Bisikletle Dünya Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atasoyca Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,634

atasoyca

Amaç yolda olmak varmak değil...
Yer
İstanbul
Bisiklet ile dünya turu projem için bilgi toplamaktayım, aşağıdaki başlıklarda deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim, selamlarım ile,
* Asya ayağına iran dan başlamayı düşünüyorum, iran, pakistan, hindistan, nepal, Malezya, Avustralya rotasından öneriler.
* Sağlık hazırlığı önerileri
* Rota önerileri ( Asya, Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika, Güney Afrika, Avrupa )
* Vize önerileri
* Diğer önemli öneriler
Bilgi paylaşımınız için şimdiden teşekkür ederim,
c_ata@hotmail.com atasoyca@gmail.com
selamlarım ile,

Etiketler
Ynt: Bisikletle Dünya Turu

konuya bir cevap yazılmamış bu geziyi gerçekleştirdiniz mi merak ediyorum. çünkü bennim de öyle bir planım var ve bu konuda yardıma ihtiyacım var.

national geographic tv de bu dediğini yapmaya çalışan bi eleman var baya zorlu süreç tek başına yapmam hem güvenlik hem saglık açısından imkansız seçtiğin rotada rakım zaman zaman 5000 mt üzerine çıkıyor inanılmaz zorlu karlı kaplı geçitler var savaşın sürdüğü bölgeler var bir de turistlerin geçişige gerek pakistanın gerek hindistanın izin vermediği bölgeler var ayrıca hindistan trafiğinde bisiklet sürmek ayrı bir dert

Buna benzer bir rotayı takip eden genç bir çiftin hazırladığı belgeseli yeni seyrettim. Uçsuz bucaksız Çİn ve Moğolistan topraklarında sadece bir kamp çadırı ile konaklama....

Başlarına hiçbir kötülük gelmedi.........Çin askerleri de dahil herkes onlara yardımcı olmaya çalıştı. Ve tamamladılar.........

bende bundan 1 sene kadar önce hürriyet gazetesinin seyahat ekinde kariyerine başlamadan önce 1 yıl gibi bir süre de bisiklet ile asya turuna çıkan bir gencin hikayesini okumuştum.. nasıl minimal yaşadığı ve ne kadar mutlu bir şekilde geziyi tamamladığını görünce çok özenmiştim açıkçası ..

Aslında Benimde Böyle Bir Planım var. Avrupa, Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Sudan, Ethiyopya, Yemen, Umman, İran, Pakistan, Çin, Laos, Tayland, Malezya, Singapur, Endonezya, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Amerika ve ABD şeklinde sonlandıracağım.
Araştırmalarımı yapıyorum, geçiş rotalarını ve vize durumlarını hazırlıyorum. Bakalım önce iş yerimizden yaklaşık 4 yıllık bi izin alabilirsek çıkacağım bu tura

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri