Bisiklet Tasima Askisi Kapasitesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 1992euramobil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,197

1992euramobil

Ana Kamp
Merhaba asagida resmini gordugunuz bisiklet tasima askisinin maximum kapasitesinin kac kg oldugunu merak ediyorum. Zodiac botum ve 6 Bg 4 zamanli SUZUKI deniz motorum var. Agirligi 25 kg. Motor bana kabus oldu. Nerede tasiyacagimi bilmiyorum. Asagidaki resimdeki aparat tasiyabilirse siyah lastiklerin oldugu yere kelepceleriyle monte edebilirim diye dusunuyorum. Bu aski 1 bisiklet (12 kg ve 1 deniz motoru (25 kg) tasir mi? Tesekkurler.
IMG 20161201 WA0000

Etiketler
benim bisiklet taşıma askım da max 40kg taşınabilir diye yazıyor.muhtemelen bu askının da bir yerlerinde ne kadar yük taşıyabildiği yazıyordur.yazmıyor veya silinmiş ise netten markası ve modeli ile max taşıma kapasitesi araştırabikir.

benim bisiklet taşıma askım da max 40kg taşınabilir diye yazıyor.muhtemelen bu askının da bir yerlerinde ne kadar yük taşıyabildiği yazıyordur.yazmıyor veya silinmiş ise netten markası ve modeli ile max taşıma kapasitesi araştırabikir.
Tesekkur ederim.. 40 kg'dan fazl olmali. Zira 3 bisiklet 40 kg olsa bu kapasitr rn az 60 kg olmali.

Merdiveniniz bir insanı taşıyacak şekilde olduğuna göre, motoru taşımak için merdivenden faydalansanız olmaz mı?
Evet bu mantikli. Motor 4/zamanli olmasa Karavan icinde depoya yatirabilrdim ama 4 zamanli motorlar dik tasinmali. Merdiven basamaklarindan birine aparat yaptirip tasiyabiilirim. Bisiklet askisina asmaktan daha emniyetli olAbilir. Bisiklet askisina Assam bile aracin ustundeki port bagaja halat ile destek almak gerekir. Yine de eura Mobil firmasina almanyaya'ya yazfim bisiklet tasiyicinin kapasitesini. Cevabi gelince paylasacagim.

Benim karavanın bisiklet taşıyıcısı 3 lü fiamma marka ve max.50 kg yazıyor, merdiven bencede daha mantıklı. Sağlamlık isterseniz merdivenin civata ve somun ölçülerini büyütebilirsiniz,somunların altınada geniş pul koyabilirsiniz. Araç yolda esnedikçe civatalara binen yük fazlalaşır tedbir almak iyi olacaktır.

Benim karavanın bisiklet taşıyıcısı 3 lü fiamma marka ve max.50 kg yazıyor, merdiven bencede daha mantıklı. Sağlamlık isterseniz merdivenin civata ve somun ölçülerini büyütebilirsiniz,somunların altınada geniş pul koyabilirsiniz. Araç yolda esnedikçe civatalara binen yük fazlalaşır tedbir almak iyi olacaktır.
Tesekkurler Bilgi icin. Eura Mobil firmasi ile mail trafigi sonucunda bisiklet tasiyicisinin max.75 kg kapasitesinin oldugu bilgisine ulastim. Merdiven icin de onerilerini sordugumda merdivenin 150 kg.yukte test edildigini soylediler. Merdivenin daha mantikli bir tasima araci olabilecegini ilettiler..

Zira Karavan arkasindaki duvarin herhangi bir yerine vidalama turunde uygulama yapmamam gerektigini, duvarin icinde agac profillerin oldugunu, bu profillerin sadece vidalama ve tasiyici ekipman montajinda Vida yerlerini tutturmak, sabitlemek icin kullanildigini soylediler. Eger illa da vidalama yapacaksaniz mevcut vidalanmis yerlerin 5 cm sag ve soluna kadar vidalama uygulayabilecegim. Zira profiller boydan boya degilmis..

Kabaca asagidaki resimde goruldugu sekilde agac profiler oldugunu soylediler. Kotu cizim icin ozur dileyerek arsivlerinin 3 yil once yandigini beyan ettiler. Aksi halde orjinal kostruksiyon cizimleri ve projesi de mevcutmus...

IMG 20161201 WA0000 2

Tesekkurler Bilgi icin. Eura Mobil firmasi ile mail trafigi sonucunda bisiklet tasiyicisinin max.75 kg kapasitesinin oldugu bilgisine ulastim. Merdiven icin de onerilerini sordugumda merdivenin 150 kg.yukte test edildigini soylediler. Merdivenin daha mantikli bir tasima araci olabilecegini ilettiler..

Zira Karavan arkasindaki duvarin herhangi bir yerine vidalama turunde uygulama yapmamam gerektigini, duvarin icinde agac profillerin oldugunu, bu profillerin sadece vidalama ve tasiyici ekipman montajinda Vida yerlerini tutturmak, sabitlemek icin kullanildigini soylediler. Eger illa da vidalama yapacaksaniz mevcut vidalanmis yerlerin 5 cm sag ve soluna kadar vidalama uygulayabilecegim. Zira profiller boydan boya degilmis..

Kabaca asagidaki resimde goruldugu sekilde agac profiler oldugunu soylediler. Kotu cizim icin ozur dileyerek arsivlerinin 3 yil once yandigini beyan ettiler. Aksi halde orjinal kostruksiyon cizimleri ve projesi de mevcutmus...

Ekli dosyayı görüntüle 55049

aşağıdaki fotoğrafta sol tarafta görülen merdiven benzeri aparat tekne motoru taşımak için imal edildi,
20150506 134619

aşağıdaki fotoğrafta sol tarafta görülen merdiven benzeri aparat tekne motoru taşımak için imal edildi,
Ekli dosyayı görüntüle 55068
Paylasim icin tesekkurler... Cok duzgun bir uygulama camper icin. Metal sac'in tasima kapasitesi yuksek oldugundan sorun cikarmaz. Benim aracta metal sacin tasima kapasitesi ne yazik ki sizinkinden daha dusuk. Mutlaka benim icerideki tahta profilleri kullanmam gerek.. O da baya bir mesakkatli olacak sanirim.

Paylasim icin tesekkurler... Cok duzgun bir uygulama camper icin. Metal sac'in tasima kapasitesi yuksek oldugundan sorun cikarmaz. Benim aracta metal sacin tasima kapasitesi ne yazik ki sizinkinden daha dusuk. Mutlaka benim icerideki tahta profilleri kullanmam gerek.. O da baya bir mesakkatli olacak sanirim.
Bence siz direk olarak soldaki tırmanma merdivenini gerekli değişikliği yaparak kullanmalısınız. Aracın gövdesinde tehlikeli olabilecek delikler açmanızı pek tavsiye etmeyeceğim :smiley:

Bence siz direk olarak soldaki tırmanma merdivenini gerekli değişikliği yaparak kullanmalısınız. Aracın gövdesinde tehlikeli olabilecek delikler açmanızı pek tavsiye etmeyeceğim :smiley:
Tesekkurler... Evet mecburen aski aparatini merdiven basamagina aplike ederek asmam gerekecek. Botu ve bisikleti de ana tasiyici platformda tutarim. Mantiklisi bu olacak sanirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri