtalpan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,479

mtalpan

Ana Kamp
Merhabalar..
17m3 2012-2013 2300cc ducato panelvandan campervan yapacağım. Henüz araç alma araştırmasıdayım.
Yeşil pasaportumdan dolayı çoğunlukla avrupa seyahatleri planlıyoruz.

Son zamanlarda bazı avrupa ülkelerinin euro 4 dizel motorlu araçları trafikten yasakladığı/yasaklayacağı haberlerini okuyorum.
Örneğin Stuggart yasaklamış, fransa 2040 da yasaklayacakmış vs.
Baktığım araç 2012 2013 ducato euro 4 motora sahip diye biliyorum, doğru mudur?
İleride sıkıntı yaşamamak adına yorumlarınızı rica ediyorum..
Şu an için dikkate alınması gereken bir konu mudur? Takıldı kafama.

Avrupa'da Dizel Yaptırımları Artıyor | 2A Mühendislik

Son düzenleme:

Merhabalar..
17m3 2012-2013 2200cc ducato panelvandan campervan yapacağım. Henüz araç alma araştırmasıdayım.

Son zamanlarda bazı avrupa ülkelerinin euro 4 dizel motorlu araçları trafikten yasakladığı/yasaklayacağı haberlerini okuyorum.

Almanya’da senelerdir bazı şehir merkezlerine emisyonu belirli bir seviyenin üzerindeki dizeller giremiyorlar. Bu karavancıları fazla etkilemiyor. Yasaklı şehir merkezlerinde karavanlarımıza park yeri bulmak zaten mümkün değil. Yasak olmasa da oralara girmenin bir anlamı yok.

Bu yıl gezimde Almanya’da 20-30 civarında yerleşim yerinde konakladım veya yolumun üzerinde olduğu için geçtim ve hiç birisinde sorun yaşamadım.

Tartışmalar büyük ölçüde yeni dizel üretimi ile ilgili. Dizelleri tüm yasaklamayı hiç bir hükümet göze alamaz.

Şu andaki karavanlarımızı yollarda eskiteceğimizi düşünebiliriz.:smiley:

Son düzenleme:

Merhabalar..
17m3 2012-2013 2300cc ducato panelvandan campervan yapacağım. Henüz araç alma araştırmasıdayım.

Şimdilik endişeye gerek yok, sizin 17m3 ile şehir içinde de fazla işiniz olmaz. Önce dizel araç üreten fabrikaları Türkiye ve benzeri ülkelere taşıyacaklar. Kendilerinde otonom araçları yaygınlaştıracaklar. Bu aşama tamamlanıp sıra bizlere geldiğinde yasaklar uygulanmaya başlar.

Kolay kolay dizellerin sonu gelmez gibi gozukuyor. Sadece kalabalik yerlere girisi engellenir.
D5f92d18785ccd0f59cba110866c4aa1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR