Batı Karadeniz Kamp Ve Gezi Rotası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arpaboyuyol Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,291

arpaboyuyol

Ana Kamp
Web
www.arpaboyuyol.com
Ağustos'un son iki haftasında Batı Karadeniz'e doğru yola çıktık ve 13 günde 3100 km yol yaptık. Gün gün sıralamak gerekirse aşağıdaki rotayı izledik ve kamp kurarak konakladık.
Detayları blogda yazmaya devam ediyorum.
Rota üzerinde farklı sorularınız olursa yanıtlamaya çalışayım.
Batı Karadeniz rotası | arpa boyu yol

wikiloc kullanıcı adı: arpaboyuyol
araç: mitshubishi pajero 2.6.

1. gün: İstanbul – Güzeldere Şelalesi – Torkul Gölü
  2. gün: Yenice Kent Ormanı
  3. gün: SafranboluAraç yaylaları
  4. gün: Daday – Azdavay yaylaları
  5. gün: Pınarbaşı – Cide
  6. gün: Küre – İnebolu – Ayancık
  7. gün: Erfelek
  8. gün: Sinop – Gerze
  9. gün: Bafra – Kızılırmak Kuş Cenneti
  10. gün: Ladik GölüBoraboy Gölü
  11. gün: AmasyaMerzifon – Osmancık
  12. gün: Kastamonu
  13. gün: Ilgaz Dağı zirve

Merhaba,
Batı Karadenizi çok bilmem, pek gitmedim. Onun yerine Orta Karadenizde Ordu İlini bilirim, pek çok yerine iki kez gidip kamp kurmuşluğum var, benim için apayrı bir bölgedir.
27-28-29 Ekim tarihlerinde Yenice Ormanlarına gitmeyi planlıyorum, yağmur olasılığı oralarda hep var sizin de yakalandığınız gibi.
Diğer yandan hem burada hem de blogda çok detaylı bilgiye rastlayamadım, ya gözümden kaçtı ya da biraz daha detaylandırılmalı, her ikisi de olabilir :smiley:
Emekleriniz için teşekkür ederim, buraya da fotoğraflarınızı bekliyoruz.

Merhaba, Yenice tarafını henüz bloga yazamadım. Kamp yeri için önerimi sorarsanız bizim gibi Sorgun Yaylası'na gidebilirsiniz. Biz, Şeker Kanyonu ve Şekermeşe tarafından gitmeye çalıştığımız için yolda biraz zorlandık ve uygun kamp yeri bulamadık. Bunun yerine, Karabük tarafından gölete ulaşmak oldukça rahat. Göletten de yaylaya, daha kısa mesafe ama tamamen orman içinde ve esasen yürüyüşçülerin tercih ettiği bir patika yolu. Araç ile gitmek, özellikle yağmurlu havada zorlayıcı olabilir.
Sorgun Yaylası - Eğriova Göleti - Karabük

Wikiloc'da yolculuk esnasında ve Instagram'da günlük olarak paylaşım yapmaya çalışmıştım ama haklısınız, kamera ile çektiğim fotoğrafları düzenledikçe burada da paylaşmaya çalışacağım.

Ordu tarafında, yıllar önce bir kez Boztepe'ye çıkıp şehri seyretmişliğim var ama doğasını hiç bilmiyorum. O tarafa bir rota çalışması yaptığımda sizi muhakkak rahatsız edeceğim :smiley: iyi yolculuklar!

Son düzenleme:

Yenice ile ilgili bilgiler için teşekkür ederim. Açıkçası orayla alakalı hiç bilgim yoktu, özellikle yol tarifi işe yarayacaktır.

Orduya giden Boztepeye muhakkak uğrar, artık oraların tadı tuzu kalmadı, nedeni ise kalabalık oluşu. Sonbaharda ve resmi tatil değilse gidilir elbet.
Resim ise Çambaşına ait, buraya gelene kadar hem ilin batısında hem doğusunda görülmesi gereken onlarca yer var, her yer ayrı bir keyif veriyor.
Mesela Gerce Şelalesinde (gitmek cidden çok zor) Eylül ayının ilk haftasında buz gibi suya girmiş, Perşembe Yaylasında soğuktan çenemiz titremiş, sahilde ise denize girmiştik.
Çevreyi seven, doğayı koruyan herkese tavsiyemdir, mutlaka gidip görün.

Amba

Merhaba, bu sefer Bolu'da, Mengen'de sadece yemek molası verdik. Bir kaç ay önce, 4 günlük bir rotada daha uzun soluklu geçmiştik :smiley:
Sülüklügöl, Karamurat Gölü ve Abant Gölleri ile ilgili notlarımı blogda bulabilirsiniz. Bolu'da gezilip görülmesi veya kamp için sizin önerdiğiniz farklı yerler var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri