DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Baofeng Uv-82 8 Watt Dual Band Yardim

'AMATÖR TELSİZCİLİK' forumunda akincibeyi55 tarafından 23 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu 652 kişi tarafından okunmuş, 7 cevap yazılmıştır

1. akincibeyi55

akincibeyi55 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Öncelikle merhabalar yerel bir televizyon da çalışmaktayım malum haberlere giderken telsiz kullanmamız gerekiyor bunun için bu marka telsizi alıp kullanabilirmiyim bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim..

Etiketler:

2. mcemsah

mcemsah Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    19
    Çağrı İşareti:
    TA2MCA
    Basın çalışanı da olsanız amatör telsiz kullanabilmeniz için lisans sahibi olmanız gerekiyor. Senede iki defa sınav yapılıyor.
    Ayrıca lisans alsanız bile emniyet frekanslarını dinlemeniz yasal değil. Kontrollerde anlayan bir polise denk gelirseniz başınıza iş alabilirsiniz.

3. akincibeyi55

akincibeyi55 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    mcemsah bu konuları bende bılıyorum ben sadece arkadaslardan bılgısı olan varsa paylasmalarını ıstedım

4. gencyigit

gencyigit Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhabalar bunun için kısa mesafe telsiz operatörü (KMT) belgesine ihtiyacınız var. Burada aldığınız belgenin sınıfına uygun telsiz kullanabilirsiniz. Aksi halde cezayi mumeyyideleri bulunmaktadır.

Onun haricinde haberleşmek istediğiniz kişilerin mesafesi önemlidir. İstasyonlar aracılığı ile bu sorunu asabilirsiniz ancak bu da istasyonlarca uygun olmaya bilir. Tam olarak hangi konuda fikir almak istiyorsanız yardımcı olmaya çalışırım

5. TA4AMH

TA4AMH Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    0
    Sayın amatör dostlarım nasılsınız...
    bu telsizin sesi çok tiz çıkıyor...
    biraz bas olması lazım...
    modifiye etmem lazım.yardımcı olurmusunuz?

6. TA4AMH

TA4AMH Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    0
    ivedi yardımlarınızı bekliyorum...

7. ahmetcan466

ahmetcan466 Kamp II

Alınan Beğeni:
    65
    YouTube ta videosu vardı yanlış hatırlamıyorsam Baofeng uv82 volume problem diye yazınca çıkıyor diye hatırlıyorum. Bir direnç ile hallediliyordu

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. TA4AMH

TA4AMH Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    0
    teşekkürler.....

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Yükleniyor...