Azarbeycan Ve Türkmenistan Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erol Edremit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,307

Erol Edremit

Yeni Üye
Merhaba Sevgili Karavan Dostları...
Bu sene niyetimizde Ayarbaycan, Türkmenistan ve Özbekistan var... Ama en son oralara 25 sene önce gitmiştim epeyce değişiklik olmuştur diye düşünüyorum ! Mesela Bakü den Gemi ile Türkmenbaşına geçmek Bi LT 35 Volt karavanla gidiş Geliş ne kadardır. Türkmenistanda eskiden çok katı kurallar vardı hala aynımı veya Özbekistan nasıl Lütfen bilen varsa paylaşırmısınız. Sevgiler

Bu sene niyetimizde Ayarbaycan, Türkmenistan ve Özbekistan var... Ama en son oralara 25 sene önce gitmiştim epeyce değişiklik olmuştur diye düşünüyorum ! Mesela Bakü den Gemi ile Türkmenbaşına geçmek Bi LT 35 Volt karavanla gidiş Geliş ne kadardır. Türkmenistanda eskiden çok katı kurallar vardı hala aynımı veya Özbekistan nasıl Lütfen bilen varsa paylaşırmısınız. Sevgiler
Bildiğim kadarıyla Türkmenistan davetiyesiz vize vermiyor. İsterseniz Türkmenistan elçiliğiyle görüşüp kesin bilgileri alabilirsiniz. Bizide aydınlatırsanız memnun oluruz

korona salgınından sonra Azerbaycan’a karayolu ile giriş yasaklandı,Temmuz ayında tekrar açılması gündemde.Türkmenistan için şahsi fikrim vize işi o kadar zor ki”ne şamın şekeri ne arabın yüzü“sözü bu ülke için daha uygun sanki.En iyisi Baküden feribotla Kazakistan‘ın Hazar denizindeki liman şehri Aktau’ya geçip oradan Özbekistana giriş yapmak.feribot ücreti otomobil için 400$ civarı,karavan ücreti iki misli olabilir.

Herseyden önce bana cevap yazma zahmetinde bulunan iki karavan dostumuza tesekkürler.
Efendim kendim bir kacgündür epeyce aradim sordum telefonlastim ve internet ortamindada sorguladim.
i L G i N C hem de cok ilginc.
$ADO isimli Arkadasimizin yazdiklari cok dogru.
Azerbaycanada Gürcistanada sadece Nufüs hüviyet karti ile girilebiliniyor ve 30 gün kalma hakkimiz var.
Birincisi Araba ile giris YOK . Azerbaycan konsoloslugunun bile dedigi sey Belki TEmmuzda acilabilir.
Ama garip olan alis verislerde sadece bu ülkelerin parasinin kullanilmasi tavsiye ediliyor.

Tenha yerlerde karavanimizla kalmamamiz tenbih edildi. Eh bazen olmasi gerekiyor o zaman nolacak. ? Bize bilgi verenlerin cogu kalmasaniz iyi olur gibisinidendi.

Hatta Disisleri bakanligimizdan adinin verilmesini istemeyen bir beyefendi ,
Türkmenistan icin

" Abi karavaninizla tenha yerlerde kalmayin , insanlarla haklida olsa tartismayin , Kaza filan yaparsaniz mümkün oldugunca haklida olsaniz polislik filan olmayin, Kirli aracla dolasmayin gibi laflar ettikten sonra !!!!!!!!!!!!!

Sevgili Dostlar ,
Bendede Esim dede Bu ülkelere gitme istegi kalmadi.
Baska bahara insallah.
herkese saygilar selamlar

O yolları bisikleti ile geçen de var.
Hatta şu an Türkiye'de bir Alman kızı pedallıyor, başkalarını dinlese evinde otururdu.

Son düzenleme:

Herseyden önce bana cevap yazma zahmetinde bulunan iki karavan dostumuza tesekkürler.
Efendim kendim bir kacgündür epeyce aradim sordum telefonlastim ve internet ortamindada sorguladim.
i L G i N C hem de cok ilginc.
$ADO isimli Arkadasimizin yazdiklari cok dogru.
Azerbaycanada Gürcistanada sadece Nufüs hüviyet karti ile girilebiliniyor ve 30 gün kalma hakkimiz var.
Birincisi Araba ile giris YOK . Azerbaycan konsoloslugunun bile dedigi sey Belki TEmmuzda acilabilir.
Ama garip olan alis verislerde sadece bu ülkelerin parasinin kullanilmasi tavsiye ediliyor.

Tenha yerlerde karavanimizla kalmamamiz tenbih edildi. Eh bazen olmasi gerekiyor o zaman nolacak. ? Bize bilgi verenlerin cogu kalmasaniz iyi olur gibisinidendi.

Hatta Disisleri bakanligimizdan adinin verilmesini istemeyen bir beyefendi ,
Türkmenistan icin

" Abi karavaninizla tenha yerlerde kalmayin , insanlarla haklida olsa tartismayin , Kaza filan yaparsaniz mümkün oldugunca haklida olsaniz polislik filan olmayin, Kirli aracla dolasmayin gibi laflar ettikten sonra !!!!!!!!!!!!!

Sevgili Dostlar ,
Bendede Esim dede Bu ülkelere gitme istegi kalmadi.
Baska bahara insallah.
herkese saygilar selamlar
Bu 3 ülke arasında Azerbaycan’ı ayrı tutun.Orası da biziz.gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz ama Facebook da size dediğim gibi sınırlar kapalı özel araçlara

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR