Bir 54'ü Daha Kurtardık.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HAKKI BABALIK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 143
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,548

HAKKI BABALIK

Kamp I
Yer
AYDIN
Merhaba Arkadaşlar,
Bu Willys merakı babamdan bana bulaştı. Hepinizin bildiği gibi virüsü kaptın mı
devamı bitmez. Bende de aynı. Virüs kuvvetli şekilde damarlarımda geziyor.
2.5 yıl önce özellikle 54 model willys aramaya başladım. 6 aylık detaylı bir aramadan
sonra istediğim özellikte bir 54 buldum. Özellikle Aydın'ın tüm köyleri ve civarına baktım.
Ama ne 54, herhalde bulunabilecek en oynanmamış 54. Çok uzun yıllar kaportacıya
uğramamış bir 54. Bu nedenle çürükleri çok fazla olmakla beraber, orjinalliği bozulmamış
bir araç olarak günümüze kadar kalmış. Bana nasip oldu. Ama bende hakkını verdiğime
inanıyorum. Restorasyon için hiç acele etmeden tamı tamına 2 yıl çok büyük emek ve uğraştan
sonra artık son günlere geldik. Amacım bu aracı Amerika'da fabrikasından çıktığı şekilde (stock olarak)
restore etmekti. Bu nedenle bir çok parçayı tek tek Amerika'dan getirttim. Artık yaşadıklarımı
sizlerle paylaşma zamanı geldi. Bence çok güzel bir 54 ortaya çıktı. Aracı aldığımız anki ilk resimleri
paylaşıyorum.

21032012   1

21032012   3

21032012   4

27032012   1

Etiketler

Ynt: Bir 54'ü Daha Kurtardık.

aracın ilk durumu hakkında detaylı bilgi olsun diye çok resim paylaşıyorum.
taban saçındaki oluklar hala ilk günkü gibi duruyor.

CIMG5886

CIMG5888

CIMG5889

CIMG5890

Ynt: Bir 54'ü Daha Kurtardık.

Motordan birkaç resim. Motor iyice incelendi ve bu jeeplerin
kronik hastalığı olan motor blok çatlağı bu araçta söz konusu değil.

04042012  14

04042012  17

04042012  19

04042012  20

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri