Benzin Zammı, Sosyal Hayatı Da Bitirecek!

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Dengeliyorum.com Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,988

Etiketler

Hafta sonu gaz açmadan önce, maliyetini de düşünmeyen kaldı mı?

1645983304950.png
 

Ekim 2021 de depoyu taşana kadar doldurup, İstanbul'dan çıkışı takiben Adana'ya varış ve yine depoyu taşana kadar doldurduğumda yakıt aldığım pompa göstergesinin görüntüsü... "Hey gidi günler hey" mi demeli
1646763556473.png
 
Maltepe-Şile gidiş dönüş 550 TL sadece yakıt parası, Şile çok da tercih etmediğimiz bölge idi,
Maltepe-Poyrazlar gölü 750 TL, yakın bölgeler bile artık zorluyor.
Kamp hayatımız da bitti gibi,
Pandeminin acısını bu sene çıkarırız diye düşünüyordum ki,
Putin Ukrayna'ya saldırdı....
 

Geçen hafta Alman plakalı [Youtuber] Türk tırcı biri isyan ediyordu. Mazot 1.70 Euro (Almanya) nasıl olabilir diye.

Adamlarda kuruş artıyor isyan biz de üçe-beş birden.

Biden efendi; -malum ABD kendi petrolünü pek çıkarmıyor- ABD olarak bu artışı göze aldık diyor.

Venezuela gibi ülkelerin kısıtlamaları kalkarsa petrol piyasası rahatlar inşallah.

Biz de uçan kuştan irkilen piyasa olduktan sonra anca kazığın yağlı mı yağsız mı onu tartışırız.
 

.
Orhan bey sanırım konu biraz karışık. Hazineye giren para ile ilgili burada bir yazı var.
Buradan da 2022 yılı akaryakıt vergisiyle ilgili olanı okunabilir.
Teşhis ve tedavi ile ilgili olanın birine de buradan erişilebilir.
Vaktiniz varsa okuyun derim. Bazı noktalar benim sandığımdan karışıkmış.

Benim ilginç bulduğum bir nokta da Türkiye'de yakıt ücreti üzerine gelenlerden sadece KDV yüzde olarak alınmakta. Diğerleri nedense litre başına Lira olarak alındığından (?) enflasyon dolayısıyla hazineye giren paranın asıl değerlerin böylelikle düşüyor olması.
Norveç ile aşık attığımız yıllarda hazine, dolaysız vergilerle tahsil edemediğini bu şekilde almaya çalışıyordu. Şimdi perakende yakıt fiyatları da artık yükseltilemiyeceği için devletin yani bizim artık bundan sonra düşündüğümüzden fazla hazine açığımız olacağını hesap etmemiz gerekiyor. Dünya piyasasındaki petrol fiyatı ülkelere göre pek fark etmiyor ama vergi narhlarının ayni olması ne ülkelerin ekonomisine ne de sosyolojisine uygun olmakta..
Bu yüzden Almanya’da yakıt ücretleri Türkiye’nin iki mislinden fazla.

Covid akaryakıt fiyatlarını düşürüyor diye saf saf sevinirken durumun ekonomik krize dönüşmesiyle ile karşılaştık. Tabi bunda Covid yanında ekonomi bilimine yabancı teorilerin de oldukça rolü var. Daha bütün bunların şokunu atlatamadan, bu sefer de Putin musibetine paçayı kaptırmış durumdayız.
Bilmem bu günlerde karavan almayı veya yapmayı düşünmek ne kadar akla uygun dersiniz ?
Covid geçiyor ama mazotun düşeceği yok gibi ?

Ben konuya teknik açıdan bakmaya ve bilgi toplamaya çalıştım.
Umarım öyle anlaşılır ?.. 🤔
 
Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,798
Mesajlar
1,509,688
Kayıtlı Üye Sayımız
171,410
Kaydolan Son Üyemiz
erdn

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Geri
Üst