Barcelona 7 Günlük Gezi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edito81 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,691

edito81

Yeni Üye
merhabalar,
barcelona da 7 günlük bir tatil planı yaptık.
sormak istediğim bazı konular var.
araç kiralamak mantıklı mı?
aracı kiralar isek internetten mi yoksa orda havaalanından mı kiralamak daha makul olur?
kiralarken nelere dikkat etmek gerekir.
barcelonada park sorunu var mı? istediğin yere park edebiliyor musun yoksa katlıotopark gibi otopark mantalitesi mi var?

tur güzergahını nasıl ayarlayabilirim? bildiğiniz bir rota veren link var mı?

teşekkürler

Etiketler
.

Önce genel doğru olarak;
* Büyük şehirlerin hep park sorunu var.
* Havalanından araç kiralamak şehre göre genellikle pahalı. Bazen işletme vergisi es geçilebildiğinden, internet en ucuzu olabiliyor.
* Sırf şehir gezisi için toplu taşıma en uygunu.

Sorununuzun verileri de eksik.
* İspanya’ya ilk gidişiniz mi ?
* Yedi gün sadece Barcelona mı ?
* Kaç kişi yolculuk yapıyor ?

Barcelona full kültür turu için bile iki, hadi en fazla üç (?) gün yeterli, hatta çok bile. Eğer bilerek bir hafta planladı iseniz, gezip göreceğiniz yerleri biliyorsunuz demektir. Ben ise bir haftayı dolduracak kadar yer bilmiyorum. :yum:
Tabii tapas düşkünü iseniz bir hafta yetmez. Bu tek istisna..
Yoksa herkesin “Barcelona, aman da Barcelona” demesine kanmış olmayasınız. ;)
Bunun Endülüs’ü var, Valencia’sı var, Madrid’i var, Burgos’u var, var da var...

Dün beşinci haftanın sonunda İspanya’dan ayrıldım. Barcelona’ya ise ikinci gelişim olduğundan da sadece bir gün ayırdım. Kötü şehir değil ama tamamen yetti.

.

Son düzenleme:

teşekkürler bilgilendirme için.
ilk gidişimiz olacak, 2 çocuk 2 yetişkin olarak. uçak bileti ve otelin parasını maalesef ödedik 7 günlük. belki barcelonaya yakın şehirlere gidilebilir. sanırım madrid çok yorucu olur günü birlik... yaz mevsimi olduğu için plaj ile de değerlendirebiliriz diye düşündüm.
bana bir route yazabilir misiniz? şimdiden çok teşekkür ederim...

.

Programınız dışındaki zamanlarınızı deniz ve tapas ile doldurup Tarragona’yı (bir saat), belki Zaragoza‘yı da ? (hızlı tren ile bir saatten fazla) programınıza dahil ederseniz tamamdır.
Öğlen yemeğini 15:00-16:00 da, akşam yemeğini de genellikle tapas olarak 21:00 sonra almak ilginç bir İspanyol tecrübesi.
Deneyin derim.
Bu dünyada biraz İspanyol olmanın zararı yok bence...:p

Aşağıdaki adresten SİMYO internet sim kartını 25 GB için 20 € ya alabilirsiniz. Sahibi çok ilgili.
WhatsApp yeterli olmalı ?
.

4E056254 E875 4F88 84DD 7C6B43A27710

.
BEEPBOX | PCBox Casanova
Carrer de Casanova, 47, 08011 Barcelona, Spain
+34 934 53 95 82
Google Maps

.

Son düzenleme:

Selamlar,
Evliyaçelebi2'nn de belirttiği gibi Barcelona için araç kiralamaya hiç gerek yok. Bir çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Barcelon'nın da metro altyapısı çok rahat. Geçen yıl Barcelona, Madrid seyahati yaptık. Barcelona da dilediğiniz her yere metro ve tren ile çok rahat gidebilirsiniz. Toplu taşıma da kullanabilirsiniz. Biz 3 gün, 4 gece Barcelona'da kalıp Madrid'e geçmiştik. Bütün gezi planlamamızı ve biletlemelerimizi internet üzerinden yapmıştık. Parc Guell ve Sagrada Familia gibi yerler için biletlerinizi internetten ve önceden almanızda fayda var. Gittiğinizde göreceksiniz ki yerinden almak hele de yaz aylarında hemen hemen hiç mümkün olamayacak. Ayrıca planlamanızı yaparken kesinlikle aynı güne iki farklı aktivite planlamayın. Birinden diğerine yetişme derdi olacağından tadını alamazsınız. Rahat rahat ve gezerek Barcelona'nın zevkini çıkarın derim. Göreceksiniz ki gerçekten zevkli olacak. Bu seyahat sizin ilk Barcelona ziratiniz olduğundan 7 gün çok rahat geçecektir. Bir tavsiyem de kalacağınız otel merkezli olarak planlamalarınızı yapmanız olacak. Yaz olması nedeniyle plaj ve deniz aktivitesi mutlaka olacaktır. Mümkün olduğunca hırsızlıklara karşı tedbirli olun. Maalesef Barcelon hırsızlık açısından biraz hareketli. Paralarınızı ve pasaportlarınızı farklı ceplerde ve mutlaka üzerinizde taşıyın.

peki sagra da familia da towera çıkıcaz da hangisine çıkmak daha iyi? bir de saat dilimi olarak hangisini seçelim sizce? ayrıca barcelonaya yakın başka gezilesi şehir önerir misiniz?

bir de gezi planı olarak şöyle bir rota çizeyim dedim.
1.gün park güell ve tibidabo
2.gün poble espanyol, font magica,fundacio joan miro, monthuic ve katalan ulusal sanat müzesi
3.gün casa mila, casa batlio, katalunya meydanı ve la sagrada familia
4.gün la rambla,mercat de la boqueria,barri gotic, barceloana katedrali, santa maria del mar kilisesi, picasso müzesi, ciutadella parkı
5.gün nou camp ve barceloneta
rota olarak nasıl olmuş ve bunu 5 güne sığdırabilir miyiz? yani 1.gün çok az oldu deyip araya başka birşey koyulabilir mi?
bir de flamenko dans gösterisi nerde önerirsiniz?
yediğiniz Türk restoranı var mı?
teşekkürler

Sagra da familia da hangi kuleye çıkacağınız çok da önemli değil. Pek bir fark yok. Saat dilimine gelince biletlerinizi önceden internetten aldıktan sonra dilim çok da önemli değil. Biz ocak ayında gitmiştik yani kış şartları vardı. Ancak her saat diliminde kalabalık oluyor. Günlük programınız çok sıkışık gibi geldi bana. Önemli olan bu yerler arasında nasıl ulaşım sağlayacağınız. Şayet çoğunlukla metro/otobüs ve yürüyerek gidecekseniz yetiştiremezsiniz ve acele etmekten gezdiğiniz yerin tadına varamazsınız. Taksi ile giderim diyorsanız maliyeti düşünün derim. Park Güell için yarım gününüzü ayırın derim. La rambla caddesi için gündüz vakit ayırmanıza gerek yok. Gece de aynı hareketlilik var. Bütün dükkanlar açık. Poble espanyol da yarım gün ayırın derim. Ayrıca Casa Milla ve Casa Batlo yürüyerek birbirine yakın ancak Sgra da Familia tamamen zıt yönlerde. Öncelikle Barcelona metro harityasını indirin ve üzerinde bir harita çalışması yapın. La Buqeria bir tür pazar ve çok güzel bir mekan. akşam 22:00-22:30 gibi kapanmış oluyor. Bir akşam veya öğlen yemeğini orada yiyin derim. Flamenko için kaldığınız otelin resepsiyonuna danışın. kişi başı 40 eurodan az ise gitmeyin bir halta benzemez. Beş günlğk bir plan yapmışsınız. Bu dediğiniz yerleri taksi kullanmadan gezecekseniz bazılarına yetişemezsiniz diye düşünüyorum. Türk restorana gelince; La Rambla caddesinin denize yakın kısmında denize doğru giderken sağda bir arada İstnbul Restoran vardı. Ancak 2011 de gittiğimde orada döner yemiştim. Diyarbakırlılar işletiyordu. 2017 de Türk restoranı aramadık. Tavsiye edebileceğim yemekler hem bizim damak tadımıza uygun hem de uygun. Paella, Tapas, İspanyol Omleti yiyebilirsiniz. Ya da Mc Donalds veya Burger King den Piliç menü yiyebilirsiniz. Subway'de tavuklu sandviç yiyebilirsiniz. Ayrıca mutlaka edinin diyebileceğim "Ulmon Barcelona" yazılımını mutlaka telefonunuza indirin. Ofline olarak da çalışıyor ve çok işe yarıyor.

bilgilendirme için çok teşekkür ederim. araç kirası biraz ucuz ama otopark sorunu ve ücreti çok fazla. bazı yerlere taksi bazı yerelere de metro otobüs kullanabiliriz. sırf otelin otoparkı 24 euro imiş... 24 euro ile taksi epey yere götürür sanırım...
tekrar teşekkürler...

Bakın bu tespitinizde yerden göğe kadar haklısınız. 24 euro ve araç kira parası ile bir çok şey yaparsınız. Ayrıca yaz aylarında gittiğinize göre bence gezerek görmeniz çok daha faydalı olur.

bir de sagrada familia nın içini gezmeye değer mi? bir tur operatörüne sordum, zaten inşaat halinde gerek yok dedi. aklım karıştı. kuleye çıkıp çıkmamakta kararsız iken, o içine bile girmeyin dedi.

bir de sagrada familia nın içini gezmeye değer mi? bir tur operatörüne sordum, zaten inşaat halinde gerek yok dedi. aklım karıştı. kuleye çıkıp çıkmamakta kararsız iken, o içine bile girmeyin dedi.

size bu bilgiyi veren işini yada sanatı sevmeyen zevksizin birisi sanırım.
içeri giriş 17 euro kişi başı ücreti vardı 2017 de.İçine girdiğinize değecektir.

.

@edito81 , lütfen artık aklımdan geçenleri yazmaktan vaz geçseniz diyorum..:p

29 € aslında giriş parası olmaktan ziyade bağış olmalı...
1886 da başlayan inşaatın 2026 bitmesi planlanıyormuş. Yani katedral daha yarım ve paraya ihtiyaçları var. Biz girmemiştik. İnternetten sayfasından 3D görseline erişiliyor. Dışardan görmeniz yeterli olmalı ? İçten de değişik bir yapı ama bence de girmeye değmez. Kulelerin de çıkmaya deneceğini sanmam. Tabi sosyal medya için selfie çektirmeye ne değer verdiğinizi bilmiyorum ;)

O paraya unutulmaz bir tapas gecesi geçirebilirsiniz. Kimse de size kültür yabanisi diyemez.:yum:

Üstelik tapas resimleri inanın bence daha hora geçer..

Şu nonoşlara bir bakın Allah’ın aşkına, halt etsin Gaudi...:yum:

.
894AF25D 6847 4F18 8C07 40BA6D9E78F8

.

E4EBAE44 FFFD 4CE0 84EC 288D6DDE2CC6

.

F44CF8BE 5271 42A3 BD87 71DA06732B0B

.

Hah hah haa ! biz de bu arada tapas yerine, Orhan beyden zılgıtı yedik.:yum:

.

Son düzenleme:

.

@edito81 ...... Yani inşaat daha yarım ve paraya ihtiyaçları var. Biz girmemiştik. İnternetten sayfasından 3D görseline erişiliyor. Dışardan görmeniz yeterli olmalı ? İçten de değişik bir yapı ama bence de girmeye değmez. Kulelerin de çıkmaya deneceğini sanmam. Tabi sosyal medya için selfie çektirmeye ne değer verdiğinizi bilmiyorum ;)

O paraya unutulmaz bir tapas gecesi geçirebilirsiniz. Kimse de size kültür yabanisi diyemez.:yum:

Üstelik tapas resimleri inanın bence daha hora geçer..

Şu nonoşlara bir bakın Allah’ın aşkına, halt etsin Gaudi...:yum:

Hah hah haa ! biz de bu arada tapas yerine, Orhan beyden zılgıtı yedik.:yum:

.

Estağfurullah ne haddimize size laf söylemek.:weary:
işi tur opertörlüğü olan birinin".... boş ver demesi" ilginçti.
Bu dünya gözü ile içini gördüm ya gözüm artık açık gitmeyecek:yum:

Tapas yemedim diyeni barselona'dan kesin kovarlar.Fotolara bakınca gecenin bu vaktinde de karnımı iyice açıktırdı

teşekkürler cevaplarınız için. sanırım içini görelim diyoruz ailecek :smiley: Allahtan çocuklara para almıyorlar...

.

Programınız dışındaki zamanlarınızı deniz ve tapas ile doldurup Tarragona’yı (bir saat), belki Zaragoza‘yı da ? (hızlı tren ile bir saatten fazla) programınıza dahil ederseniz tamamdır.
Öğlen yemeğini 15:00-16:00 da, akşam yemeğini de genellikle tapas olarak 21:00 sonra almak ilginç bir İspanyol tecrübesi.
Deneyin derim.
Bu dünyada biraz İspanyol olmanın zararı yok bence...:p

Aşağıdaki adresten SİMYO internet sim kartını 25 GB için 20 € ya alabilirsiniz. Sahibi çok ilgili.
WhatsApp yeterli olmalı ?
.

Ekli dosyayı görüntüle 503056

.
BEEPBOX | PCBox Casanova
Carrer de Casanova, 47, 08011 Barcelona, Spain
+34 934 53 95 82
Google Maps

.
telefon nasıl oluyor. burdan yurtdışı için vodafonu aradım yaklaşık günlüğü 25 TL gibi birşey dedi. 7 gün için mantıksız geldi... bu sizin belirttiğiniz sırf internet için mi geçerli

telefon nasıl oluyor. burdan yurtdışı için vodafonu aradım yaklaşık günlüğü 25 TL gibi birşey dedi. 7 gün için mantıksız geldi... bu sizin belirttiğiniz sırf internet için mi geçerli
.

Evet sırf internet. Türkiye’yi de WhatsApp ile arayıp konuşabilirsiniz.
Sanırım 20 € nun altında olmalı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Geri