Bir Vitara Jlx Hikayesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kuzay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,628
Ynt: Bir Vitara Jlx Hikayesi

Oğuz bey arabadan kırmızı antifrizi arındırmak için boş su koyup biraz çalıştırıp sonra klasik antifrizi koymak iyi olur mu?

Etiketler

Hazır sizi yakalamışken bu radyatör sökülmesine de bir yanıt verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

alt ve üst hotum kelepçeleri cıkacak en üst sag ve sol kulakta 10 numara anahtarlı 2 civatası var alt tan işe gecmeli alt lastiklere dikkat sökerken düşer..

cok zor sökmesi.. ::smiley: ustasının2 dakikasını alır.. ;)

içine su koyup bir kac kez termostat acıp tam dolaşımı saglayıp boşaltılmalı ..kalorifer sıcakta olsun.. :smiley:

bu tip şeyler için yeni konu acın vitarada radyatör nasıl cıkar ..günün birinde birine faydası olur bu konu içinde kaynıyacak.. ;D

oguz1134' Alıntı:
delen zarar veren antifirizin ismi organik..rengi pembe-kırmızı.. ;)

amerikalı suzukinin ismi geo tracker..

kanadalı olana sidekick deniyor..

Oğuz Abi, VIN (şasi) numarasından sorguladım ispanya üretimi olarak görünüyor. Kanada'dan biriyle konuştum, "motora bakıp Kanada üretimi olmadığını söyleyebilirim." dedi. Ancak söylediklerinizi araştırıyorum. Bu farklılıkların nedeni nedir diye.

Make (Manufacturer): Suzuki Espana
Model year: 1999
Manufactured in: Spain (Europe)
Sequential number: 204182

Radyatör sökümü de önemli bir konu. Yeni başlıkta takip etmekte fayda var.

Kaput altındaki çıkartmada yazılan uyarılar.

Ekli dosyalar

• kaputun-alt?.jpg
    kaputun-alt?.jpg
    32.9 KB · Görüntüleme: 486

akünün yanında etiket vardır kasaya percinli orda ,,suzuki japon yazar ,,yada ispanyol santana der..santana vitaranın ispanyolçası..

kanadalısında ne yazar bende bilmiyorum.. ???

Abi araç Kanada yapımı değil. Hafızam beni yanıltmıyorsa İtalyan bir tasarımcının yaptığı ama ismini şimdi hatırlayamadığım
...... edition diye geçen özel bir seri. Motor ve kaporta tamamı ile aynı, sadece dizayn farklı.

Bence ispanyollar bazı şeyleri farklı kalitede üretmiş olabilirler ama kaportayı galvanizlemeden fabrikadan çıkartmamışlardır.
O kadar da değil yani.. bana mantıklı gelmedi.

İlhami Bey candır :smiley: Sağolsun az uğraşmadı bu araç için. Onun tavsiyesi ile Bolu'ya gidip kendisiyle birlikte aldık aracı.

Ben olumlu-olumsuz herşeyi yazıyorum hem sohbet olsun, hem üzerinde tartışalım diye. Çünkü burda yazılan küçük bir ayrıntı bir çok problemi baştan engelliyor. İşte antifiriz konusu.

Ama lütfen yanlış anlaşılmasın, tekrar yazıyorum Vitara'dan çok memnunuz biz. Kemik gibi araç. Yağsız bırakma yeter. Oğuz abinin bir sözü var, "Japonların hepsi aisin imzalı pajero'su, toyota'sı, suzuki'si. .. o sağlam Suzuki çürük diye bişey olamaz" demişti. Üzerine bakım-parça maliyetlerini eklediğimiz zaman Suzuki'nin neden bu kadar tutulduğunu anlıyor insan.

oguz1134' Alıntı:
akünün yanında etiket vardır kasaya percinli orda ,,suzuki japon yazar ,,yada ispanyol santana der..santana vitaranın ispanyolçası..

kanadalısında ne yazar bende bilmiyorum.. ???

Evet Oğuz Abi, orda Santana yazıyor, bütün yazıları tam okuyamadım ama Santana yazısı net olarak görünüyor.

Ekli dosyalar

• santana.jpg
    santana.jpg
    114.8 KB · Görüntüleme: 293

Tekrar söyleyeyim ;) araç yaşıtları ile tamamı ile aynı. Sadece dizayn farkı var.

Bana göre 98 ve yukarısı iki parçalı kapı iç döşemeleri başa bela. Bir süre sonra içlerini tazelemek gerekiyor.

Bu 3 önceki aracım 2003 2.0 HDI olan
Şekil 1 A :smiley:
08022011241
08022011242
DSCF0621

Eskiden Arsal'ın, şimdilerde Kuzay hocamın kullandığı JLXde ise içleri tek parça ve bana göre avantaj.

Evet kapı tek parça ve hem görüntü olarak hem de kullanım açısından çok güzel.

Ekli dosyalar

• kap?.jpg
    kap?.jpg
    16.4 KB · Görüntüleme: 538

Valla verilen bilgiler ile süper bir arşiv olmuş. Çevremde o kadar arkadaş var öyle araçlar alıp yapıyorlar ama böyle paylaşım müthiş.
Bu arada Kuzay Bey'in anlattıklarıyla kalbim iyice suzukiye ısındı. Yalnız linkteki araçlar hiç alınası değil bu fiyatlara göre . Sizin bahsettiğiniz 21 hadi üzerine koyalım eksik gedik için 2-3 .... Bir de sizin araç yaptığınız hesapta yazmışsınız yükseltmeli , ayna mahrutili, vinçli.... Kısacası benim linkteki araçlar hiç avantajlı durmuyor.
Biraz daha koyup sıfır alınır. Gerçi offroad için sıfırlar değil 98-99'lar tercih ediliyor ama...
Dur biraz daha sizin linki izleyeyim. Bakarsınız bana da böyle uygun bir araç zamanla düşer....

videoada 14:50 dakikada görünen suzuki saatten istiyoruuuum !......

İlhami Bey, bu kapı döşemelerini nerede ve kaça yaptırdınız. Bana da gerekiyor. Kuzay arkadaşın aldığı vitaraya ben de niyetlenmiştim. Hatta belki hatırlamazsınız, sizinle de konuşmuştuk. Aracın Bolu'da olduğunu, sahibinin de Adana'ya mı bir yere tayin olduğunu söylemiştiniz. :smiley:

Sonrasında ben başka bir vitara aldım. O da baya bir uğraştırdı bene ama şimdi herşey yolunda. Bu döşemeler gibi ufak defek bazı şeyleri halletmeye çalışıyorum.

Tüm vitaracılara selam.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR