Batum Gezi̇ Notlarim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turluyorum.net Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,259

turluyorum.net

Geziyorum-Yazıyorum
Yer
Kocaeli
Web
turluyorum.net
Merhaba.. Tatil planları arasında yurt dışına hemen kaçabileceğimiz yerler arasında ilk BATUM gelir. Vizesiz Sadece T.c kimlik kartınızla 15 tl karşılığında gidebilirsiniz.
Ben gittim gezdim.

Nasıl gidilir?, Neler yapılır?, Tarihi ve doğa güzellikleri nelerdir.

Batum gezimi anlatan yazımın linkini paylaşayım sizlere.

https://turluyorum.net/batum/

Batum hopa sC4B1nC4B1r kapC4B1sC4B1 276x300

Merhaba.
Paylaşılan Linkler bir yazı ve adresin ulaşımına kolaylık olsun diye verilir. Yazdığım makale ve yazılar 1000 kelime civarı ve ara paragrafları fotoğraflarla dolu. Ve her fotoğrafın alt yazısı farklıdır. Kopyala yapıştır tarzda bile burada o sayfa mizanpajını yapmak uzun zaman alır. Linkler bildiğiniz üzere adrestir.

Gezenbilir Forumu masaj tablosunda link kullanma seçeneği vermiş. Bende bu kolaylıktan yararlanıyorum. Ben paylaşımımı yapıyorum. Tercih eden tıklar.

Eğer verilen linklerin güvenli olmadığını düşünüyorsanız. Link başındaki Https başlangıcında (s) harfi adresi verilen sitenin google tarafından güvenlik altına alındığını belirtir. Sadece Http ile başlıyorsa. Güvenlik sertifikasının olmadığını gösterir.

Ben bu açıklamayı sadece sizler için değil, bu postu okuyan herkes için yapmak istedim. Çünkü bilgi paylaştıkça güzeldir.

Anlayışınız için teşekkür eder,
iyi günler dilerim.

Son düzenleme:

Arkadaşım bize katılıp kendi yaşadığınız gezi anılarınızı bizimle paylaşmanız güzel ve takdir edilesi bir durum.Ayrıca asla verdiğin linkler şüphelidir gibi bir endişemiz de olmaz ammaaa burası zaten bir gezginler sitesi buraya kayıt olup link verince sanki buranın üyelerini çalıp götürmek ister gibi bir konuma giriyorsun ki bu da rahatsız edici bir durum.
Verdiğin linkteki yazıların birazını ve dikkat çekici kısımlarını kes yapıştır usulü ile burada yayınlasan bizde devamını merak edip senin yazılarını tıklasak daha güzel ve şık olur diye düşünüyorum.
Sevgiler

Arkadaşım bize katılıp kendi yaşadığınız gezi anılarınızı bizimle paylaşmanız güzel ve takdir edilesi bir durum.Ayrıca asla verdiğin linkler şüphelidir gibi bir endişemiz de olmaz ammaaa burası zaten bir gezginler sitesi buraya kayıt olup link verince sanki buranın üyelerini çalıp götürmek ister gibi bir konuma giriyorsun ki bu da rahatsız edici bir durum.
Verdiğin linkteki yazıların birazını ve dikkat çekici kısımlarını kes yapıştır usulü ile burada yayınlasan bizde devamını merak edip senin yazılarını tıklasak daha güzel ve şık olur diye düşünüyorum.
Sevgiler

Merhaba. Sırf sizin gibi düşünenler olmasın diye kendi web sitemde üyelik sistemi oluşturmadım. Hiçbir şekilde web siteme üye olunamıyor. Bunu özellikle yaptım. Sebebi ise paylaşımlarımın ve yayınlarımın ticari bir kaygısı olmamasından kaynaklanıyor.

Dolayısıyla üyelik sistemi olmayan bir sitenin üye çalması gibi bir durum söz konusu olamaz. Ulusal, yerel gazete ve sitelerde yıllardır yazarlık yapıyorum. eleştirilere açık biriyimdir. İnanın sizin söylediğiniz gibi üye çalma gibi bir eleştiriyle ilk defa karşılaşıyorum. Keşke yazımdaki bir yanlışı, eksiği eleştirseydiniz bende düzeltseydim. Bu benim gibi bir gezgini üzmüş ve paylaşımlarının daha çok kitlerele ulaşması için verilen linklerin kötü algılanmasını sağlamıştır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Farklı düşünce, fikir ve eleştirilere har zaman açığım. Bu eleştiriler içerisinde (çalma) gibi sözcükler geçmediği sürece olgunlukla karşılarım.

Aramızda geçen bu diyoluğu aslında olumlu buluyorum. Bu yorumları okuyanların benin hangi amaç ve doğrultuda olduğumu göstermiş oldu. İlginize ve bu hoş sohpetinize Teşekkür ederim.

Gezenbilir'e yazdiginiz link, google tarafindan cabuk indeksleniyor ve ilk siralarda cikiyor aramalarda. Sitesinde adsense veya benzeri reklam sistemi olanlar (veya koymayi dusunenler) o nedenle Gezenbilir'e link koyuyorlar.
Forum yonetimi bu link koyma isinden para kazanmasi gerekir.
Ama arkadas da hakli, yonetim izin veriyor bedava link vererek site tanitimina.
Ayrica arkadasin amaci site tanitimindan cok gezme dusuncesinde olanlara yardimci olma olabilir.

Gezenbilir'e yazdiginiz link, google tarafindan cabuk indeksleniyor ve ilk siralarda cikiyor aramalarda. Sitesinde adsense veya benzeri reklam sistemi olanlar (veya koymayi dusunenler) o nedenle Gezenbilir'e link koyuyorlar.
Forum yonetimi bu link koyma isinden para kazanmasi gerekir.
Ama arkadas da hakli, yonetim izin veriyor bedava link vererek site tanitimina.
Ayrica arkadasin amaci site tanitimindan cok gezme dusuncesinde olanlara yardimci olma olabilir.

Merhaba. Düşünceleriniz doğru. Benim gibi site veya bloğu olanlar Forum sitelerinde daha geniş kitlelere ulaşabiliyor. 100 civarı grup, forum, site ve gazetede yazı ve linklerim paylaşılıyor. Bunun google tarafından adsesne gibi kazançları olabiliyor. Oda google ın tanıdığı bir imkan. Bizim gibi gezip yazanların yayınları bu tür platformlar olamasa geniş kitlere ulaşamayız. Bu imkanlar verildiyse kullanmakta hakkımız.

Çalma buradaki anlamı ile okuyan kişinin aklını çelme niyeti ile kullanmıştım sizi kırdığım için özür dilerim

Çalma kelime olarak hakikatten kırmıştı beni. Forum sitesi link kullanma seceneğini sunmuş bize, bende bunu kullanmıştım sadece. yaş itibariyle büyüğümsünüz. Yazılarınızdan da anladığım kadarıyle kültürlü ve bilinçli birisniz. Özüre gerek yok, rica ederim. Bu yazışmalardan kendimi ifade etme şansı bulmuş oldum. Anlayışınız ve olgunluğunuz için ben size teşekkür ederim.

İyi günler dilerim.

İstemeden de olsa üzüntü yaratmışım düzeldiği için sevindim.
Bir ekleme yapayım:Bu güne kadar Batuma ve haliyle bütün Gürcistana sırf gezmek görmek ortamı yaşamak amacı ile ayrı ayrı senelerde tam 14 kere ziyaret ettim.İlk ziyaretimdeki BATUM ile gecen yaz yaptığım son ziyaret arasında biz gezenler için olumsuzluk yönünde çok değişiklikler oldu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.