Bisiklet Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan has1237 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,966

has1237

Yeni Üye
Yer
nevşehir
Bu tarz motorsuz bisiklet karavan yapabilir miyiz?

Bisiklet karavan 4a8e83

Etiketler
Ynt: Bisiklet Karavan

duvardaki telefon numarasi cin e ait ama fotograf photoshop a benziyo.zor olmazmi getir gotur

Sent from my iPhone using Tapatalk

oguzhan3434' Alıntı:
duvardaki telefon numarasi cin e ait ama fotograf photoshop a benziyo.zor olmazmi getir gotur

Sent from my iPhone using Tapatalk
evet zor olur ozellikle yokuslarda ama on tekere elektrik motoru konulsa akusu de gunes enrjisine baglansa yapilabilir. Ruhsat gerektirir mi acaba ?

Abi ben 16 yasindayim. Dogayi ve bisikleti cok seviyorum . Bu da ikisini bulusturuyor. Yazlari gezmek icin dusunuyorum.Butcem biraz kisitli. Malzeme olarak da en hafifini kullanmak lazim cunku oraya koydugum bisikletin tasima kapasitesi surucu haric 100 kg. Wc olarak portatif ,tek goz ocak ,arabalarda kullanilan mini buzdolabi ,kucuk tup ,70cm x 70cm banyo.mini sandalye ve masa.50lt temiz su , pis su kirli su tanki olmayacak konakladigin yerde dogaya akacak. Acaba karavan komple 100kg olurmu ?Daha cok yuk tasiyan bisikletler de var. Cika nin ama fiyati fazla . Bu bisikletin ise fiyati 1150 tl kdv dahil . Yildiz bisiklete bakarsaniz.

has1237' Alıntı:
bisikletin tasima kapasitesi surucu haric 100 kg. Wc olarak portatif ,tek goz ocak ,arabalarda kullanilan mini buzdolabi ,kucuk tup ,70cm x 70cm banyo.mini sandalye ve masa.50lt temiz su , pis su kirli su tanki olmayacak konakladigin yerde dogaya akacak. Acaba karavan komple 100kg olurmu ?
50lt su zaten kg sınırının yarını doldurdu. Panel ve akü de diğer 50 kg'ı dolduracaktır.
Yatmak için alkovenden arkaya doğru bir yatak olması lazım. Bir mekanizmayla açılır kapanır olması lazım. Bütün bunlar ağırlık demek. Acaba nasıl olur diye yapılabilir tabi ama bisiklette çadır kullanımı daha pratik ve çok daha hafif olacaktır.

Sevgili Hasan Emre bisiklet tutkundan dolayı seni kutlarım .Ben yaşı kaç olursa olsun üzerinde eşofman gördüğüm herkese saygı duyarım bedeni elverdiği ölçüde spor yaptığı için --yürüme dahil-- Bu Karavanlı bisiklet dediğin şeyle hiç 1 şey yapamazsın hele uzun yol sakın ha zaten gidemezsin evinden ayrıldıktan 5- 10 km sonra --ben kimim burası neresi-- şeklinde dağılırsın .Eğer uzun yol düşüncen varsa 2 öne 2 arkaya tur çantası alabilirsin yine uzun yol yapan bisikletçilerin kullandığı MAMUT BİSİKLET RÖMORKU kullanabilirsin .Ben uzun turlarımda kullanıyorum çok kullanışlı.Uzun yolda normal bisikletle bile giderken ağır araçların rüzgarı beni defalarca şarampole yuvarladı.Hal böyle olunca bu resimdeki aletle yola çıktığında --çıkılmazda-- yanından geçen ağır araçların rüzgarı bunu parça parça hale getirir uçurur.Çika dediğin 3 tekerlekli bisiklet ise daha çok yazlık ve düz alanlarda kilolu hanımların bakkala giderken kullandığı çok ağır araçlardır bununlada en fazla 500 metre gidersin 600 metre geri dönersin o kadar.Eğer tura çıkmaya niyetin varsa san çok detaylı yardımım olur.(ancak sadece istemeklede bisikletle uzun turlar yapamazsın hem bedenen hem ruhen çok çok iyi hazırlanman lazım).İstanbul yönünden Ankaraya gelirken önüne çıkacak Bolu dağını düşün bu rampa yüklü bisikletle tırmanılırken kabuslar ve halisilasyonlar görürsün.Sana önerim önce çok kısa mesafelerle başla bu macerana ama yinede daha ciddi turlara çıkacam diyorsan sana her türlü tecrübemi aktarmaya hazırım .Bu bahse konu karavanlı bisiklet sadece 1 fantazi sadece 1 resim sadece 1 eğlence..

teşekkür ederim değerli fikirleriniz için ; en mantıklısı çadır,römork ve çantalar olur. evet uzun yola çıkma hayalim var ama babam korkuyo ,liseyi bitirince inşallah ilk olarak nevşehir(ürgüp)-kayseri 60 km.

bisiklet olarak hangisini tavsiye edersiniz ? batavus ve gazelle iyi mi? bende 28 cant 21 vites GİANT ESCAPE modeli var .

CAM00403

Bende 28 jant cıant kullanıyorum seninde bu markayla yola çıkman sıkıntı olmaz.Öne ve arkaya çamurluk ve portbagaj taktır ve 2 öne 2 arkaya tur çantası al her bütçeye göre çanta bulabilirsin.Yüküne görede römork takarsın yada takmazsın.Selamlar..

metintüre' Alıntı:
Bende 28 jant cıant kullanıyorum seninde bu markayla yola çıkman sıkıntı olmaz.Öne ve arkaya çamurluk ve portbagaj taktır ve 2 öne 2 arkaya tur çantası al her bütçeye göre çanta bulabilirsin.Yüküne görede römork takarsın yada takmazsın.Selamlar..
selam. inşallah en yakın zamanda nevşehirden sırtıma sırt çantası alarak kayseriye gidicem . kayseri de bisikletimi aldığımız erciyes bisiklet (ayhan abi) var belki tanıyosunuzdur. oradan alacaklarımı alırım . ilerliyen zamanlarda da daha uzun tura çıkarım inşallah. tekrardan teşekkür ederim metin abi. ben kayseriliyim normalde babamın tayini çıktı. nevşehire yolunuz düşecek olursa size her türlü yardım ederim.

Sakın bahsettiğini yapma ( bisikletle uzun yol ve sırt çantası sakın sakın) o sırtındaki çanta ilerleyen km lerde sırtına 20-30 kilo basar sırtın çok terler kan beynine saldırır sırt çantası omuzlarına boynuna ve sırtına yüklenir seni aşağıya ve geriye doğru çeker ..Bisikletinin arkasına portbagaj al ve sırtçantanı ahtapot lastikle bagaja bağla..

metintüre' Alıntı:
Sakın bahsettiğini yapma ( bisikletle uzun yol ve sırt çantası sakın sakın) o sırtındaki çanta ilerleyen km lerde sırtına 20-30 kilo basar sırtın çok terler kan beynine saldırır sırt çantası omuzlarına boynuna ve sırtına yüklenir seni aşağıya ve geriye doğru çeker ..Bisikletinin arkasına portbagaj al ve sırtçantanı ahtapot lastikle bagaja bağla..
tmm.tsk edrm.lastiktmr aparatlarini da goturuyum .

Ben lastik patlamasına önlem olarak lastik zırhı kullanıyorum--tek lastik için fiatı 35 liradır-- dış lastiğin içine çepecevre geçiriliyor --elektrik bantının çok kalınını düşün-- patlamaya karşı iyi bir önlem hem bu zırhı geçirt hemde siboptan içeri patlamaya karşı köpük sıktır --ancak iç lastiğinde yama olmamalı--Diğer alternatif Michelen in Maraton lastiğini kullanabilirsin lastiğin yere basan kızmı kalın slikon malzemeden yapılmış dolayısı ile diken ve çivi bu slikonun içinde kalıyor iç lastiğe ulaşamıyor bu lastiğin fiatı 200 lira civarındadır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri