Bisikletle çekilebilen Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Muammergult Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,267

Muammergult

Ana Kamp
Yer
Antalya / Türkiye
Web
www.muammergultekin.com
Merhaba Karavana Gönül vermiş, GezenBilir Dostları Sevgili Abilerim,

Bu siteye girip Karavan Hayallerim için ilk yazdığımda 18 yaşındaydım ve şuan 22 yaşına geldim ve Halen daha içimdeki Karavan Hayalleri ve çoşkusu ve isteği bitmedi, aksine katlanarak daha da arttı. =))

Son 3 yıldır tüm Ulaşımımı Bisikletle sağladığım için, son 1 yıldır aklımda Bisikletle Çekilebilen ufak bi karavan almak/yaptırmak düşüncesi belirmişti. Birkaç tasarımım oldu lakin geçen reklamlarda gördüğüm şey beni fazlasıyla heyecanlandırdı.
Benim hayalimi yapmışlar ve bi Reklam filminde oynatmışlar :D Slogonları ise tam da beni anlatıyo aslında :D
Hafif ol, Özgür Ol.. | http://www.youtube.com/watch?v=ExeJlEY8MBE

Sormak istediğim ve siz değerli abilerimden öğrenmek istediğim ve yardımını istediğim konu:
Bu fotoğraflarda ki gibi Bisikletle çekilebilen bir Çekme karavan yapmak/tasarlamak/almak istiyorum..

Bu mümkün mü ? Nasıl yapılabilir ? Yapıcak şirketler, bireyler var mıdır ? bu süreç nasıl işler ?
Kaç paraya patlar bana ? bunun için kimlere ulaşıp, kimlerle görüşmeliyim.. =)

Hayalimm

Hayalimm2

Hayalimm3

Etiketler
Ynt: Bisikletle çekilebilen Karavan

muammer kardeş bende senin gibi 14-15 yaşlarımdan beri karavanlarla ilgileniyorum şimdi 20 yaşımdayım.

reklamdaki karavan gerçekten çok hoş görünüyor fakat bence gerçekten üretilmiş bir şey değil.(ama olsa çok güzel olurdu)

ama üretilmişi var bülent abi paylaşmıştı.
Bicycle%20caravan%20news%20image.jpg
index.php
index.php

buda videosu :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=SUGK8VqX8Z4&feature=player_embedded

buda pino karavanın ürettiği pi2010
12079969.jpg

Teşekkür ederim Albatrosses Kardeşim.. =))
Pi2O1O hakkında ufak bi araştırma yaptım ve şuan aklıma yattı. Aşağıda özelliklerini veriyorum.
Abilerimden aracı değerlendirmelerini istiyorum, bu araca 10.000 tl eder mi ? =))
o fiyata daha iyisi alınır mı / yaptırılır mı ?

Ayrıca pi2010 tarzında başka karavanlar var mı, ufak bisikletle, motorla çekilebilmeye olanak sağlayacak birşey ?

Çeki demiri : Knott
Dış Ölçüler (cm): 210 boy 170 en 170 yuks.
İç Ölçüler (cm): 204x164x165cm
Ağırlık: 300 kg
Şase: 40x40mm galvanizli
Elektirik: 220V AC ve 12 V DC

YATAKLAR: Kuşet | Oturma grubu çiftli yatak

DEPOLAR & SU SISTEMI: 20 lt Temiz su deposu

EKİPMANLAR:
Isıtma-havalandırma
Tüp dolabı
Buzdolabı
Aspiratör
1 adet Ocak
Stor perde, sineklik
Kasetli WC/Portapotti
Portbagaj

ELEKTRİK SİSTEMİ:
Kontrol paneli
220V güç girişi
Müzik sistemi
Dış kapı girişi aydınlatması

"" Şase 30x30 kutu profilden oluşuyor, çeki oku tekerlek aks eksenine bağlı olduğundan dengeli yüklenen karavanda topuz üzerine binen yükün 30 kg yi geçmesi imkansız.

Şasenin tamamı, çeki oku dahil olmak üzere sıcak daldırma galvaniz ile kaplı.

Gelelim internet sitesinde yazılmayanlara, karavanın içi suni deri kaplama, alev almaz (parlamaz) cinsteb, temizlik için büyük bir kolaylık, inanılmaz bir görsel doygunluk veriyor. Pencereler internet sitesinde görülenlerden 5 cm daha fazla uzatılmış, daha ferah bir havada.

Elektrik tesisatı gene internet sitesinde 220V verilmesine rağmen 220V AC ve 12 V DC olarak düzenlenmiş, gerçek DC sigortalar ile korunmuş (nötr kesmeli) AC ve DC için ayrı sigorta tabloları mevcut.

Perde, döşemelik kumaş, döşeme süngerleri 1. sınıf. kılıflar çıkarılabilir ve yıkanabilir özellikte. Temiz su deposu 20 lt, lavabo hacmi ve tekli ocak boyutu yeterli, tencere tutucusunun unutulmaması güzel bir detay.

Karavanın sağ dış cephesinde tente için ray, iç kısımda 12 V çakmak çıkışı, aspiratör, sağ dış gövdeye sabitlenen açık hava masası (60x100cm), tavan penceresi ve sinekliği, koruma brandası, duş çıkışı.

Can alıcı noktalardan biride camlar, görmeden anlatmanın imkanı yok ancak her şeyin 5 yıl garantili olduğunu söylemek bence yeterli açıklamayı yapıyor. ""

Vidyosu :D http://www.youtube.com/watch?v=2sMcUnnkEv8

Pinoo

Hocam ilk resimdekine alternatif olarak çinlileirn yük ve yolcu taşımada kullandığı bisiklet öneri olabilir.3 tekerlekli tamamem bisikletin üzerinde bir gövde, çekilen bir karavana göre daha avantajlı olur. konraplak üstüne fiber kaplama, mümkünse sadece fiber monoblok gövde ile oldukça hafif ve kullanışlı olur.

çinlilerin kullandıkları normal 3 tekerlekli bisiklet.
aigo34.jpg

mesela bianchi nin cargo modeli;
http://www.ucuzu.com/bisiklet-c104/bianchi/cargo-p60306163/?gclid=CIDAtPr15LACFYrP3wodB3Bw0g

bu bisiklet alınıp biraz metal işçiliği ile uzatılıp genişletilebilir sonra üzerine kabin oturtulur fakat ben bence hiçte kullanışlı bir alet olamayacaktır.bir kere olabildiğince hafif yapman lazım zaten bisikleti uzattığında ve kabin eklediğinde yeterince yük binmiş olacak bu durumda içeriyi bomboş bırakman gerekecek yani çadırdan pek bi farkı kalmıyacaktır.

bence bisikletin arkasına bir römork takıp içerisine çadırını malzemelerini koyup gezmek daha mantıklı olur.

örnek römork imalatı.
http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=1396

Aynı adamı bende buldum dostum, bak adam senin dediğini yapmıs bile :D bak resimi paylasıyorum.
bencede pek kullanıslı degil..
ben kışında içinde bulunacagım saglam ve kaliteli bişey istiyorum. pi2010 tarzında..

pino Karavan la arası iyi olan, yahut iletişimde bulunan kişiler var mı bana yardımcı olabilecek ?
ve
diğer markaların ve firmaların ufak karavanları var mı bildiginiz ?

5 camperbikeride2

20 4 29 11 55264lores

Adamlar 70 cc motora tıfıl motora karavan yaptılar. :D isteyince oluyor kendimiz yapsak olur da ben taka tuka bişey istemiyorum işte.
kaliteli ve saglam birşey olsun ama kucuk istiyorum :smiley:

70 cc Motor ve İnanılmaz Karavan Tasarımı
http://www.youtube.com/watch?v=VgaokbFHmFE&feature=plcp

Ya bende sizin gibi yapmak ve size katılmak isterdim ama yaşım küçük

Ya muammer abi bitane senin istediğin gibi buldum yapım aşamasını gösteriyo ve küçük

http://www.youtube.com/watch?v=HGXq95qsgvI&feature=fvwrel

takip etmek istiyorum , Reklamı izleyince benim de içimden böyle birşey yapmak geçti :D ama şimdilik sadece bisiklete biniyorum . Gerçekten güzel bi,r proje bu bisikletli karavan , araştırmanızda kolay gelsin inşallah istediğiniz gibi birşey cıkar ortaya :smiley:

Theomer Kardeşim, yaşın küçüklüğü sadece senin zihninin bi engeli. Sen hayal gücün ve çalışkanlığın ile istediğin hayatı sürebilecek bir Özgürlüğe sahipsin. :smiley:

Bununla birlikte Gonderdiğin linkleri inceledim. Onlar ''Teardrop Camper'' modeli.. Teadrop araştırmalarımda en iyi markanın Little Guy Teardrop Camper ları olduğunu gördüm, hazırla yapılabilir tabikide fakat onlar dayanıksız ve sağlam durmuyor.
Yani içinde sadece yatağı var, ufak dolaplar var, dışarda bagaj gibi ocağın ve mutfağın mevcut. Lakin benim istedğim yazı kış içinde geçirebileceğim, hırsızlara ve darbelere biraz dayanıklı olan, içinde güvende olacağım biraz kaliteli, biraz rahat, biraz lüks ve ocağı mutfağı içinde olan (illa ki) Kucuk modeller yani kısaca pi2010 :D

Ben yaklaşık 3 yıldır Doğaya açılıp, Özgür Ruh olup Memurluktan, Bankacılıktan ve Satış Danışmanlığından uzaklaşıp tamamen doğayı keşfetmek ve o karavanda yaşamak isteğim olduğu için biraz dayanıklı ve kaliteli olması önemli.

Ayrıca araştırmalarım sonucu bisiklet üzerine sabit olan karavan çeşitleri fazlasıyla dayanıksız.. Ben pi2010 tarzında birşey alıp, uzerine de Guneş Paneli ve Ruzgar gulleri monteleyip elektiriğimide kendim üretmek düşüncesindeyim. Ayrıca Esktra bi Su deposu ile Duş'u dışarı monteleyeceğim. Tıpkı reklamda ki gibi..

Bu araç ile Antalya'dan başlayıp ta, Arhaviye, ordan da Gürcistan Sınırından çıkıp Japonya ya kadar yol alma planlarım var. ve gezi sürecinde yaşayacağım deneyimlerin ve anıları bir kitap yapıp paylaşma niyetindeyim.

Kulağa çok çılgın, harika ve çok tatlı bir şey gibi geliyor bana hep.. ve beni fazlasıyla Çoşkulandırıyor.. =))

Muammergult' Alıntı:
Adamlar 70 cc motora tıfıl motora karavan yaptılar. :D isteyince oluyor kendimiz yapsak olur da ben taka tuka bişey istemiyorum işte.
kaliteli ve saglam birşey olsun ama kucuk istiyorum :smiley:

70 cc Motor ve İnanılmaz Karavan Tasarımı
http://www.youtube.com/watch?v=VgaokbFHmFE&feature=plcp

araç gerçekten güzel olmuş ama dediğin gibi bununla gezebilmek pek mümkün olmaz.

ama suzuki carry nin üzerine uygulanırsa senin istediğin gibi küçük ama kullanışlı bir araç elde edilebilir.

Danbury2

Bambiimage 394

Fx5ieh

2918999061 77799a8a87

980.jpg

Anlıyorum Dostum.. zaten o gönderdiğim vidyoda adamlar fuar için yapmışlar ışıklı, led ekranlı, yanarlı dönerli :D =))
o anca gösteriş için kullanılabilir..

suzuki carry, peugeot falan değil benim derdim dostum. MotoKaravan istemiyorum, çekme karavan istiyorum ve Bisikletle çekmek istiyorum, belkide elimde çekicem vucuduma bağlıcam falan bilemiyorum :D

Doğaya gitmek için Mazot ve Benzin kullanırsam ne anlamı kalır doğal yaşamın ?! değil mi ama..
Ben tamamen Özgürlükten bahsediyorum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri