Bayramda Kiralık Bir Karavanla Ege'de Bir Koyda Sokağa Çıkma Yasağını Geçirmek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omnitemporal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,590

omnitemporal

MURAT ERDOĞAN
Merhaba cuma gecesi 12 den itibaren tüm yurtta 4 günlük bir sokağa çıkma yasağı var
Karı-koca doktoruz
Corona sürecinde çok yorulduk-gerildik
Ailemle bir motokaravan kiralayarak cuma günü sabah yola çıkıp Muğla tarafına gitmeyi düşünüyorum
Sokağa çıkma yasağı başlamadan önce bir koy bulup denize sıfır konuşlanmayı planladım
Büyükşehir giriş çıkış vs çok sorun olmuyor
Doktor olduğumu söyleyince direk geç diyor polisler
Bazen doktor kimliği soruyorlar
Gösterince geç diyorlar
Çocukları da götürmeyi düşünüyorum
Normalde 20 yaş altı sokağa çıkamıyor
Polis çevirmesi görünce arkada bir yerlere saklanmalarını söylerim diye düşündüm
Sokağa çıkma yasağı süresince denize girmek de yasak
Ancak sakin bir koyda karavanla konaklarken arada kaçamak denize gireriz diye planladım
Enerji sorunu için bir jeneratör de yanımda götürebilirim
Yada belki bir yerlerden 220 bulurum
Sizce bu mantıklı olur mu?
Bayramda motokaravanını kiraya vermeyi düşünen varmıdır aramızda

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

2 gün önce facebook ta muğla akbük sahilde , transpoter korsan karavan ile kaldığını yazmış . Yer yer değişiyor demekki .

Bizde kamp gurubumuzda hafta sonu yasaklarda ormana girip kaybolmayı çok konuştuk, riske girmeyelim diye hep son anda vazgeçtik. Size şimdiden bol şans.

Selam Arkadaşlar
Valla bu yasaklar insanı iyice bunaltıyor. Biz de iki kişi 10 gündür Likya yolu yürüyüşü için resmi kurumlara başvuruda bulunup duruyoruz. Fethiye Kaş Jandarma olsun İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri olsun başvuru yapmadığımız yer kalmadı. Yerleşim yerlerini kullanmayacağız, sahilde konaklamayacağız dediydek bile anlatamadık bir türlü. Hiç bir kurum net cevap veremiyor. Artık dört gözle 1 Haziranı bekliyoruz. Umuyorum ki bu tür faaliyet kısıtlamaları kalkar ve biraz doğayla baş başa kalma fırsatımız olur.

Bayramdan sonra yaparsınız
Hepimiz bunaldık
Bu kısıtlamalar en çok doğa gezginlerini etkiledi
Birçok insan zaten evinde oturuyordu
Onları pek etkilemiyor

Merhaba cuma gecesi 12 den itibaren tüm yurtta 4 günlük bir sokağa çıkma yasağı var
Karı-koca doktoruz
Corona sürecinde çok yorulduk-gerildik
Ailemle bir motokaravan kiralayarak cuma günü sabah yola çıkıp Muğla tarafına gitmeyi düşünüyorum
Sokağa çıkma yasağı başlamadan önce bir koy bulup denize sıfır konuşlanmayı planladım
Büyükşehir giriş çıkış vs çok sorun olmuyor
Doktor olduğumu söyleyince direk geç diyor polisler
Bazen doktor kimliği soruyorlar
Gösterince geç diyorlar
Çocukları da götürmeyi düşünüyorum
Normalde 20 yaş altı sokağa çıkamıyor
Polis çevirmesi görünce arkada bir yerlere saklanmalarını söylerim diye düşündüm
Sokağa çıkma yasağı süresince denize girmek de yasak
Ancak sakin bir koyda karavanla konaklarken arada kaçamak denize gireriz diye planladım
Enerji sorunu için bir jeneratör de yanımda götürebilirim
Yada belki bir yerlerden 220 bulurum
Sizce bu mantıklı olur mu?
Bayramda motokaravanını kiraya vermeyi düşünen varmıdır aramızda

Herşeyi şahane planlamissiniz. Ben şahsım adına siz saglik çalışanlarına teşekkür etmek isterim. Hakkınız odenmez. Bu süreçte çok yoruldunuz.

Polislerin size ayrıcalıklı davranması da ne güzel.

Bence çocukları hiç saklamayın. Bunu normal ve kabul edilebilir bir şey olarak görmesinler. Polisler o konuda da hoşgörü gösterecektir.

Şimdiden iyi bayramlar iyi tatiller iyi eğlenceler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR