Bekar Insanları Ayrıştırıp Almayan Kamp Yeri Ile Ilgili...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,392

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Arkadaşlar,

07.06.2017 tarihinde yaşadığım bir sorun için Bimer'e şikayette bulunmuştum. Bu şikayet ile ilgili işlemler yapıldı ve tarafıma cevap verildi. Bu cevabı burada yayınlıyorum. Türkiye yollarında ve kamplarında karavancılık yaparken aynı sorunla karşılaşanlar için bu şikayet önemli olabilir. Özellikle cinsiyet veya medeni durum konusunda ayrımcılık yapan işletmeleri BİMER'e şikayet ederek turizmimiz için gerekli bir iş yapmış olursunuz hem de bu işletmeler para cezasıyla cezalandırılabilir.

Merhaba,
Kampçı ve karavancıyım.
7.06.2017 tarihinde hizmet almak için başvurduğum Foça Acar kamp'a yanımda bayan olmadığı için alınmadim ve geri çevrildim.
Konuyu hem cinsel ayrımcılık olarak goruyor hem de yalnız yaşama medeni hakkıma saygi gösterilmedigini duşünuyorum.
Otellerin insanlari bekar olduğu için geri çevirmesi nasıl abes ise bence bir kamp yerinin de bunu yapabilmesi abes ve haksizlık.
Teşekkürler.

Cevap:

İlgili şikayet yazısı gereğince; Turizm Danışma Şube Müdürü tarafından, olayın yaşandığı Acar Kamping ziyaret edilmiştir.İşletme yetkilisi Necati ACAR ile konu hakkında görüşülmüş olup şikayet sahibinin neden kampa alınmadığı hakkında bilgi istenmiştir. İşletme sahibi yaşanan olaydan haberdar olduğunu belirtmiş ve genel olarak işletmeye sadece ailelerin alındığını söylemiştir. Gerekçe olarak; daha önce bu şekilde tek gelen kişileri aldıklarını ancak alkol aldıktan sonra etrafı rahatsız edici davranışlarda bulunduklarını hatta bazı taciz olaylarının dahi yaşandığını söylemiştir. aile olarak gelen müşterilerin memnuniyetini sağlamak amacıyla böyle bir uygulama yaptıklarını beyan etmiştir.
Söz konusu durum tarafımızca değerlendirilmiş ve adı geçen işletmenin bu gibi durumlarda gelen her müşteriyi almasının uygun olacağı sonucuna varılmış olduğunu ve tekerrürü halinde cezai işlem uygulanacağını belirten bir yazı yazılarak işletmeye gereken uyarı yapılmıştır.
Bilgilerinize arz ederim.

Arkadaşlar Kampa sadece bekarım diye kabul edilmediğim o gün Şehirdışından geliyordum. (Zaten gezilerimizi hep kamptan kampa yapıyoruz) Ve o gün Foça'da Belediye otoparkında yer bulup konaklayabildim. Ancak kamp yerini hem belediyeye, hem de Bimer'e şikayet ettim. Zaten bunu şikayet edeceğimi kendisine de açıkça söylemiştim. Sonuç olarak bir kamp yerinin kendisine başvuran bir müşteriyi Bekar olması gerekçesi ile geri çevirme hakkı yok. Ben üç günlük karavancı değilim. Gerekirse kendilerine dava da açarım.

Konu budur. Bilgilerinize...

Yücel Bey şikayetinizde sizi haklı buluyorum ama unutmayın ki 80 milyonluk bir ülkede kamp sahibinin vermiş oldugu bu cevabıda yabana atmamanızı öneririm.

Gerekçe olarak; daha önce bu şekilde tek gelen kişileri aldıklarını ancak alkol aldıktan sonra etrafı rahatsız edici davranışlarda bulunduklarını hatta bazı taciz olaylarının dahi yaşandığını söylemiştir

Ayrıca başka insanlara da aynı terbiyesizliği yaptıklarını,
Hatta Karavanın içine bakıp,
Bu karavanda kadın yok, Hayır alamayız dediklerini
Çeşitli kimselerden okudum.

80 Milyonluk bir ülkede Evli olmak nasıl bir medeni haksa,
Bekar olmak da öyle bir medeni haktır.
Kimse bu nedenle size potansiyel suçlu muamelesi yapamaz.

Bundan sonra da yaparsa ben de yine gereğini yaparım hem de herkese karşı...

Yücel Bey şikayetinizde sizi haklı buluyorum ama unutmayın ki 80 milyonluk bir ülkede kamp sahibinin vermiş oldugu bu cevabıda yabana atmamanızı öneririm.

Gerekçe olarak; daha önce bu şekilde tek gelen kişileri aldıklarını ancak alkol aldıktan sonra etrafı rahatsız edici davranışlarda bulunduklarını hatta bazı taciz olaylarının dahi yaşandığını söylemiştir
kusura bakmayın da yanlış düşünüyorsunuz. evliler mi daha çok taciz ve tecavüz ediyor yoksa bekarlar mı.. tarsustaki özgecan olayını gerçekleştiren evliydi.. bağdat caddesindeki tecavüzcü ya evli ya da eşinden ayrı.. google ' da evli adam tecavüz ya da taciz etti yazınca bir sürü olay çıkıyor.. evli adam içmez etrafı rahatsız etmez diye bir kural yok.. kamp sahibi ya da işletmecinin yapacağı iş eğer taşkınlık yapan varsa tek ya da çift onları kamptan çıkarmaktır. baştan ön yargı ile davranıp evli ya da bekar ayırımı yapmak yanlıştır..

Toplumda maalesef bekarlara karşı bir ön yargı ve baskı var.Ben de bekarım,ailelerin konakladığı,piknik yaptığı,denize girdiği yerlerden özellikle uzak duruyorum.Yani neredeyse bekar gezdiğim için suçluluk duyup kendi kendimi toplumdan ayrıştırıyorum.

Esas ayrımcılık Türkiye'de bir zamanlar Yerli-Yabancı kampçı veya karavancı denilerek yapılmıştı.
Eurolarla belirlenen bol sıfırlı fiyat tarifeleri
Ortadirek ülkemiz kampçısını bazı kampların dışında tutuyordu.
Gençliğimde duyardım falanca yer varmış Türkler zaten giremiyormuş gibi aşağılayıcı yaklaşımları.
Bunları yapanlar için devran döndü ve bir zamanlar istemedikleri insanlara hizmet sunmaya çalışıyorlar şimdilerde.
Ancak Türk karavancısı da Yunana kaçıyor. Ayrımcılık yok, fahiş fiyat yok, içki ateş pahası değil. Mazot ucuz, Ee insanlar niye dursun ki...
Bizim kalıyor olmamız da kendi halimizden.
Yani devran dönüyor. Kamp yeri sahibinin kendince akıllılık yapıp bekar giremez demesi hem kısa hem de uzun vadede sadece kendine zarar verir.
Biz nasıl olsa karavancıyız, Bugün burada yarın başka bir yerdeyiz...
Ama hakkımızı da ararız. Anlayana...
Aynı başvuruyu bir yabancı yapsaydı kesin cezayı kesmişlerdi kampa,
Ama kesmedikleri iyi olmuş, en azından yazıyla bildirmişler nasıl kampçılık yapılması gerektiğini.
Bu da birşeydir...

İnsanlar arasında Medeni hal, cinsiyet, ten, menşei, neye göre ayrımcılık yapıyorsanız yapın bu bir ayrımcılıktır. Her şeyden önce ayıptır, günahtır.

Yücel Bey,

Konunun peşini bırakmayıp hakkınızı aradığınız için sizi tebrik ederim.

Hiçbir bekarın alnında "tacizci" yazmadığı gibi hiçbir evli bireyin alnında da "tacizci değil" yazmaz. Ayrıca kampçılık gibi genelde naif insanların yaptığı bir aktiviteye sanki Çeşme'de Bodrum'da bir kulüpmüş gibi bu tip ayrımcılıkların karıştırılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum.

Ülkemizin sizin gibi insanlara ihtiyacı var.

Yücel hocam merhabalar karşılaştığınız bu tatsız olaydan dolayı üzüldüm üstelik bu kamp ülkemizde ki çoğu kamp ile aynı özelliklere sahipken faiş diyebileceğimiz fiyat uygularken birde evli bekar şu bu ayrımı yapması hiç hoş değil bir arkadaşımız da kampı haklı gören bir yazı yazmış bende diyorum ki kamp içinde kurallara uymayan çevresini rahatsız eden evli yada bekar siyah beyaz yerli veya yabancı kamptan derhal çıkarırsınız bunada kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum ACAR KAMPI KINIYORUM böyle bir ayrım yaptıkları için

Umarım ilgili birimler bu tür işletmelere denetimlerini sıklaştırırlar. Bekar diye, alkol alıyor diye, namaz kılıyor diye, kitap okuyor diye insanlara kötü gözle bakmak gericiliktir, bölücülüktür. Devlet vardır bir suç varsa devlet gereğini yapar.

Son düzenleme:

Arkadaşlar,

07.06.2017 tarihinde yaşadığım bir sorun için Bimer'e şikayette bulunmuştum. Bu şikayet ile ilgili işlemler yapıldı ve tarafıma cevap verildi. Bu cevabı burada yayınlıyorum. Türkiye yollarında ve kamplarında karavancılık yaparken aynı sorunla karşılaşanlar için bu şikayet önemli olabilir. Özellikle cinsiyet veya medeni durum konusunda ayrımcılık yapan işletmeleri BİMER'e şikayet ederek turizmimiz için gerekli bir iş yapmış olursunuz hem de bu işletmeler para cezasıyla cezalandırılabilir.

Merhaba,
Kampçı ve karavancıyım.
7.06.2017 tarihinde hizmet almak için başvurduğum Foça Acar kamp'a yanımda bayan olmadığı için alınmadim ve geri çevrildim.
Konuyu hem cinsel ayrımcılık olarak goruyor hem de yalnız yaşama medeni hakkıma saygi gösterilmedigini duşünuyorum.
Otellerin insanlari bekar olduğu için geri çevirmesi nasıl abes ise bence bir kamp yerinin de bunu yapabilmesi abes ve haksizlık.
Teşekkürler.

Cevap:

İlgili şikayet yazısı gereğince; Turizm Danışma Şube Müdürü tarafından, olayın yaşandığı Acar Kamping ziyaret edilmiştir.İşletme yetkilisi Necati ACAR ile konu hakkında görüşülmüş olup şikayet sahibinin neden kampa alınmadığı hakkında bilgi istenmiştir. İşletme sahibi yaşanan olaydan haberdar olduğunu belirtmiş ve genel olarak işletmeye sadece ailelerin alındığını söylemiştir. Gerekçe olarak; daha önce bu şekilde tek gelen kişileri aldıklarını ancak alkol aldıktan sonra etrafı rahatsız edici davranışlarda bulunduklarını hatta bazı taciz olaylarının dahi yaşandığını söylemiştir. aile olarak gelen müşterilerin memnuniyetini sağlamak amacıyla böyle bir uygulama yaptıklarını beyan etmiştir.
Söz konusu durum tarafımızca değerlendirilmiş ve adı geçen işletmenin bu gibi durumlarda gelen her müşteriyi almasının uygun olacağı sonucuna varılmış olduğunu ve tekerrürü halinde cezai işlem uygulanacağını belirten bir yazı yazılarak işletmeye gereken uyarı yapılmıştır.
Bilgilerinize arz ederim.

Arkadaşlar Kampa sadece bekarım diye kabul edilmediğim o gün Şehirdışından geliyordum. (Zaten gezilerimizi hep kamptan kampa yapıyoruz) Ve o gün Foça'da Belediye otoparkında yer bulup konaklayabildim. Ancak kamp yerini hem belediyeye, hem de Bimer'e şikayet ettim. Zaten bunu şikayet edeceğimi kendisine de açıkça söylemiştim. Sonuç olarak bir kamp yerinin kendisine başvuran bir müşteriyi Bekar olması gerekçesi ile geri çevirme hakkı yok. Ben üç günlük karavancı değilim. Gerekirse kendilerine dava da açarım.

Konu budur. Bilgilerinize...
Bu husus yeni Türkiye diye adlandırılan zihniyetin eseridir, bazı hastanelerde acil bekleme salonlarının dahi bayan ve erkek olarak ayrıldığı ülkemizde (daha çok örnekler mevcut) genel durum böyle ne yazıkki.

Vatandaş gibi “Vatandaş”sınız Yücel bey. Bravo ! :yum:
Her çağdaş toplumun sizinki gibi bilinç ve eylem kararlılığı olan yaklaşımlara ihtiyacı var.

TDŞM “gerektiği” yerine “uygun olacağı” şeklinde hafif bir sıfat kullanmış.
Ceza yerine uyarma yetkisi var ama kanunu yorumlama yetkisi yok !

Son düzenleme:

Yücel bey tebrikler...Yapılması gerekeni yapmışsınız.Ben de bekar bir karavancı adayı olarak olayı dikkatle takip edeceğim.Pek tabii ki bekarlar da karavancı olabilir, yalnız seyahat edebilir ve tüm doğal haklardan faydalanabilir.
Adam karavana gönül vermiş, bir dünya sorumluluk almış, yollara düşmüş...herhalde bunun bir anlamı olmalı. Kendine güvenen, işi bilen işletmeci için sorun olmaz diye düşünüyorum bu mesele.
Algılar gerçeğin önünde olduğundan insan böyle saçmalıklarla uğraşabiliyor...
Neyse bakalım benim bir karavanım olunca neler gelecek başıma...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR