Bir Makinenin Yağmurdan Etkilenmemesi İçin..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan metanilin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,394

metanilin

Yeni Üye
Merhaba ben temmuz sonuna doğru Kaçkara gideceğim... (ilk kez)

Emektar canon a85 im bozuldu ve oraya makinesiz gitmek istemiyorum....

aslında olympus EPL1 almak niyetindeyim ama o zamana kadar elime geçermi (amerikadan uygun fiyata ayarlamaya çalışıyorum... ) ve orada makineyi hiç edermiyim

dolayısıyla bi canon sx210 alsam bunu yağmurdan falan nasıl koruyabilirim bu tip trekking aktivitelerinde bilinen bi kılıf ve veya bi yöntem uydurabilirmiyim ?

epl1i almaya uğraşıp bu tarihe kadar alsam götürsem yazık edermiyim ya da orada nasıl koruyabilirim??

Teşekkürler

Etiketler
Ynt: Bir Makinenin Yağmurdan Etkilenmemesi İçin..

Olympus'un Epl1'ini kısa bir süre kullandım ben. Akıllara durgunluk verecek bir dinamik aralığı var, yani herhangi bir dslr'nin yaklaşamayacağı düzeyde. Belki makine dijital müdahale ile yapıyor, belki başka birşey var bilmiyorum ama manzara fotoğrafçılığı için birebir olur diyebilirim. Koruma konusunda eminim bir yağmur kılıfıyla koruyabilirsiniz. Doğa şartlarına çok dahanıklı bir makine değil. Sonuçta şehir içinde, şehir fotoğrafları çekerken kullanılması için üretilmiş bir makine. Ama imkanınız varsa, Canon'a para harcamaktansa Olympus'u alın mutlaka derim tabii ki. Canon'a vereceğiniz parayla da bi kılıf uydurursunuz. En azından elinizde düzgün bir makine olur! Kılıf sorununu da makineyi alırken hallederseniz, ikisi birlikte gelir. Güzel olur :smiley: iyi yolculuklar...ben de gezeceğim ülkemi birgün, inşallah! :(

Merhaba dün itibariyle Olympus E-PL1 14-42 kit siparişini www.bizamerikadayiz.com üzerinden gerçekleştirdim 1 hafta içinde gelicek inşallah...

Kıılıf olayıyla ilgili bir gelişme var,
Bir ajansta çalışan arkadaşımın başka bir arkadaşı prof kameralar (omuz tipi) için 200 liraya yağmurluk diktiriyormuş ekran şeffaf kenarlar anorak falan,orayla konuşacağım bakalım benim e-pl1 için bi çözüm üretebileceklermi...

öğrendiğimde burdan bildireceğim belki hepimizin faydalanabileceği bir fırsta dönüşür...

bu arada imzanızdaki linkle gidilen sayfadaki fotoğrafları siz mi çektiniz?

Olympusunuz hayırlı olsun diyeyim o zaman. 14-42 güzel ve tatmin edici bir objektif! 2x crop çarpanıyla 28-84'e denk geliyor. e bu da doğa fotoğrafları için oldukça yeterli bir aralık zaten! Daha önce dslr kullandıysanız, makinenin ergonomisi size biraz ufak gelebilir. Ben her seferinde tutmak için çaba sarfediyorum...ama kişiden kişiye değişir tabii.

Kıılıf dikme olayı güzelmiş! :smiley:) Benim makineye de bir kazak dikseler :p sırtını tutar hem...

İmzamdaki fotoğrafları ben çekiyorum evet :smiley:

Teşekkür ederim .

Şu kılıfı ben bi yaptırmaya çalışayım bakalım nası bişey olacak güzel olursa ordan seri imalata bile geçerim 8)
bu çevrede büyük bi ihtiyaç aslında, ucuza malolursa faydalanan çok olur...

fotoğraflarınız çok başarılı elinize sağlık.. Takvim fikirlerine ayrı bir bayıldım ;)

Ama 200 TL çok uçuk bi rakam...Hayyam'da 30 - 4o TL'te dslr yağmurlukları satılıyor zaten! Aslında gidip bi baksanız, belki sizin makinenin boyuna göre de vardır. Ben evde fotoğraf çektiğim için hiç ihtiyaç duymadım, bilmiyorum...

Teşekkürler...takvimi önümüzdeki yıl için revize edip satışa çıkartmayı düşünüyoruz. Onun dışında birkaç farklı takvim fikri daha var aklımızda...hayırlısı bakalım :smiley:

Ben Ankara'da yaşıyorum Hayyam' a gitme şansım yok bu ara istanbula da yolum düşmüyor
Şayet yolunuz düşerse epl1 e üretilmiş bişey var mı diye sorarsanız sevinirim...

Ama kocaman kameraya 200 dediğine göre benimki daha bir ucuza çıkabilir. Mesela 50-100 arası bişey...
Bir de bu makineye dikilmiş olcak yani zoom hariç(objektif halkaları döndürülemez muhtemelen) diğer butonlar ve ekran kılıf çıkarmadan rahat ve huzur içerisinde kullanılabilir olcak...

Takvimden 1 tane de ben almak isterim...:smiley:

Yakında gideceğim, inşallah unutmazsam sorarım mutlaka...

Takvim hazır olsun, onu da haber veririm o zaman :smiley:)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri