Belgesiz Kullanılmak Üzere Telsiz Seçimi Yardımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Etkaize Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,577

Etkaize

Yarın da bir gün gelecek.
Yer
Avcılar/İstanbul
Öncelikler herkese Merhabalar.:smiley:

Belge gerektirmeyen bir telsiz almak istiyorum sizlerin de fikirlerine ihtiyacım var. Almayı düşündüğüm marka/model Aselsan MT-975 fakat ortam koşullarına göre 12 km menzil veriyor. Günlerdir internette araştırıyorum belgesiz kullanılmak üzere bundan daha yüksek menzillisini(ortam koşullarına göre) bulamadım. Sizin önerileriniz varsa aklınızda daha farklı marka/model lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz.

Aselsan MT-975'de hoşuma giden husus yüksek menzilli olması ve şarjlı pille çalışması. Aksi bir durumda pil ile kullanabilme avantajı.

Şimdiden teşekkürler saygılar.

Etiketler
Ynt: Belgesiz Kullanılmak Üzere Telsiz Seçimi Yardımı

Bir de şu marka/model hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Güzel indirime girmiş sizce almalı mıyım ?

http://www.teknosa.com/urunler/145040041/laxon-pmr-lr10-telsiz?term=laxon#f

Aselsan Cobra MT975 VP T PMR el telsizi satın aldım. Umarım doğru bir karardır.

Merhaba,bu başlık altında kullanım tecrübelerinizi de paylaşırsanız memnun oluruz.
Benim gibi almayı düşünenlere faydası olacağı kesindir.
İyi günlerde kullanın.

Aslında gerçek bir deneyim elde etmiş değilim henüz fakat belgesiz telsiz konusundaki en iyi seçimlerden birisi olduğunu şimdiden anlamış bulunmaktayım. Şehir içi kullanımı için pek uygun değil ama açık arazide ciddi anlamda uygun.

Aselsan MT-975 bence yanlış bir karardır ,

UCUZ ETİN YAHNİSİ ucuz olur olarak düşünün. :smiley:

GMRS' Alıntı:
Aselsan MT-975 bence yanlış bir karardır ,

UCUZ ETİN YAHNİSİ ucuz olur olarak düşünün. :smiley:

Belgem olmadığı için araştırmalarım sonucu daha iyi bir alet bulamadım açıkçası. Sizce ne almalıydım ? İleride bir gün daha kaliteli bir ürün varsa almak isterim tabikide.

Tolgahan Bey ;

Merhaba öncelik ile almış olduğunuz telsiz ,

kısa mesafelerde ve ev içinde gibi , çiftlik tarzı açık arazide 2 - 3 km ( sürtünmesiz ) görüşebilir...

eğer ciddi bir PMR ararsanız HYT TC 446 ( kalmadı ) TC 446 S piyasada olması lazım , yıllarca tepe tepe kullandım

bu tip telsizler ( CB , PMR ) LİSANS 'a bağlı değildir

sadece 16 kanal olan ve programlanabilir olduğundan sınırlıdır.. ama görüşeceğiniz kişiler belli ise o zaman sorun değildir..

eğer tüm frekanslar derseniz o zaman VERTEX VX 146 ekranlı model

tüm PMR frekanslarında çalışır SCAN yapar , sağlam ve sorunsuz cihazdır ....

bulabilirseniz ikinci el sağlam ise alın şu anda 0 olarak zor bulunur..

eğer ileride BELGE alacaksanız o zaman VHF , UHF açık cihaz kullanabilirsiniz zaten

Görüşmek üzere
A.Tevfik ATABEY

Üstad çok teşekkürler bilgilendirme için. Bahsettiğiniz ürünleri de araştıracağım. Telsiz konusunda çok taze olduğum için ve de aceleci davrandığım için şimdilik MT-975 ile devam edeceğim. İstediğim şekilde test etme şansım olmadı henüz. Eğer işimi görmezse en kısa zamanda daha iyilerini temin etmeye çalışacağım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR