Bf Goodrich At Ve Maxxis At Yardım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan okanokan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 226
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,869

okanokan

Ana Kamp
Merhaba,

Hilux um için lastik almak istiyorum ama işin içinden çıkamadım.

%90 şehir içi kullanım, %10 toprak olacak.
Kış için bir takım kışlık lastik aldım, kışın karda buzda ihtiyacım olmayacak.

ilk planda Bf goodrich almayı planladım, bunu istememin önemli sepeblerinden birisi görüntüsüydü.
Görüntü ile lastik alınır alınmaz kısmına hiç girmeyelim ;D

buna cok benzer maxxis AT980 modelini gördüm.

arada cok ciddi fiyat farkı var, kullananların yorumlarını merak ediyorum...
bu fiyat farkına değer mi?

265/70R17 MAXXİS AT980 = 355 TL
265/70R17 BF GOODRICH AT = 540 TL

Goodrich AT All Terrain

Big 200108739vl7 1

Etiketler
Ynt: Bf Goodrich At Ve Maxxis At Yardım...

Ben MT bf GOOLDRİCH kullanıyorum. Başka markalar aynı araçta gördüm. Arada dağlar kadar fark var. Aman öyle bir hata yapmayın. Kaliteden şaşmayın. Pişman okursanız çok zarar edersiniz ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bende Burak beye katılıyorum.Çok memnunum.BF A/T.
Hemde arazide oldukça fazla hor kullandığım halde.
Üç yıl ve 45.000 km olmasına rağmen gayet iyiler.
Kar,kum,çamur,deniz,asfalt,kaya girmediğim yer yok.

Sizin kullanımınız %10 arazi ise belki Bridgeston'da olabilir.
Diğer aracıma A/T Bridgestone takılı,asfaltta daha başarılı.

ben bf kullandım şahaneydi her yerde gitti diyebilmek için aynı araçta farklı lastikler kullanıyor olmak lazım.
bf at den sonra cooper stt kullandım. bğiri at biri mt olmasına rağmen cooper stt bence daha başarılı

ben de Maxxis kullandım aynı desenli. diğer araçların MT lastikle çıktığı yerleri ben bu AT lastikle çıktım , şimdi noolcak. kalitenin kriteri nedir ? aynı yolda aynı marka araçla yan yana çıkıp denemek lazım , BF kullananlar tabi ki şikayeti olmaz , benim de Maxxis'den şikayetim yok. en pahalısı her zaman en iyisi değildir.

mesela michelin lastik kumhonun 2 katı fiyatıysa , 2 katı yol tutuşu , 2 katı ömür olmaz. biraz da markaya para veriyorsunuz BF için.

kafa karıştırmak gibi olmasın ama bence Maxxis yeterli.

banada öyle geliyor
genelde tavsiye edenler bir marka kullanıyor adamın aracına farklı farklı lastikler deneyip
tecrübe etme şansı olmuyor. bende bf kullandım öyle ahım şahım bir şey görmedim.
belki diğer modeller çok daha kötüdür,
herkes cooper stt arazide kötüdür der bana görede yolda at bf den daha iyi
kuru/ıslak karlı zeminde..
üstelikte mt.....

Ben olaya farklı bir açıdan yaklaşayım.
Aracın sol ya da sağ kapısını açın, orda bir lastik etiketi olması lazım.
Orda aracın ya da taşıma ihtimali olan yükün ağırlığı sebebi ile LT- kodlu lastik kullanması gerektiği belirtiliyorsa o öneriye uysanız iyi olur, P kodlu lastikler binek araç ve hafif suv türü araçlar için, fazla yük taşıma ihtimali olan araçlara gelmezler.
Ha ben bu araçla hiç yük taşımıyorum geziyoruz sadece deseniz bile, ezbere lastik takmak yerine kullanma klavuzunu biraz karıştırmakta orda ne yazdığına bakmakta fayda var..

Benim aracımda şu an BF A/T var ama ben ava balığa felan gidiyorum yazınıza göre sizin böyle bir lastiğe ihtiyacınız yok kullanmayacaksanız okadar fazla para vermeyin.

Bf at camurda gitmez onu ben tecrube ettim . Kuru toprakda cok iyidir sert cikislari patinaj etmeden cikarsiniz . Karda mukenmeldir ( 70-80 cm karda orta kilitsiz rahatca yuruyebiliyor) asfaltda kisaylama yapamiyorum baska at lastik kullanmadim ve arac defender oldugundan lastik sesine gelenekadar bircok faktor var ;-)

ibrahim IPEK

Bf at camurda gitmez onu ben tecrube ettim . Kuru toprakda cok iyidir sert cikislari patinaj etmeden cikarsiniz . Karda mukenmeldir ( 70-80 cm karda orta kilitsiz rahatca yuruyebiliyor) asfaltda kisaylama yapamiyorum baska at lastik kullanmadim ve arac defender oldugundan lastik sesine gelenekadar bircok faktor var ;-)

Hangi araba o 80 cm karda yürüyen? Benimki 15- cm karda 15 metre zor ilerliyor. (bakın 20 cm bile demedim). Hadi arazi şanzımanı yükseltme kiti vs diyelim 25 cm olsun. 80?? Kendinize bir cetvel alın arkadaşlar :smiley:

Bence 80 cm kara arabayı ancak helihopterle indirirsiniz defender da iyi bir yükseltme kiti ile kar güzel sıkışmış 5 cm si lastik altında kalmış varsayarsanız belki bilemediniz ancak 30 cm karda yürür. Ha yol kenarında belki 80 değil 150 cm kar vardır, orayı değil yolun üzerindekini ölçmeniz lazımdı...

Neyse... bilindik gezenbilr muhabbetleri işte. Bir ara da dusterlar 80 cm karda yürüyordu. Bu 80 cm sabit hiç 65 olmamıştır nedense.

235/85 lastikle standart defender . Tabi beklemis karda degil

Eskimoların dilinde de kar anlamına gelen 30 küsür kelime varmış.... Beklemiş kar hangisi oluyor acaba.
80 cm olup ta arabaya engel teşkil etmeyen de rüzgar üfleyince uçuşan versiyonu oluyor sanırım.
Neyse.

Beyefendi bu tavriniz neden. Ben yurudum genede yuruturum . Beklemis kar alti buz tutmus sertlesmis. Don yapmis kardir diferansiyeli tuttunmu yurutmeyen kardir. Yeni yagmis yumusak kari greyder gibi kaput onunde biriktirerek yurudum. Duster dan banane ben yurudum gittim . Ins sizde tecrube edersiniz ... inanan inanir inanmak istemeyen inanmaz. klasik gezenbilir muhabbeti diyerekden . Haybeden salliyormusum gibi bi algi yaratmanizda ( teribiyesizlik veya adi herneyse ) hic hos degil ... selametlee

ibrahim IPEK

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri