Barcelona İçin Öneriler Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arkeee Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,973

arkeee

Yeni Üye
4 günlük bir Barcelona gezisi düşünüyorum.. Gorulmesi gereken yerler konusunda az cok bilgi sahibiyim ama bir de gezenbilire danısayım istedim:smiley: Dikkat edilmesi gerekenler konusunda bana ipucları verirseniz sevinirim..

Etiketler
Ynt: Barcelona İçin Öneriler Bekliyorum

Öncelikle foruma hoş geldiniz. Mesaj sayınızdan yeni katılım olduğunuz düşüncesine kapıldım.
Sitemiz üyelerinin daha önce ziyaret ettiği yerler arasında Barselonada var.
Aşağıdaki linkleri takip edin. Yine soracak bir konu olduğunda yardımcı olmaya çalışırız.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=11053.0
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=30472.0
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14718.0

Evet bir sure once uye oldum ama cok aktif ziyaretci degilim. O yuzden diger Barselona baslıklarını gormedim:smiley: Tesekkurler linkler icin:smiley:

Linkleri incelediğinizde Barçada;
Marina, Columbus heykeli, Laramplas, Gaudi kilise, stad arasında paella yiyerek 4 gün geçireceğinizi tahmin ediyorum :smiley:
Zira ben öyle yapmıştım :D

Masanın yoldan kaçıncı sırada olduğuna göre farklı fiyatlı menü geliyor bazı yerlerde. Ona dikkat. Bir de akvaryum u görün mutlaka.

İlginc bir uygulama:smiley: Tesekkurler bilgi icin..

Linkleri inceledim gercekten yayarlı olacak.. Sanırım 4 gunde daha fazlası da imkansiz gorunuyor:smiley:

Barselona konusunda kötü bir tecrübeye sahip olarak, en önemli tavsiyem eşyalarınıza çok dikkat edin. Zira hırsızlık oldukça fazla. Çantalarınız her daim gözünüzün önünde olsun. Ben daha Barselona'ya ineli bir saat olmamıştı, ilk karşılamayı bir hırsız yaptı. Fotoğraf makinem ve pasaportum çalındı. Rapor tutturmak için polise gittiğimde hırsızlığın çok da nadir rastlanan bir olay olmadığını gördüm. Polis merkezi Birleşmiş Milletler gibiydi, bir sürü turist vardı. :smiley:
Ama yine de en sevdiğim, mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biridir. Şimdiden keyifli tatiller dilerim.

Bu cok önemsenmesi gereken bir uyarı:smiley: Tesekkurler.. Umarim karsilasmam.. Pasaportun calınması kabus gibi:smiley:

Yo çok da kabus gibi değil. :smiley: Sabah elçiliğe başvurduğunuzda öğleden sonra pasaportunuzu alıyorsunuz ya da size Türkiye'ye dönüş için seyahat belgesi düzenliyorlar. Sanırım Barselona'daki Türkiye Başkonsolosluğu da faaliyete geçmiş, aksi takdirde Madrid'e gitmek gerekiyor.
Her ihtimale karşı Madrid Büyükelçiliği ve Barselona Başkonsolosluğunun telefon ve adreslerini yanınıza alın bence.
http://www.mfa.gov.tr/yurtdisi-teskilati.tr.mfa

teşeşekkürler bilgiler için ben de okudum gezi notlarını.
şubat ayında barselonaya gidecegim fakat kongre zamanı olduğu için çok dolu oteller ve fiyatlar çok fahiş.
uygun fiyatlı otel bulmakta sıkıntı cekiyorum.
bu konuda bana yardım edebilecek var mı?
mesela metroyla ulaşılabilen şehre biraz uzak otellerin fiyatları düşük olabilir,bu şekilde tavsiye edebileceğiniz bir otel var mı?

Gezilecek yerler az çok standart olduğu için ben yemeklerinden bahsetmek istiyorum ve tabiki de paella yemeden dönmemelisiniz diyorum :smiley: Akşam yemekleri geç yeniyor, malesef çok pahalı / küçük porsiyon oluyor. Gel gelelim öğle yemeklerine...... 7portes isimli restoranı öğle yemeği için ziyaret edebilirsiniz(akşam çok pahalı olabilir). Bir de öğle yemeğinde menü istediğinizde daha uygun fiyatlı bir menü çıkarıyorlar.

Merhaba Arkadaşlar,

14 Kasımda bir aksilik olmazsa 6 Gece liğine Barcelonaya gidiyoruz iki aile olarak benim en büyük endişem hava aslında Akdeniz olduğu için soğuk olmaz diye düşünüyıorum ama o tarihte orda olan arkadaşlar var ise bilgi verebilirse çok sevinirim.

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.