Avrupa'dan Çeşitlemeler- (Gezgör)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gezgör Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,436

gezgör

Iyi bir gezgin asla varmaya niyetlenmez. (lao tzu)
Yer
Isvicre
Web
www.gezenbilir.com
Gezenbilir Karavancılarına merhaba,

Eşim ve ben İsviçre'den aranıza katılıyoruz. Motokaravanımızla her fırsatta gezilere çıkıyoruz, bu forumda anı ve fotograflarımızı sizlerle paylaşmak sorularınızada
cevap vermek istiyoruz. Bu başlıkta değişik gezilerimizi sizlerle paylaşacağız.

- Paskalya Tatilinde Herisau-Venedik-Verona ve Milano
- Herisau'dan Roma ve Sicilyaya Yolculuk
- Herisau'dan Hırvatistan ve Bosna Hersek'in Mostar Şehrine
- Herisau'dan İstirien-Hırvatistan

Mart Ayinin Karli bir Isvicre havasin da Hava raparunda tek güzel Havanin Venedigde oldugunu gördük ve yola düstük.Herisau dan Venedige 650 km olan yolun sonunda ki son Benzinlikte geceledik.Sabah erkenden Venedigin girisindeki Karavanlar icin yapilmis Park yerine girdik.kahvaltimizi yaptiktan sonra gezimize basldik.Venedige gidecek olanlara tavsiyem Kisin veya Ilkbahar da gidin, cünkü Kanallarda yaz aylarinda cekilmez bir koku oluyormus.Geziye baslarken tekneleremi binsek yoksa binmesekmi diye bir teretdüde düstük ve sonra bir sehir plani aldik ve yürüyererk gezile bildigini gördük ve gezi ye yürüyürek devam ettik.
[attachment=1] Geziye basladigimiz yer
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

DSCI4250

DSCI4251

DSCI4255

DSCI4264

DSCI4267

Etiketler
Ynt: Paskalya Tatilinde Herisau - Venedik - Verona - Milano

Venedig resimleri
[attachment=1] Balik pazari Aksam yemegi icin hazirlik
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

DSCI4273

DSCI4271

DSCI4280

DSCI4279

DSCI4266

Aksami ettigimiz Venedigden Ayrilma zamani geldi.Karvanciligin güzel taraflarindan biriside bu, plansiz bir sekilde hareket etmek Rotamizi dönüs yolumuzun üzerindeki Veronaya döndürdük ,Müzikallar ve Opara sehri Verona.Yoldaki son Benzinlikte Geceledik ve Sabah Sehir merkezine girdik.Bu bizim yillardir uyguladigimiz bir sistem cünkü sabah Bütün park yerleri bos oluyor.
[attachment=1] Verona saki bir acik hava müzesi gibi
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

Verona cok güzel bir sehir ve bu sehrilerin yillar önce, böyle güzel planli bir sehir de yapilmasi harike bir sey.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

DSCI4324

DSCI4314

DSCI4328

DSCI4330

DSCI4312

Veronadan ayrilip Milanoya dogru yola ciktik.Milanoya bir kac sefer girmistik ama büyük bir sehir oldugu icin park yeri bulmakta zorlaniyorduk ,bu sefer sansimiz yaver gitti ve Merkezde bir park yeri bulduk ve basladik gezmeye.[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]Havuclardan Simgeler yapan bir Emekci

DSCI4334

DSCI4337

DSCI4341

DSCI4344

DSCI4361

Yavas yavas Isvireye geriye dönüs dinlene dinlene önce Lugano ve Konaklama yeri olarak Locarno daki Karavan Park yeri.Biriaz dillenip Ertesi gün tekrar eve dogru yola cikmak gerekiyor.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

DSCI4364

DSCI4365

DSCI4362

DSCI4367

DSCI4368

Ercan Bey, gezi yazılarınızın sürmesi dileğiyle, elinize sağlık. Hymer, sizin mi?

Cavid Sezen

Tesekkürler cavit bey, Elimden geldigince yazmaya calisacagim.Hymer bizim 3 yildir bende .

Ercan bey geçtiğimiz Mayıs ayında ben de 5 günlüğüne Milano'ya gitmiştim. Oradan bir günlüğüne hızlı trenle Venedik'e gittim. Her iki kent de çok güzel ve mutlaka görülmesi gereken yerler. Ben çok beğendim. Trenle giderken yol Lugano gölünün kıyısından geçiyordu. Kısa süreli ve de uzaktan da olsa güzel manzarasını görme şansım oldu. Son günümü de Como gölünde geçirdim. Muhteşem bir tekne turu ve sonrasında raylarda yürüyen teleferikle tepeye çıkıp panoramik göl manzarasını seyrettim.
Gezdiğim,gördüğüm yerler çok güzeldi...

Sayin Hasmet bey ,Insan gezip gördükce hosgörüsüde artiyor ,saygi ve sevgi de cogaliyor, kisacasi degisik yerleri ve kürtürleri gördükce insanin hayati bir baska oluyor ve Tarihi dokunun nasil korundugunu gördükcede kendimize kizmadan edemiyorum.Yorumlariniza tesekkür ederim. :smiley:

Merhaba resimler için çok teşkkler :smiley: Bu hırsızlar ülkesinde başınıza birşey gelmeden gezmiş olmanıza çok sevindim:smiley: 2007 de Roma meydanında otoparktan bizim motorkaravanı çalmışlardı ve çıplak bir şekilde Türkiye'ye dönmek zorunda kalmıştık.O günden beri İtalyayı ve pis iğrenç aşağılık italyanlardan nefret ediyorum.Herkesi de bu iğrenç ülkeye gitmemesi için uyarıyorum.Ülkemde ki medeniyetin onda birine sahip değiller.Ama başarılı reklamlarla turist çekiyorlar ne yazık ki ....saygılar sevgiler sunuyorum :smiley:))

Ercan bey çok güzel bir geziye imza atmışsınız

Saygılar

Tesekürler .Sayin caneroz.
Sayin Mes Anladigim kadariyla kizginliginiz büyük ama bütün bir Millet icin de böyle bir yorum yapmak yanlis.
Ben sahsen her firsatta Itallyaya giden bir kisi olarak simdiye kadar ters bir olayla karsilasmadim . Tam terssine cocuklari seven ve yardima hazir bir millet ve bizimle benzerlikleri olan bir ülke.

Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR