Bir Karavan Imalat Hikayesi

selnej

Herkes dolaşır bilenler gezer Gezi bir kültürdür.
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Konum
İstanbul
Telsiz Çağrı Kodu
nikinik
Sevgili arkadaşlar kuruluşundan bu güne yüzlerec üretim gerçekleşmiş ve iyi kötü dönemlerimiz olmuştur.Hiçbir hatamızı inkar etmek yada savunmak gibi bir amatör ve saçma savunmaya girmenin mantığı yoktur.Kimseyi kandıramazsınız olsa olsa kendinizi aldatırsınız.Geçmiş dönemde yapılan hatalar ve müşterilerimizin karşı karşıya bırakıldıkları sıkıntıların büyük oranda giderildiği ve son üç yıldır yapılan 134 adet karavandan geriye hiçbir sorunun kalmadığı herkesçe bilinen bir gerçektir.Şirketlerin geçmişlerinde tasvip edilemez asla hoş görülemez hataları vardır asıl erdem bu hatalara pişkince yaklaşım göstermek yerine kabullanmek ve yapılabilecek düzeltme yollarını açmaktır,evet arkadaşlar firma adına birileri tasvip edilemez hatalar yapmıştır ..Şu veya bu isim yapmış olabilir burada yapılan hata direk olarak şirketin sorumluluğundadır;Efendim o şu bu diyemeyiz neticede Dolphin çatısı altında yapılan bir çirkinliktir..Dolphin Karavan İsa Türkmen ile yoluna devam etmektedir.Çok kaliteli bir yönetimle aynı kalitede araçlar üretmeye devam etmektedir..Bu vesileyle tüm mağdur ettiğimiz insanlardan özür diler saygılarımızı sunarız bu ve benzeri hiçbir çirkinlik asla ve hiçbir zaman hiç kimseye yaşatılmayacaktır..
 

omnitemporal

MURAT ERDOĞAN
Mesajlar
2,214
Tepkime puanı
689
çok üzülmeyin, parası çok olan,macera seven gelir bol bol

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Son düzenleme:

OlcaySert

Yeni Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
2
DOLPHİN KARAVAN​
Ocak 2016 da boxer panelvanı camper yapması için dolphin karavan İzmir suat Türkmen'le 42.000 e anlaştım.yaklaşık 3 ay sonra teslim aldım.teslimatta N11 den aldığım iç-dış sıcaklık ve akü voltajını gösteren cihazımın yerinde olmadığını tespit ettim. Sorduğumda kırıldığını söyledi.neyin nasıl çalışacağı sözlü olarak anlatıldı.
Antalya'ya geldikten hemen sonra invertörden anormal sesler gelince sözleşmede orbus marka TAM sinüs invertör yazmasına rağmen MODİFİYE uyduruk bir invertör taktığını farkettim.hemen telefon açarak sorduğumda bana aynen şunu söyledi:"abi,elimde sadece bir modifiye vardı, o da sana denk gelmiş.hemen aslını sipariş veriyorum ne zaman istersen gel"dedi.yaklaşık teslimattan 1 ay sonra hidrofor çalıştığında anormal sesler çıkartıp arabanın altından sular akmaya başladı.bunun üzerine durumu anlattım ve izmire geleceğimi ve ayrıca tam sinüs invertörüde değiştiririz dedim. O da gel abi zaten invertörün hazır dedi.
Akabinde karavana atlayıp gittim.oraya sabah saat 08.00 de vardığımda invertörün yardımcısı fuat tarafından istanbuldan getirildiği,9 gibi dükkanda olacağını söyleyip Yen'i taşınacağı yeri için ordan ayrıldı.öğlenden sonra saat 14.00 kadar beklememe rağmen fuat ortada yoktu.bende oradaki Muhammed isimli 15 yaşındaki çocuğa hidroforu söktürdüm. Meğer çatlak hidrofor monte edilmiş.bu açıkça belliydi zaten çocukta aynısını söyledi. Başka imal ettikleri bir karavandan yenisini söküp taktı. Bu arada ustabaşı fuat saat 3-4 gibi geldi.yolda 2 kez lastik patlamışmış bi sürü uydurma hikaye. İnvertör nerde dediğimde "ne invertörü abi benim haberim yok demezmi". Gerisini siz düşünün artık.bu yolculuk bana 500 tl e mal oldu.
O gün Antalya'ya dönüş için hareket ettim. Eve gelince bu adamın,sahibinden.com da satılık ilanı verdigi Suzuki jeep in üstünde kırıldı dediği derece gösterir aletin olduğunu gördüm.yalanlar hiç bitmiyordu.sesimi çıkarmadım.
Yaz tatili için ailecek yola çıktığımız bir gün Yunanistan da Dedeağaç -Kavala arasında lastik patladı.stepneyi söktüğümde birde ne göreyim.stepne yanağında bir delik mevcut ve patlak. Meğer imalat esnasında yatak altındaki depoyu yaparlarken benim lastiğide yapmışlar.stepne yuvasına eğilip baktığımda bir vidanın 2 cm çıktığını ve lastiği deldiğini gördüm. Kavala'dan gelen komşu!! 120 Euro kitledi bana. E tabii çoluk çocuğun yapacağı iş bu kadar olacaktı.
Bu durumları suat Türkmen ilettiğimde bana"abi kusura bakma taşınma ,İstanbul da şube açmak beni çok yordu işlerle ilgilenemedim ne sıkıntın varsa halledelim arabayı getir çözelim demezmi. Yani bir 500 tl daha vericem izmire gidicemde nelerle karşılaşıp karşılaşmayacağımız !!Şüpheli.
Ben, onun bu lafına karşılık ise şöyle mesaj yolladım.(çünkü artık ne yüzünü görmek istiyordum nede sesini duymak);ustabaşın arabaya binip Antalya ya gelsin yanında da orbus marka veya emsali tam sinüs invertör getirsin. Ayrıca bana verdiğin bu kadar maddi manevi zararın karşılığı olarakta ücretsiz bir tente takacsksın diye msj yolladım.seninle ancak bu şekilde helalleşiriz dememe rağmen ve 2 ekime kadar süre vermeme rağmen Halen tık yok.adamın umrunda değil.benden günah gitti.bu olaydan her karavan yaptıracak kişilerin çıkaracağı çok ders var diye düşünüyorum.saygılarımla
Hasan dermesin
05326168894
Geçmiş olsun, youtube da öden tv karavanını buraya yaptırınca iyiki sizin mesajı gördüm paramla rezil olmakla sonuçlanacak bir durumdan beni kurtardınız. Size çok çok teşekkür ediyorum
 

freedom058

Yaşadığım En İyi Gün Bugundür
Mesajlar
96
Tepkime puanı
8
Konum
istanbul
Arkadaşlar sımdı baktım forumada biz hangi firmaya yaptıracagız ıstanbul ve ıstanbula yakın karavan donusumu ıcın gıdecegımız guvenlır hangı fırma var acaba tesekkurler
 


Forum istatistikleri

Konular
100,035
Mesajlar
1,477,041
Kullanıcılar
167,907
Son üye
qkavlak

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Üst