Blazer Kapı Ve Bagaj Kapagı Izolasyon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PIKACU Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,088

PIKACU

Kamp III
Yer
ISTANBUL/KARTAL
sitedeki arkadaslarımızın yapmıs oldugu ses yalıtımlarından etkılenerek bende ufak caplı bır deneme yapmak ıstedım.on kapılardan tıtresımlerden dolayı gelen seslerın fazla olması uzerıne sadece on kapıları yapmayı dusundum.

koctastan resımde goruldugu uzere 38 tl ye aldıgım sımself adlı malzemeyı kullandım.bunun yanında gereklı olan dıger malzemeler plastik cekic ve maket bıcagı.

IMG 3861

IMG 3860

Etiketler
Ynt: Blazer Kapı Ve Bagaj Kapagı Izolasyon

uygulamaya baslarken kapı ızolasyonu olarak kullanılan parcalanmıs kagıtların temızlıgını ve cam krıkosu gıbı oynar aksamların gres yagı ve wd 40 ıle yaglamasını yaptım.daha sonra uygulamaya gectım. ılk kapıda bıraz zorlandım acıkcası.cam motorunun ve kılıt mekanızmalarının oynar kısımlarını ayrıca kabloları toparlamakta zorlandım.1 kapı 3 saatımı aldı.

sımselfın yapıskanı oldukca guclu oldugundan ayrıca fon makınasıyla ısıtmaya ıhtıyac duymadım.zaten plastık cekıclede dovunce zamk gıbı yapıstı.hatalı yerlerı sokerken bayagı bır zorlandım.ve sonunda ılk kapım bıttı.kapı panzotunun montelenmesı ıcın gereklı klıpslerı ebaydan orjınalıne gore sıparıs vermıstım daha once.burdan aldıgım klıpsler randuman vermemıstı.panzotlar sureklı oynuyordu.panzotlarıda monte ettıkten sonra gercekten super bır ıs cıkmıstı.oldukca saglam gorunuyordu.defalarca kapıyı acıp kapattım ve ıstedıgım o tok sesı yakaladım.

IMG 3858

IMG 3859

IMG 3862

ve sonra sol kapıdan aldıgım randımanın gazıyla sag kapıyı bıtırdım.sol kapıda acemılıgımı attıgımdan sag kapıyı 1.5 saat gıbı bır surede bıtırdım.

IMG 3863

IMG 3864

kısa bır test surusunden sonra gercekten ıyıkı yapmısım dedım.teybın sesını actıgımda bas vururken gelen zınk zınk ses bıle gelmıyordu artık.

bunun uzerıne bagaj kapagınada aynı ıslemı uyguladım.ve yavas yavas arka kapılara ve bagaj kısmına ve camurluklara uygulamayı dusunuyorum.kesınlıkle uygulamanızı tavsıye ederım.oldukca ıyı sonuclar aldım..uygulama ıcın ornek resımler koyan arkadaslara tesekkurler..

IMG 3869

IMG 3874

oynar kısımları yapıstırırken yapıskanın ustundekı naylonu maket bıcagı yardımıyla o kısma uygun sekılde kestım ve kestıgım naylon kısmı cıkarmadım.ve oynar kısımları yapıstırmamıs oldum.

eğer elinizden geliyor ise tabanı yapmanızı öneririm ..çok farkeder...

kapılardakı farkı gordukten sonra dedıgınıze ınanırım.mesajınızı gordukten sonra sabah bıraz kontrol ettım tabana yapısık vazıyette kece var.bıraz sokmeye calıstıgımda keceler parcalanıyor.sonra daha detaylı ınceleyecegım.

bende sol on kapi içi kismini soktum hoparlordeki bi problemden dolayi. hazir açmışken bu sekilde bi işlem yapayim bari. ama sizin ebayden sparis verdim dediğiniz bu parçalar kapi iç dösemesini monte etmek için lazim olan kucuk plastik klips gibi parçalar değilmiydi ? istanbulda nerede buluruz eğer bi bilginiz varsa gidip bakicam yonlendirmenizi rica edicem. bu arada resimler çok yardımcı.. çalışma cok temiz olmus.işçilik 10 numara .

fingerr' Alıntı:
bende sol on kapi içi kismini soktum hoparlordeki bi problemden dolayi. hazir açmışken bu sekilde bi işlem yapayim bari. ama sizin ebayden sparis verdim dediğiniz bu parçalar kapi iç dösemesini monte etmek için lazim olan kucuk plastik klips gibi parçalar değilmiydi ? istanbulda nerede buluruz eğer bi bilginiz varsa gidip bakicam yonlendirmenizi rica edicem. bu arada resimler çok yardımcı.. çalışma cok temiz olmus.işçilik 10 numara .

oncelıkle tesekkur ederım.

ebayda soyledıgım parca klıpslerdı dogru. burdada bırcok klıp var.klıpscıden her cesıdını almıstım aralıklarla.ama hıc bırısı dogru duzgun tutmadı.ama orjınal klıpslerı ayarlı.cuk dıye otutturup vurarak sıkıstırıyosunuz tas gıbı oluyor.

http://www.ebay.com/itm/25-Pcs-GM-TRUCK-CHEVROLET-GMC-DOOR-TRIM-PANEL-PUSH-TYPE-RETAINER-CLIP-15960325-/261171864577?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3ccf0e6401&vxp=mtr

eger kapıyı soktuysenız mutlaka alın derım.

Su an kapi ici sokuk durumda yeni bir hoparlor uydurup denicem. Sanirim turkiyeden halledicem kapi klipslerini. Olur umarim.siz kapilari da yapinca yeni gibi olmustur arac

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR