Benim Kamp Aracım ''Tralleis''

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 545
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,620
Ynt: Benim Kamp Aracım ''tralleis''

Şimdi gelelim fotoğraflara: oturma gurubumuzun ve tavan aydınlatmasının yeni görüntüleri;

20150726 101846

20150726 101909

20150726 101925

20150726 113859

20150726 113850

Etiketler

Ve son olarak da kadehliğimiz. Kadehler yolda birbirine çarpıp kırılmasın diye yumuşak bir malzeme ile üstlerinden kaplıyorum ;)

20150726 115350

20150726 115438

drares' Alıntı:
Dün bir süredir sorun olan karavanımın aküsünü değiştirdim. Varta I10-110 amp aküyü 400 liraya taktırdım. Şimdi sırada yüksek irtifada çalışmayan eberspacher d4 ısıtıcıma yüksek irtifa kiti taktırmaya geldi. Açsa ile görüştüm 218 € +kdv fiyatı varmış, Sömestr tatilinden önce taktırıyorum. (Davraz'da kayak tatili için gerekiyor ;) )
Taktırdığım yüksek irtifa kiti hiç bir işe yaramadı, ben de iade ettim. Ne yazık ki belirli bir mesafenin üstünde ebrspacher D 4000 ısıtıcıyı çalıştıramıyorum :(

Haşmet Bey, Tralleis´ te faydalı ve estetik olarakda güzel değişiklikler yaptırmışsınız. Bel ağrıları sorunu bende de olduğu için koltukların kıymetini iyi biliyorum. Ayrıca orijinal koltuk sanıyorum daha güvenceli. Büyük heki ile karavanı daha çabuk havalandırmak mümkün olabilir.

Yüksek irtifa kitinin işe yaramaması can sıkıcı. Almanca kullanım ve montaj rehberinde iki nokta dikkatimi çekti. Birincisi, kitteki hava basıncını ölçen sensörün montajında dikkat edilecek noktalar, ikinciside kitin ısıtıcıya uygun olup olmadığı konusu. Yüksek irtifa kiti almadan önce bize ısıtıcınızın üzerindeki plakanın (Typenschild:H-Kit) bir resmini gönderin, bizde uygunluğu konusunu inceleriz diye yazıyorlar. Kiti taktırdığınız firma bu konuları biliyordur diye düşünüyorum ama isterseniz plakanın bir resmini yükleyin bende firmasına sorayım.

Tralleis ile zevkli ve güzel geziler dilerim.

Haşmet Bey, Tralleis´ te faydalı ve estetik olarakda güzel değişiklikler yaptırmışsınız. Bel ağrıları sorunu bende de olduğu için koltukların kıymetini iyi biliyorum. Ayrıca orijinal koltuk sanıyorum daha güvenceli. Büyük heki ile karavanı daha çabuk havalandırmak mümkün olabilir.

Yüksek irtifa kitinin işe yaramaması can sıkıcı. Almanca kullanım ve montaj rehberinde iki nokta dikkatimi çekti. Birincisi, kitteki hava basıncını ölçen sensörün montajında dikkat edilecek noktalar, ikinciside kitin ısıtıcıya uygun olup olmadığı konusu. Yüksek irtifa kiti almadan önce bize ısıtıcınızın üzerindeki plakanın (Typenschild:H-Kit) bir resmini gönderin, bizde uygunluğu konusunu inceleriz diye yazıyorlar. Kiti taktırdığınız firma bu konuları biliyordur diye düşünüyorum ama isterseniz plakanın bir resmini yükleyin bende firmasına sorayım.

Tralleis ile zevkli ve güzel geziler dilerim.
Hüseyin bey, yazınızı daha önce görmüş olmama rağmen sitedeki düzenleme nedeniyle yantlamamıştım. Kiti karavanımı yaptırdığım Ege karavan firmasına taktırmıştım. Ancak randıman alamayınca iade ettim. Şimdiyse yenisini taktırmak konusunda kararsızım, karar verirsem size cihazın etiketinin fotoğrafını yoolarım. İlginize teşekkürler :smiley:

karavan sigortası bölümünde 1000-3000 tl gibi fiyatlardan millet yaka silkmiş sizinki normal oto gibi acaba ruhsatınız kamyonetmi,yada sigortacılarda kamyonetmi gözüküyor bu konudaki bilginizi karavan sigortabölümünde paylaşırsanız muzdarip arkadaşlar faydalanacaktır,iyi günler.

karavan sigortası bölümünde 1000-3000 tl gibi fiyatlardan millet yaka silkmiş sizinki normal oto gibi acaba ruhsatınız kamyonetmi,yada sigortacılarda kamyonetmi gözüküyor bu konudaki bilginizi karavan sigortabölümünde paylaşırsanız muzdarip arkadaşlar faydalanacaktır,iyi günler.
Sn.suat54, karavanım ruhsatta "özel amaçlı taşıt, M1 sınıfı motokaravan" olarak geçiyor. Ben de daha önce zorunlu trafik sigortası bölümünde bu konuyla ilgili bilgilendirmemi yazmıştım. O dönemde Ankara sigortanın bir kampanyası vardı ondan faydalanmıştım. Şimdi de sanırım ziraat sigortanın benzer bir uygulaması başladı.

Merhaba, Haziran 2012'de teslim aldığım Tralleis karavanımla tam 5 yıl geçirdik. Çok güzel anılarımız oldu, ama kullanılan bazı aksamlar eskidi. Örneğin yaşam akülerimiz, aracımızın lastikleri. Son 2 aydır bununla ilgili yaptığım çalışmalardan bahsetmek istedim, önce lastiklerimiz yenilendi, Yokohoma marka kargo lastikleri 4 adedini 1750 liraya aldım. Sonra da 2 adet 105 amp bosch marka kuru aküyü tanesi 900 liradan alarak eskileriyle değiştirdim.
Karavanın ilk baştan beri önemli bir eksiği vardı: klima...
Ben klimanın eksikliğini seyehat anında hissettiğim için sürüş anında kullanmak amacıyla ön kabine taktırdım. 2800 liraya orjinal Fiat kliması takıldı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri