Beyaz Güvercin Yolda ( Çoğunlukla Otoparkda :) )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 187
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 153,897

Etiketler
Ynt: Beyaz Güvercin Yolda ( Çoğunlukla Otoparkda :smiley: )

Kavaklı sahilde bir yamaca çıkıyorum. Akşamdan telefonlaşırız. Sabah buluşup beraber gideriz. Yeri belki bulamıyabilirsin.

Sağol mehmet abi :smiley: sizin gibi uzun soluklu gezi yapamasak da hafta sonlarını değerlendirmeye çalışıyoruz.

Bu hafta sonu Poyrazlar Gölü kampına katılma niyetinde idim. Lakin son anda cumartesi çalışma durumum ortaya çıkınca bu programı iptal etmek durumunda kaldım. Öğleden sonra 15:00 gibi işten çıkıp eve varmıştım. Cumartesi İstanbul trafiğinin en kötü olduğu saatler. Poyrazlar'a gitmeye kalksam sadece Beylikdüzü'nden Anadolu yakasına geçmem 2 saati geçebilirdi. Hava da güneşli, bu taraflarda ne yapabilirim diye düşünürken babamın daha önceden gitmek istediği Kırklareli aklıma geldi. Babama Kırklareli'ye ggideliim mi deyince 10 dakkada hazırlandı :smiley: ben hazırım gidelim dedi. Saat 16:00 gibi yola revan olduk. Otoban da bomboş, içimden basasım geldi. Saat 18:00 gibi Kırklareli'ndeydik. Hava karamış, cumartesi akşamı ama kent sakin. İstanbul'dan sonra böyle rahat şehir içi trafiği tuhaf geliyor. Arabayla bir saat kadar dolandık. Bir saat şehri keşfetmemize yetti :smiley: Duyduk ki Kırklareli'nin köftecileri meşhurmuş. Gördüğümüz salaş esnaf lokantası gibi bir köfteciye daldık. Porsiyonlar bol bol ve lezetli. Karnımızı doyurduk. Biraz da yayan dolaşıp, sonrada gece konaklayabileceğimiz yer aradık. Eski Kırklareli Tren İstasyon Binası yanında ki ücretsiz otoparkı beğendik. etrafda cafe restoranlar var, ve nezih bir ortama benziyor. Karavanla yerleştikten sonra kapalı mekanı olan bir çay bahçesine girdik. Çay enfesdi. Odun sobası içimiz ısıttı. Saat 22:30 a kadar TV seyredip çay içerek oyalandık. Sonra yatmaya karavanımıza çekildik.Eber karavanımızı fırın gibi yapmışdı. Mışıl mışıl uyumuşum. Sabah erken kalkıp, eski tren yolu hattında yürüyüş yaptım. Tren yolu millete spor yürüyüş alanı olmuş. Etrafına da egzersiz aletleri yerleştirmişler. Sonra karavanda kahvaltımızı yapıp yola koyulduk. Elmacıkdan geçip Kofçaz ilçesine kadar gittik. Dönüşte navigasyonun göstermediği yollara girmeye karar verdim. Köy yollarından önce Kadıköy'e sonra da Kuzulu köyüne gittik. Bu yol üzerinde çok hoş doğa harikaları ve doğanın çeşitli renklerini gördük. İyi ki buralara sapmışım dedim. Daha sonra Dereköy yoluna çıkıp buradan Kırklareline döndük. Gündüz gözü de bir şehir turu attık. Öğlen yemeği olarak yine bir köfteciye daldık. Bu köftecinin köfteleri daha lezzetli idi. Merak edenler için köftecinin adı Atakan. Tekrar istasyon yanında çay molası verdikden sonra geri dönüş yoluna koyulduk. Dönerken Babaeski'ye uğradım. İçinde biraz ilerledikten sonra hemen geri dönüp kaçtım. Sokakları bir rezalet. O kadar iğrenç ki fotoğraf çekmek bile aklıma gelmedi. Gezdiğim asfaltsız köylerin yolları bile daha iyi idi. Pazar saat 16:00 gibi evdeydik. Bizim için yorucu olmayan keyifli bir gezi oldu. Fotoğraflar var vakit buldukça yükleyeceğim.

250120154231

250120154236

250120154248

Diğer fotoğrafların olduğu link

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152983869563864.1073741842.655833863&type=1&l=b4bcf058ca

250120154210

250120154214

Poyrazlara gelebilsen iyiydi,babayla tanışma fırsatı olurdu,alternatifi de güzel değerlendirilmiş....Aklına estiğinde marşa basabilmek,hadi dediğinde hazır olmak ne güzel bir duygudur.

enverdede' Alıntı:
Poyrazlara gelebilsen iyiydi,babayla tanışma fırsatı olurdu,alternatifi de güzel değerlendirilmiş....Aklına estiğinde marşa basabilmek,hadi dediğinde hazır olmak ne güzel bir duygudur.

Ben de çok isterdim Enver Abi. İnşallah en yakın başka bir kampda tanışırsınız... Karavanın avantajı burada işte. İçinde yedek kıyafet ve temel gıda maddeleri de varsa hiç hazırlık yapmadan kafana esince 10 dakkada çıkabiliyorsun.

yugun' Alıntı:
Merhaba hakan bey guzel geziler ve mutlu kamplar dilerim sizlere

Teşekkürler Yücel.

