Bartın Kitap Fuarı 8 Ekim'de başlıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ALPASLAN84 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,402

ALPASLAN84

Ana Kamp
Yer
MERSİN TARSUS
Bartın Belediyesi'nce 1997 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen Kitap Fuarı'nın 13.'sü 8-14 Ekim 2009 tarihlerinde yapılacak.

10 söyleşi ve imza günü, 1 eğitim semineri, film gösterimleri, fotoğraf ve karikatür sergileri etkinliklerinin yer alacağı Kitap Fuarı'na bu yıl 16 yazar, bilim insanı ve gazeteci katılıyor.
Fuarın açılış töreni 8 Ekim Perşembe günü saat 18.30'da Belediye Sosyal Tesisleri'nde yapılacak. Açılış konuşmalarının ardından bu yıl 12. kez düzenlenen Hasan Bayrı Şiir Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verilecek. Fuarda Kitap Dünyası Kitabevi, Bursa Genç Dağıtım, Kitap Market, Marka Yayınları, Battaloğlu Yayıncılık, Bilge74 Kitabevi, Işık Yayıncılık, Semerkand Yayınları ve Zirve Kitabevi stant açarak binlerce eseri kitapseverlerle buluşturacak.

Fuarın bu yıl ki onur konuğu olan Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu 14 Ekim Çarşamba günü saat 18.00'de "Ortadoğu ve Kafkasya'daki Son Gelişmeler Çerçevesinde Türkiye" konulu söyleşiye katılıp ardından kitaplarını imzalayacak.

Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında Almanya'nın Lünen Fotoğraf Kulübü Fotoğraf Sergisi 8 Ekim Perşembe akşamı Belediye Sosyal Tesisleri'nde, Fotoğraf Sanatçısı Bilgihan Ova'nın "Türkiye'nin Saklı Yüzü" Fotoğraf Sergisi ile Mustafa Yıldız'ın Karikatür Sergisi 10 Ekim Cumartesi günü eski belediye binasında açılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan temin edilen filmler fuar kapsamında Belediye Cep Sineması'nda gösterilecek. Ücretsiz olan film gösteriminde "Adem'in Trenleri", "Devrim Arabaları", Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" ve "Herkes Kendi Evinde" isimli filmler yer alıyor.

SÖYLEŞİLER VE İMZA GÜNLERİ

9 Ekim Cuma günü İlker Selman "Kurtuluş Savaşını Yazmak", Rahim Tarım "Aşk-ı Memnu ve Halit Ziya Uşaklıgil", 10 Ekim Cumartesi günü A.Burak Turan ve Ayşe Cemile "Romanda Kurgu Boyutları, Romanı Kurgulamak", 11 Ekim Pazar günü Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun "Türk Dili Tarihine Genel Bakış", Oktay Gökdemir - Haluk Işık - Serdar Kızık "Tarih-Sanat ve Basın", 12 Ekim Pazartesi günü İncila Çalışkan "Çocuklarda Kitap Sevgisi", Prof. Dr. Ramazan Kaplan "Okuma Kültürü ve Alışkanlığı", 13 Ekim Salı günü Sebahat Altınkaynak "Başarının Dansı", İsmail Koncuk "Eğitim ve Milli Birlik", 14 Ekim Çarşamba günü Müslüm Karaaslan "Fotoğraf Haberin Neresindedir?" isimli söyleşilere katılacak ve kitaplarını imzalayacak.

Ayrıca yazar Savaş Ünlü, Şehit Üsteğmen Aydın Aydoğmuş İlköğretim Okulu'nda söyleşi yapacak. Aynı okulda öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı gerçekleştirilecek. Yazar Ayfer Kırım da 11 Ekim Pazar günü Belediye Sosyal Tesisleri'nde kitaplarını imzalayacak.

Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi'nin 13 yıldır düzenlediği Kitap Fuarı etkinliklerine herkesi davet ederek, "Fuara ülkemizin çok değerli yazar, gazeteci ve bilim insanları katılıyor. Bartın ve çevre kentlerde yaşayan vatandaşlarımız 7 gün sürecek olan fuarda düzenlenecek etkinliklerde bilgilerini tazeleyecek, yeni bilgiler edinerek, binlerce kitapla buluşacak. Ülkemizin çok az kentinde düzenlenen ve belediyemizce de bu yıl 13. kez gerçekleştirilecek kitap fuarı etkinliklerine tüm halkımızı davet ediyorum." dedi.

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR