Ayvalık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKPINAR07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,605

AKPINAR07

GEZGİN ÇELEBİ
Yer
ANKARA
[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

AYVALIK 2008 RAMAZAN BAYRAMI04

AYVALIK 2008 RAMAZAN BAYRAMI14

AYVALIK 2008 RAMAZAN BAYRAMI16

AYVALIK 2008 RAMAZAN BAYRAMI19

AYVALIK 2008 RAMAZAN BAYRAMI18

Etiketler

Ynt: Ayvalık

Yakında televizyonda gösterdi. Sanırım Gezeli Görelim'de idi galiba.
Tostun içindeki malzemelerin bol olması ve ayrıca ekmeğinin ince ve özel yapım olması, doyurucu olması söylenebilir.

Ayvalık tostunun içinde ne yok ki :smiley: Şunu belirteyim Ayvalık'ta merkezde Tansaş'ın yanındaki tostçulardan tost yemeyene ben Ayvalık tostu yemiş demem, ben Ankara'dayım Ankara'da olan Ayvalık tostları tamamen hikaye, bunu Ayvalık'ta yediğiniz zaman anlarsınız...

Selamlar, Saygılar...

paylaşımınız için çok teşekkürler sayenizde gezmiş gibi olduk,bu arada sütunlu ev neden harabe gibi neden restore edilmiyor çok yazık.

Harabe olan yer bir ev değil. Orası bir kilisedir.

Biliyorsunuz Ayvalık ve civarında birçok kilise ve kalıntısı vardır.

Burası da diğerleri gibi restorasyon için sırasını bekliyor.
En meşhurlarından birisi olan Cunda adasındaki Taksiyarkis kilisesidir. Sanırım restorasyon halen devam ediyor.

Yarın sizlere 15.03.2010 da yani geçtiğimiz pazar günü Ayvalık ve Cunda adasına yaptığım geziden fotoğraflar ekleyeceğim. Bu kiliseyi de uzaktan çektim.

Yarını bekleyin. teşekkürler.

AKPINAR07' Alıntı:
Harabe olan yer bir ev değil. Orası bir kilisedir.

Biliyorsunuz Ayvalık ve civarında birçok kilise ve kalıntısı vardır.

Burası da diğerleri gibi restorasyon için sırasını bekliyor.
En meşhurlarından birisi olan Cunda adasındaki Taksiyarkis kilisesidir. Sanırım restorasyon halen devam ediyor.

Yarın sizlere 15.03.2010 da yani geçtiğimiz pazar günü Ayvalık ve Cunda adasına yaptığım geziden fotoğraflar ekleyeceğim. Bu kiliseyi de uzaktan çektim.

Yarını bekleyin. teşekkürler.

ilgi ve bilgilere çok teşekkürler,yarın yeni fotografları bekliyeceğim benim çok sevdiğim bir yer ayvalık inanın çok sevindim restorasyonlar için sağolun :smiley:

paylaşımınız için çok teşekkürler,ne güzel yerler,evler ağırlıklı olarak müstakil ,tam yaşanacak yerler banamı buradan böyle geliyor bilemem ama çok beğeniyorum ayvalığı :smiley: PIC_0113.jpg . fotgrafınızı çok beğendim kendi arşivime aldım izniniz olursa,paylaşımlarınızın devamını bekliyorum,yolunuz hep açık olsun üstadım,saygılarımla

Allah kısmet ederse nısan ayının sonuna dogru Altın ovadayım Agustos ayına kadar Ayvalık ve Cundayı adım adım gezecegım bol bol fotograf cekıp burada paylasacagım sabırsızlanıyorum,

Guzel paylasım olmus elınıze saglık..

bayar28' Alıntı:
Allah kısmet ederse nısan ayının sonuna dogru Altın ovadayım Agustos ayına kadar Ayvalık ve Cundayı adım adım gezecegım bol bol fotograf cekıp burada paylasacagım sabırsızlanıyorum,

Guzel paylasım olmus elınıze saglık..

bayar 28 bizde bekliyoruz fotgraflarınızı,şimdiden size de hayırlı yolculuklar ve iyi tatiller :smiley:

Cunda adası nerede yaşayacağına karar veremeyenler için ideal bir yer.
Her taraf deniz, bu yüzden balık bol, kendiniz de kolaylıkla avlayabilirsiniz. Denizi sevenler için her zaman sakin ve temiz denize girilebilecek koylar mevcut. Denize girerken rüzgar çıktığında denizdeki dalgalar artınca denize girmenin keyfi kaçıyor. Üzülmenize gerek yok. Hemen adanın arkasına geçin mutlaka sakin bir deniz sizi bekliyor olacak. Deniz keyfinize buradan devam edebilirsiniz.

Ormanlık alan çok, nefes alabileceğiniz doğa mevcut.
Oksijen cenneti Altınoluk; körfezin hemen karşısında 80 km.lik bir yolla ulaşabilirsiniz.
Yaz aylarında deniz seferleri de yapılıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.