Bilmem Kaç Milyonuncu Yunanistan Gezimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jimny_Mehmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,147

Jimny_Mehmet

Kamp III
Yer
Boğaziçi Arnavutköy
Değerli arkadaşlar iş icabıyla ortalama 2 ayda bir Yunanistan'a gidiyorum.
Fakat bu sefer uzun zamandır yapamadığım tatil için Yunanistana'ın Thassos adasına gittim.

Adanın bilgilerini yazmıyorum zaten malumunuz Google amca her türlü bilgiyi veriyor.

Ben sizlere daha çok yaptıklarımı, gitmeniz gereken yerleri yazmayı düşünüyorum.
Bayramdan 3 gün önce yola çıktık. Aracımız Dacia Duster. Bu arada Eski Suzukilerim ve Disco II den sonra Dacia ile ilk Yunanistan seyahatim.

1.Gün İstanbuldan yola çıkarak Dedeağaç'a gittik. Dedeağac İstanbuldan tam 300km. Dedeağaçta yorgunluk biralarımızı içerek yola devam ettik. Egnatia Odeos(Otoyol)'u takip ederek Keramoti Limanına vardık. 2 yolcu+araç ücreti olarak 26Eu ödeyerek 45dklık feribot yolculuğuyla Thassos'a vardık. Thassos Limanından Kaldığımız otelin olduğu köy(Limenaria) 30 küsür km. Fakat yollar virajlı ve dar olduğundan biraz uzun sürüyor. Limenaria gayet güzel ve hareketli bir yer. Daha önceden internetten ayarladığımız otel Papageorgiou'da 2 kişi gecelik 30Eu ödeyerek kaldık.
Limenaria'da yemek yiyebileceğiniz yerler tek kelime ile Limani restaurant. İngilizce bilmenize gerek yok zaten Türkçe menüleride var. Aynı zamanda Aegean cafede de öğlen yemeği veya kahve molası verebilirsiniz. Şunu unutmayınız ada gayet ucuz bi yer ve genellikle heryer aşağı yukarı aynı fiyat.

2.Gün Paradise, Marble beach gezilerimizi bitirip dağa çıkmaya karar verdik. Yolları bilmeyerek yol ayrımına geldim. İsimleri incelerken Kastro isimli tabelayı gördüm. Sanıyorum Devrimciliğin verdiği duygusallıklada Fidel Kastro'dan ötürü bu köye gitmeye karar verdim. İyi ki de bu köyü seçmişim. Dağların tepesinde vadiye konuçlandırılan köy görmeye değer. 600 yıllık Kilise ve Kosta'nın mekanında kahve molası verdikten sonra rotayı Maries köyüne kırdık. Maries köyü KASTRO'ya göre daha hareketli bir yer ayrıca gayet meşhur bir gölede sahip. Bu iki köyüde tavsiye ederim. Daha sonra akşam Pefkari köyünde Tavernaya giderek günü sonlandırdık.

3.Gün Bütün günümüzü Skala Marine beachte geçirdik.

4.Gün Bayramın başlaması sebebiyle yoğunluk yaşamamak için dönmeye karar verdik ve Akşam yemeğimizi Dedeağaç ta Gialos isimli mekanda yemeğimizi yedik. İstanbulda Yunan Restaurantı işlettiğimden söyleyebilirim ki Gialos Yunanistanda yediğim en lezzetli mezeleri yapan bir yer. Giderseniz İstanbuldan O Maestros Mehmet'in selamı ver derseniz size gayet güzel yardımcı olur :smiley: daha sonra İpsala üzerinden İstanbul'a döndük.

Fiyatlar Türkiye'ye nazaran çok çok daha ucuz, Sürekli Yunanistan'a gitmeme rağmen Thassos'a en son 2002'de gitmiştim. O zamanlar çok daha bakirdi. Aileler ve çiftler için tavsiye edilebilecek bir yer.

Etiketler
Ynt: Bilmem Kaç Milyonuncu Yunanistan Gezimiz

KASTRO KÖYÜ

IMAG1682

IMAG1684

IMAG1691

IMAG1695

Ekli dosyalar

• IMAG1687.jpg
    IMAG1687.jpg
    108.7 KB · Görüntüleme: 284

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.