Bf At Ko Vs Bf At Ko2

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan M3CSL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,144

M3CSL

Ana Kamp
Merhabalar
Bf at ko kullanıyorum, yeni modeline geçmeye değermi? %15 çamur performansı iyi demişler yanakları güçlendirilmiş denmiş ama kullanıcı yorumları önemli.
Teşekkürler

Etiketler
L.C.VX100' de kullanıyorum gayet memnunum çok çamurla işim olmaz kırk yılda bir girdiğimdede beni rezil etmedi..
asvaltta 180 basıyorum ..asvasvalt lastiği gibi ...ses yok kadar az..

MS yazısı ve kar amblemi var bildiğin kar kastiği ne ise o da o..

yazın erimesin sıcakdan diye cıkarmak gerekmiyor.. bildiğin yaz lastiği..

çavuş desenli exrem lastiklede aynı degildir çamur performansı ..?

çamur için ayrı lastik gerekir..

her türlü batak dan kanal dan gecen lastik.. 70'den sonra gırıldar yolda..100'den sonra içinde duramazsın..

yagmurda en sagdan 60'la gitmeyi ögretir.. çok fena kayar..

eski seri bende de vardı kartepede cam gibi buza denk gelmişdim eylül ayında cok fena kayıp rezil etmişdi..

hamuru bi degişik anlatamıyorum..?

şu kullandıgınızın dot tarihine bakın 4-5 yaşında var ise degiştirin eskileri nede bizim camiadan biri talip olur uygun rakam yazın .....milletimiz beleşe iş bitirmeye bayılıyor..

can saglıgı her şeyden degerli derim..:smiley:

ko2 kullanıyorum. en önemli artısı kar ve kış işareti olması. asfaltta bir sorun yok. 150 km ve üstü hıza çıktığım oluyor. 90-100 arası hızlarda çok hafif uğultu olsa da 120 ve üstünde bu uğultu kayboluyor. şimdilik frenleme sorunu yaşamadım.

kar ve buzlu yollarda sorun yaşamadım. gittiğim yüksek rakım yerde 4-5 cm' lik buz tabakası üstünde çok iyi tutunmasına şaşırmıştım.

çamurdan ziyade yüksek rakım taşlı kayalı yollarda kullanıyorum. sonrasında arabayı yıkamak bir bela olduğu için derin çamur sevmiyorum. o nedenle derin çamurda ne yapar bilemem ama girdiğim çamurlarda beni bırakmadı.

2500- 3000 metrede yüksek rakımlı traktör yolu ya da yol bile denmeyecek aşırı sivri taşlı dik ve kayalı yollarda kullanıyorum. tutunma ya da delinme sorunu yaşamadım.

sevmediğim bir noktası var. alalı 30.000 km' yi biraz geçti. kış lastiği özelliği olsun diye hamuru galiba biraz yumuşak. o nedenle yanaklarda 5-6 yerde kauçuğunda 1-2 mm derinliğinde sıyrılmalar oldu. sıyrılınca alttan sarı sert tabaka görünüyor. bir de sırt deseninde 1-2 cm 'lik kopan parçalar var. lastik çok yumuşak ve dayanıksız mı.. yoksa benim kullandığım aşırı taşlı kayalı yollara mı bağlı karar veremedim. anlayacağın 30.000 km'de lastik fena eskidi..

Benim lastiklerin diş derinliği 10 mm var, 2014 2015 üretimi lastiklerde problem yokta, işte değermi bilemedim, bence yakındır çok fark hissedilmez eskisiyle:smiley:

ko2 kullanıyorum. en önemli artısı kar ve kış işareti olması. asfaltta bir sorun yok. 150 km ve üstü hıza çıktığım oluyor. 90-100 arası hızlarda çok hafif uğultu olsa da 120 ve üstünde bu uğultu kayboluyor. şimdilik frenleme sorunu yaşamadım.

kar ve buzlu yollarda sorun yaşamadım. gittiğim yüksek rakım yerde 4-5 cm' lik buz tabakası üstünde çok iyi tutunmasına şaşırmıştım.

çamurdan ziyade yüksek rakım taşlı kayalı yollarda kullanıyorum. sonrasında arabayı yıkamak bir bela olduğu için derin çamur sevmiyorum. o nedenle derin çamurda ne yapar bilemem ama girdiğim çamurlarda beni bırakmadı.

2500- 3000 metrede yüksek rakımlı traktör yolu ya da yol bile denmeyecek aşırı sivri taşlı dik ve kayalı yollarda kullanıyorum. tutunma ya da delinme sorunu yaşamadım.

sevmediğim bir noktası var. alalı 30.000 km' yi biraz geçti. kış lastiği özelliği olsun diye hamuru galiba biraz yumuşak. o nedenle yanaklarda 5-6 yerde kauçuğunda 1-2 mm derinliğinde sıyrılmalar oldu. sıyrılınca alttan sarı sert tabaka görünüyor. bir de sırt deseninde 1-2 cm 'lik kopan parçalar var. lastik çok yumuşak ve dayanıksız mı.. yoksa benim kullandığım aşırı taşlı kayalı yollara mı bağlı karar veremedim. anlayacağın 30.000 km'de lastik fena eskidi..
Bugün ben de 245 / 65 / 17 KO2 siparişi verdim. Orijinal ölçülerim 235 / 65 / 17. Araçta sıkıntı yaşamamak için Yanak yükseklik oranını değiştirmedim. Sadece taban genişliğini yükselttim. Bu sayede ölçüde %1,9 oranında bir artış oldu. %2,5 sınırının geçilmesini pek tavsiye etmediler. Kullananların hepsi memnun. Ben de memnun olacağımı düşünüyorum.

BF evet yumuşak hamura sahip olduğu biliniyor. Bu yumuşaklık (benim görüşüme göre) düşük oranlı aşınma direnci ile doğru orantılıdır. Sert hamurun aşınması yumuşak hamura göre daha fazladır. Sizin karşılaştığınız sorun bence lastik hamurundan kaynaklı değil. Emin olun BF yerine başka bir marka kullanmış olsaydınız 30 bin km sonunda lastiklerin içerisinden telleri görünmeye başlardı diye düşünüyorum. Çünkü aşırı sivri taşlı kayalı zeminlerde sürüş yapıyorsunuz. Siz kısaca lastiğin sınırlarını fazlası ile zorluyorsunuz =)

Ben öyle aman aman bir fark gözlemlemedim.Eski desen yeni desen olarak.cıvık çamurda ikiside iş yapmıyor o garanti.Ama ıslak asfalt ,kar,buz,toprak yol ,başarılı lastik.Gürültü kabul edilebilir konforlu sayılır seviyede.Hamuru güzel yumuşak buda taşlık kayalık yerlerde çabuk yıpranmaya neden oluyor.(kabul edilebilecek bir durum)
Sürekli ağır çamurda işiniz oluyorsa tavsiye etmem,
Her türlü lastiği denedim (geneli ağır araçlarda) maceraya girmeden parayı sokağa atmadan alıp yaz kış binilecek ,5-7 yılda (yıprandığından değil ama yaz kış kullanıyorsanız sertleştiği için ) değiştirilecek en başarılı AT lastiktir.
ekte görüldüğü üzere az ama yapışkan killi bir çamurda bile zorlanır.

IMG 5416

Son düzenleme:

bugün ben de gözlemledim. yapışkan ve kıvamlı çamurda ( derin bir çamur olmasa da ) çamur dişlerin arasına ve lastiğin üstüne sıvanıyor. sanki duvara sıva yapmış gibi... kabak ve pürüzsüz bir lastik gibi davranıyor. bir de yokuş yukarı olunca buzda kayar gibi sağa sola kayıyor. bu çamurun yapısı ile de ilgili. çok cıvık ve daha derin çamurlardan daha kolay geçmiştim. kıvamlı çamurda çuvallıyor. aynı çamurda mt lastik ne kadar iş yapar ya da mt' ye çamur sıvanmaz mı bilmiyorum.

bugün ben de gözlemledim. yapışkan ve kıvamlı çamurda ( derin bir çamur olmasa da ) çamur dişlerin arasına ve lastiğin üstüne sıvanıyor. sanki duvara sıva yapmış gibi... kabak ve pürüzsüz bir lastik gibi davranıyor. bir de yokuş yukarı olunca buzda kayar gibi sağa sola kayıyor. bu çamurun yapısı ile de ilgili. çok cıvık ve daha derin çamurlardan daha kolay geçmiştim. kıvamlı çamurda çuvallıyor. aynı çamurda mt lastik ne kadar iş yapar ya da mt' ye çamur sıvanmaz mı bilmiyorum.
bENDE bU DURUmu yaşadım ama çamur yapısı ile ilgili sanırım o tarz çamurda çoğu lastik sıkıntı yaşıyor diye biliyorum.Yapışkan killi tarzda.

Bf at sini bilmem ama mt si tam bir mukavva , karton , ultra eziyet gürültü buz pateni , frenk çakmaktaş taş lastiği

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yahu bende sadece kışlık sezonda BF at Ko2 alıp almama arasında kaldım, Şöyle kış için kaslı bir görüntü olsun hemde iş yapsın diye Şehir içi asfalt ve stabilize yolda kar ve buz üzerinde kullanacağım , Kimi lastikçiler, bu lastik buzda iş yapmaz dediler beni korkuttular. 215/65 R16 için 500 TL 'den aşşaya diyen yok...

Nacizane tavsiye isterim Kış lastiğimi BF at Ko2'mi ?

Karda bazı kış lastiklerinden belki az bişi geri olabilir ama karma kullanımda yaz kış çamur dağ bayır en ideali bf at olur.

Bf lastik kullanmıyorum fakat çok okuduğum yazı var bu lastik ile alakalı,,,
1. Aracı ağırlaştırdığı (büyük motorlar hariç),
2. Islak zeminde ve buzda tutunamadığı hatta kontrolsüz kaymalara sebep verdiği,
3. Kış lastiği kadar başarılı olmadığı, (kışlık olarak da takanlar var)
4. Kuru zemin ve hafif çamurlu arazide başarı sağladığı,
5. Lastik sesinin fazla oluşu (büyük araçlarda fazla hissettirmezmiş???)

Dediğim gibi kendim tecrübe etmedim fakat sesli oluşu ve ıslak zemin ile alakalı okuduğum şeyler beni uzaklaştırmıştı.
Gerçi şuan almayı düşünsem fazla alternatifi olmadığından sanırım bende Bf tercih ederdim.:tonguewink:
Aldıysanız hayırlı olsun :smiley: iyi günlerde kullanın :smiley:

ıslak zeminde(asfaltta) hiç sorun yaşamadım birçok kış lastiğindende çok daha iyidir.(aracın ağırlığı,sürekli 4 veya 2 çeker seyir,lastiğin gevremiş kurumuş olması,aracın yükseltilmiş dinamiklerinin değiştirilmiş olması,kamberi kasteri rotu fren merkezi vs.vs. etkileyen sebeplerden birkaçı olabilir.)
Çekişi etkiler yakıtı biraz artırır.
Ses rahatsız etmiyor hiç bir şekilde( kullanıldığı aracın yalıtımıda burda önemli etken)
Buzda hiçbir lastikten çok bir beklenti olmamalı bence.

Sonuç olarak 10-15 yıldır yaz ve kış 2 ayrı 80 kasa- 2 ayrı 100 kasa toyotada ve eski kasa mersedes G de bu lastiği kullandım.. (arada cooper vs.maceralar oldu ama bunun kadar beğenmedim) hiçbir sorun yaşamadım.Araçların ağır ve sürekli 4 çeker olmalarının da artısı vardır.

Aracı hafta içi şehirde hafta sonu kamp mangal gezi tarla vs.için kullanırım.Aracını benim tarzda kullanan arkadaşların maceraya girmeden kullanabileceği tek lastiktir derim.Yeni desen eski desen olarak çok bi farklarını görmedim bu arada.

Ama toprak dağ tepe kamp işleri yoksa ve araç sürekli şehirde kullanılıyorsa + küçük hacimli aracsa tavsiye etmem ,gereksiz olur.

Herşey beklentiye göre şekilleniyor
Adı üzerinde 50 50 asfalt çamur lastiği, ama bu kategoride çamurda en başarılı olanı, ondan dolayı normal yolda bazı kayıplar olması normal herşeyi sunabilen ne tek bir araç, var nede lastik:smiley:

Lastiklerimi geçen haftalarda taktım. Yeni serisi KO2 olandan. Üzerinde "kar" simgesi de mevcut. Orijinal lastik ölçülerim 235 / 65 / 17

Ben 245 / 65 / 17 TA dan taktım. Yaklaşık da 1000 km sürdüm. Vakit bulamadığım için Araziye az da olsa çıkabildim. toprak ıslak değildi ancak nemliydi. Epey dik rampadan çok rahat çıktı.

Yolda giderken elbette uğultu var ki bu da normal. Ölçüden dolayı orijinal Çaptan %2 büyüdü. Haliyle yakıt sarfiyatım %7 kadar arttı.

Kuru zeminde frenleme evet biraz uzun. Islak zeminde de keza öyle. Dikkatli olmak gerekir. Performansta 0-100 hızlanmada 1,5-2 saniye kadar düştü. 13 saniyelere kadar çıktı. Araç 2,7 crd bu arada.

Sonuç olarak beklentiye göre artıları da var eksileri de.. Ben memnunum şu aşamadan sonra.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR