Bir Aceminin Çekme Karavan Tecrübeleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 119
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,911
Bunun dışında karavanı muayene ettirmek vs bana çok da bir külfet değil. 750 kg altı iddialı modeller de var ama benim maksimum tepe bütçem güneş paneli ile 50 bin TL bandında olacak.
--------------------------------------------------

Merhaba.
Ehliyet işi için başka arkadaşlar önerilerde bulunsun.
Ben nisan 2015 de, sadece çekici+açık dorse kullanarak, TIR ehliyeti aldım,kurtuldum.

Bu büçe içerisinde Pasolvon arkadaşımızın size uygun, teşkilatlı bir karavanı var.
Zannederim, oldukça da yeni bir model.
Onu görüp incele ve bence anlaşarak satın al.
Kazançlı çıkarsın.

Hayırlı olsun.

Etiketler

@AKMühendis
@s.bulbul54

Önerilerinizi ve yorumlarınızı dikkatle okudum. Hepinize bu konuda teşekkür ediyorum .Açıkçası benim de aklıma yatan modeller gerçek 4 kişilik olan 5.25 modelleriydi. Ama şu BE sınıfı ehliyet olayı kafamı karıştırıyordu. Bunun dışında karavanı muayene ettirmek vs bana çok da bir külfet değil. 750 kg altı iddialı modeller de var ama benim maksimum tepe bütçem güneş paneli ile 50 bin TL bandında olacak.

BE ehliyete geçenler teorik sınava da giriyor mu? Tekrar kursa gidip ehliyet yenilemek zor mu?
Merhaba. BE ehliyet icin direkt olarak direksiyon sinavi var romork takili olarak. Teorik yok. Karavaniniz hayırlı olsun

--------------------------------------------------

Merhaba.
Ehliyet işi için başka arkadaşlar önerilerde bulunsun.
Ben nisan 2015 de, sadece çekici+açık dorse kullanarak, TIR ehliyeti aldım,kurtuldum.

Bu büçe içerisinde Pasolvon arkadaşımızın size uygun, teşkilatlı bir karavanı var.
Zannederim, oldukça da yeni bir model.
Onu görüp incele ve bence anlaşarak satın al.
Kazançlı çıkarsın.

Hayırlı olsun.
-------------------------------------------------------

Merhaba,karavan seçimi konusunda bir karar oluşturdunuz mu..
Pasolvon arkadaşımızın karavanını incelediniz mi?
Seçiminizin hayırlı olmasını diliyorum.

Dinçer merhaba.
Birbirinizi arayın.
İyi bir 2.el karavan, iyi bir arkadaşımıza gitsin.
Biraz fazla yönlendirici oldum ama,
bunu iyi niyetime ve ikinize en azından ağabeylik hissiyatıma verin.
Bu konudaki son yazım bu olacak ! :confused:

Dinçer merhaba.
Birbirinizi arayın.
İyi bir 2.el karavan, iyi bir arkadaşımıza gitsin.
Biraz fazla yönlendirici oldum ama,
bunu iyi niyetime ve ikinize en azından ağabeylik hissiyatıma verin.
Bu konudaki son yazım bu olacak ! :confused:

Abi seni kıracağıma kafamı kırarım. Dostumuzla iletişime geçtim.

Bu konuda derken sadece son yazdığın 2-3 mesaj konusu olarak algılıyorum. Bunun dışında konuya yazman konumuzu onurlandırır. Bu aralar vakit bulup kampa çıkamadığım için pek yazamıyorum ancak yakında yeniden canlandırırım buraları.

Merak edilen bir konu ile ilgili bir resim.
Her bir karavana özel şasi no plaketinin şasiye perçinlenmiş hali.

Eğer bu plakete bu karavana ait özel numara lazerle yazılmamış veya
çelik kalem ile çakılmamış ise, komik bir süs ve aldatmacadır.

LvVM80

Son düzenleme:

1 yıl bizi sırtında taşıyan ilk karavanım için @s.bulbul54 arkadaşımızın bir ahbabından kaparo alınmıştır. Hayırlı olsun.

1 haftaya bakımları ve muayenesini halledip Bilecik'e uğurlayacağım karavanı.

Bu vesileyle @s.bulbul54 ile de konuşup tanışmış olduk. O da ayrı güzelliği oldu.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.