Hakan, baba doğuştan karavancıymış hadi gidelim diyince on dakikada hazır :smiley:, seviyor gezmeyi,
selamlar

buralpdi' Alıntı:
Hakan, baba doğuştan karavancıymış hadi gidelim diyince on dakikada hazır :smiley:, seviyor gezmeyi,
selamlar

Selamlar Levent. Babam konusunda haklısın. Babam Çayırova Ziraat Okulu mezunu, ziraat teknisyenidir. TCDD Yol Bakım Müdürlüğü'nde çalışdı. Anadolu yakasında Haydarpaşa'dan Bilecik'e, Avrupa yakasında Sirkeci'den Edirne'ye - Kırklareli'ne demiryolu hattında ki heyelanlı bölgelerin ağaçlandıma projelerinde, yol boyunda ki ağaçların bakımında, istasyonların peysaj işlerinde çalıştı. Hatları resimde gözüken, ray üzerinde giden drezin denen mazotlu araçlarla gezer, gece yakında istasyon varsa küçük ahşaptan baraka misafirhanesinde barınır, meskun olmayan sahada çadırını kurar çadırında yatarmış. O yüzden kamp yapma, kamp ateşi yakma, ateşte yemek pişirme, çay demleme konusunda tecrübeli. Bana emanet ettiği cebinde taşıdığı çakısı, aşı bıçağı, ağaç makası, cep testeresi, pusulası, metresi, ilginç bir el feneri (ki hepsini Almanya'dan özel sipariş edip getirtmiş) durmaktaydı (Geçenlerde karavanıma hırsız girdi, bunların olduğu çanta çalındı maalesef). Neyse konumuza döneyim. Sonuç olarak kamp ve karavan hayatına uzak birisi değil. Drezinler de onun karavanı diyebiliriz :smiley: Kasım ayında yaptığımız Edirne gezisi ve en son Kırklareli gezisi babamın daha önce çalıştığı yerleri görme isteği idi. O yüzden bu gezilerden çok mutlu oldu.

KağanÖner' Alıntı:
Güzel geziler mutluluklar
Teşekkür ederim.

Screen shot 2010 04 22 at 32627 PM

Babam gençliğinde de çok gezermiş. Benim hala gidemediğim yerleri gezmiş :smiley:

Son fotoğraf Şanzelize'de

10246683 10152362457803864 7611360815849264434 n

10298814 10152362457093864 5373502057439886317 n

10342470 10152362460188864 8694349671906627720 n

10255117 10152362464423864 536928047764742113 n

tahminimde yanılmamışım :smiley:
baba da dinlenilecek güzel anılar vardır,
ellerinden öperim, selamlar

Ahmet abi Babanım kıymeti bil abi
Ben 13 yaşında kaybettim babamı ve özlemi içimse saklı her aklıma gelişinde bu şiiri okurum
Buruktur Anılarımda Bayramlar

Çocukluğumdan beri,
Her bayram sabahı
Hüzün doldurur yüreğimi.
Gözlerim yaş dolar, ağlayamam.
Buruktur anılarımda bayramlar.
Sana zorla gönderildiğim, anlar gelir aklıma.
Soğuk, duygusuz karşılardın,
Beni ve küçüklerimi…
Gözlerinde beliren öfke ve tedirginliği anlayamazdım.
Tıpkı o küçük yüreklerin de, baba kavramını anlayamadıkları gibi…
Oysa bir tebessümün bile yeterdi.
Neden baba, neden ulaşılamazdın ki…

Hiç sevgiyle dokunmadın, okşamadın
O yüzden belki de, cılız kaldı saçlarım.
Korkusuzca koşup sana
Çocuk kollarımla sarılmadım doyasıya.
Nasıldır baba kokusu bilmedim.
Çekemedim içime
Eksik kaldı bir yanım.
Benim babam diyemedim, dilim de kaldı.
Benim babam, yabancıdan da öte…
Hasret büyüdüm sevgine…

Göz yaşlarım yanağımda asılı kaldı.
Biliyor musun?
Silmedin o çocuk yüzümü, gördüğün halde
Ve ben bir daha, bir daha…
Ağlamadım baba.
Ayaklarım defalarca takıldı, sendeledim
Hayatın engebeli, acımasız yollarında.
Düşmedim ama…
Düşmedim, direndim.
Ben de biliyordum, uzanmayacaktı elin
Kalsaydım darda…

Dostlarım, arkadaşlarım
Çocukluk bayramlarını anlattılar.
Özlem dolu, coşkulu…
Ben sustum baba
Hep sustum…
Kutlamak hala zor gelir bana
Bilmem belki de
Küskün kaldım, o buruk bayramlara.
Zoraki yaşanan birkaç dakika var yalnızca, hatırımda.
Senin bize ayırdığın zaman işte…

Yine bir bayram geliyor
Yine oturdu içime acılar,
Silemediğim anılar ve acılar depreşti
Yüreğim darda
Belki büyüdüm
Bu yaşa geldim ama
Hala çocuğum baba bir yanım eksik kaldı
Dilimde bu gün bir türkü takılı
‘’Baba bayramınız mübarek ola’’

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri