Benzinli kamp ocağı marakası tavsiyeleriniz.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan asil17 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,426

asil17

Yeni Üye
mrb arkadaşlar.ben motorumla kazdağlarında veya sahilde kamp yapıyorum.bana kamplarda kullanmam için benzinli ocak lazım.COLEMAN442 veya optimus nova ya mutabık kaldım ama sizlerin tavsiyesi nedir ve coleman442 yi nereden temin edebilirim.yanlış anlaşılmasın ben kaliteyi severim ve kalitede paraya acımam,o nedenle benzinli ocak konusunda tavsiyelerinizi bekliyaorum.slmlr.
kazdağlarında kamp yapmak isteyen arkadaşlara kılavuzluk yaparım yardımcı olurum.ben yazın motorsiklet kışın av hastasıyımdır.

Etiketler
Ynt: Benzinli kamp ocağı marakası tavsiyeleriniz.

MSR whisperlite kullanıyorum öneririm gayet performanslı ocaktır.Onun haricinde MSR XGK bu işte en iyidir.İyi bir bütçe ayırdıysanız kesinlikle xgk derim.

Ynt: Benzinli kamp ocağı marakası tavsiyeleriniz.

Ben MSR XGK EX aldım çok memnunum. Youtube'a girip ilgilendiğiniz ocakların videolarını izleyin. Alevlerinin stabil olmadığını, titrek ve sürekli azalıp çoğalarak yandıklarını göreceksiniz. Bir de MSR XGK EX modelinin videolarını izleyin. XGK EX in çok daha stabil yandığını, bir roket gibi kararlı alev verdiğini göreceksiniz. Ben MSR XGK EX modelini tavsiye ederim. Özellikle kışın ava gidecekseniz çok güçlü bir ocağınız olmalı. Ben bu kış Erciyes'te kayak yaparken -20 dereceden daha soğuk bir hava vardı. Oksijen yetersizliğinden dolayı Zippo firmasının benzinli çakmağı bile yanmıyordu. Böyle bir ortamda bile XGK EX'i roket gibi yaktım. Büyük boy bıçağımla kar tabakaları kestim, çağdanlığa kar basıp sürekli sıcak su ve çay elde ettim.

Ynt: Benzinli Kamp Ocağı Marakası Tavsiyeleriniz.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=99256.0

bu ilana bi göz atın derim.

Geçtiğimiz yaz 1 ay boyunca kullandım sorunsuz yemek ve çay yaptım. Kovea nın benzinli ocağını da inceleyin. Tavsiye olunur.

20140807 083546

Ben de MSR Dragonfly sahibiyim, whisperlite veya XGK'dan farkı kısık ateş işi daha kolaydır.

Eski seri pompaların hareketli kolu gövdeye tutturan tırnakları kırılıyordu, yeni seri pompalarda çözülmüş diyorlar.
Ben de bu tırnaklar sebebiyle uzunca bir dönem ocağı yatırmak durumunda kaldım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR